Προς το περιεχόμενο

Ποια είναι η πραγματική εμφάνιση μιας κιθάρας?


Grey

Προτεινόμενες αναρτήσεις

39 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Επίσης όπως έχω ξαναματαπεί πάλι στο παρελθόν, τον μεγαλύτερο ρόλο στην οπτική έλξη, τον παίζει η φαντασία.

 

Πώς δηλαδή φαντάζεσαι (και οπτικά εκτός από ηχητικά και "αγκαλιαστικά") ότι θα είναι το όργανο πάνω σου.

Ασυνείδητα δηλαδή, το βλέπεις σαν τρίτος.

Αν το αποτέλεσμα της φαντασίας σου αρέσει, αλλά η πραγματικότητα το διαψεύσει, τότε συμβαίνει αυτό ακριβώς που περιγράφεις.

Δεν νομίζω ότι έχει να κάνει με το αν μου ταιριάζει οπτικά μια κιθάρα ή όχι.Αν σε κατάλαβα καλά δηλαδή.Και στον άντρα-πόθο τον LK,ασούμε,να κρεμάσω μία LP πάλι δεν θα μ' αρέσει...Όχι ο LK,η LP.

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημασία έχει και το χρώμα. Ακριβώς ίδια η ίδια κιθάρα, στο ένα χρώμα σου φαίνεται κούκλα και στο άλλο λες αηδία 

 

 

getpic.thumb.jpeg.205e9472b9d7aad393bc8040895d189a.jpeg

 

gretsch-g5422tg-electromatic-classic-guitar-walnut-stain-31957934637249.thumb.jpg.ba96b482638f52c296380624ea94f18a.jpg

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Grey είπε

Δεν νομίζω ότι έχει να κάνει με το αν μου ταιριάζει οπτικά μια κιθάρα ή όχι.Αν σε κατάλαβα καλά δηλαδή.Και στον άντρα-πόθο τον LK,ασούμε,να κρεμάσω μία LP πάλι δεν θα μ' αρέσει...

 

Ναι, αλλά είδες ότι ...

 

6 ώρες πριν, Grey είπε

Οταν την πιάνω στα χέρια μου όμως και την κοιτάζω από αυτή τη γωνία,όλα αλλάζουν.Λέω,εδώ είμαστε.

 

Αλλιώς η φαντασία (πώς θα είναι όταν την κρατάω?) αλλιώς η πραγματικότητα (πώς είναι όταν την κρατάω).

4 λεπτά πριν, Nekkon είπε

και στο άλλο λες αηδία

 

Σε ποιο λες αηδία?

Εγώ βλέπω δύο κούκλες, με την 2η (την καφέ) σαφώς πιο όμορφη βέβαια.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Nekkon είπε

Σημασία έχει και το χρώμα. Ακριβώς ίδια η ίδια κιθάρα, στο ένα χρώμα σου φαίνεται κούκλα και στο άλλο λες αηδία 

 

 

getpic.thumb.jpeg.205e9472b9d7aad393bc8040895d189a.jpeg

 

gretsch-g5422tg-electromatic-classic-guitar-walnut-stain-31957934637249.thumb.jpg.ba96b482638f52c296380624ea94f18a.jpg

Ε,τώρα μου φαίνεται θα μπει ο SF μέσα μου...Τι λατέρνα ειν' τούτη?(Be gone,demon😇)

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Grey είπε

Τι λατέρνα ειν' τούτη?(Be gone,demon😇)

 

Είναι μέχρι να την δεις επάνω σου.:classic_tongue:

  • Χαχα 3

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Nekkon είπε

Σημασία έχει και το χρώμα. Ακριβώς ίδια η ίδια κιθάρα, στο ένα χρώμα σου φαίνεται κούκλα και στο άλλο λες αηδία 

 

 

getpic.thumb.jpeg.205e9472b9d7aad393bc8040895d189a.jpeg

 

gretsch-g5422tg-electromatic-classic-guitar-walnut-stain-31957934637249.thumb.jpg.ba96b482638f52c296380624ea94f18a.jpg

 Προφανως εννοεις την πορτοκαλι. Αν τη δεις ομως απο αλλη οπτικη γωνια μπορει να σου αρεσει, κοιτα εδω π.χ.

 

 spacer.png

  • Χαχα 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, manosx είπε

 Προφανως εννοεις την πορτοκαλι. Αν τη δεις ομως απο αλλη οπτικη γωνια μπορει να σου αρεσει, κοιτα εδω π.χ.

 

 spacer.png

Koρφαία...Μόνο που δεν θα ρελικιάσει όμορφα τούτη.

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Grey είπε

Ε,τώρα μου φαίνεται θα μπει ο SF μέσα μου...Τι λατέρνα ειν' τούτη?(Be gone,demon😇)

Ενδιαφέρον θα είχε η γνώμη του @Superfunk που είναι γνωστός Gretschάκιας. ΣουΦου για πες φίλοουζ, η walnut stain δεν είναι απείρως πιο ωραία;

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Nekkon είπε

Σημασία έχει και το χρώμα. Ακριβώς ίδια η ίδια κιθάρα, στο ένα χρώμα σου φαίνεται κούκλα και στο άλλο λες αηδία 

 

 

Εγω βλεπω μια πορτοκαλι κουκλα απο μακρια κ μια γουαηνρεντ (η οπως λεγεται αυτο) κοντινη που επειδη το χρωμα με τα νερα στο σωμα ειναι αντε γεια με χαλαει οπτικα το ροουζγουντ στην ταστιερα που δεν ειναι στο ιδιο επιπεδο οπτικα. Αν ηταν στο ιδιο επιπεδο ή ηταν πιο μακρινη η φωτο θα προτιμουσα τη δευτερη! Στην πορτοκαλι υπαρχει περιπτωση το ιδιο ξυλο να μη με χαλαει εμφανισιακα οσο κοντινη να ειναι η φωτο γιατι το χρωμα δεν ειναι.. σηθρου ας το πουμε, Αυτα για ψυχαναγκασμους!

  • Χαχα 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billaraskats27 είπε

Εγω βλεπω μια πορτοκαλι κουκλα απο μακρια κ μια γουαηνρεντ (η οπως λεγεται αυτο) κοντινη που επειδη το χρωμα με τα νερα στο σωμα ειναι αντε γεια με χαλαει οπτικα το ροουζγουντ στην ταστιερα που δεν ειναι στο ιδιο επιπεδο οπτικα. Αν ηταν στο ιδιο επιπεδο ή ηταν πιο μακρινη η φωτο θα προτιμουσα τη δευτερη! Στην πορτοκαλι υπαρχει περιπτωση το ιδιο ξυλο να μη με χαλαει εμφανισιακα οσο κοντινη να ειναι η φωτο γιατι το χρωμα δεν ειναι.. σηθρου ας το πουμε, Αυτα για ψυχαναγκασμους!

Μα...πορτοκαλί κιθάρα; Πορτοκαλί ούτε t-shirt δεν μπορώ να φορέσω ξερωγώ. Μόνο η φανέλα της Εθνικής Ολλανδίας παλεύεται σε πορτοκαλί

  • Χαχα 1

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου