Προς το περιεχόμενο

maple ή rosewood


Προτεινόμενες αναρτήσεις

μια βοήθεια ψάχνω, να είμαι να αγοράσω τώρα μια cp fender και με απασχολεί το maple ή rosewood fretboards.

 

Οι κιθαρίστες που μ άρέσουν είναι

ο edge, pink floyd, Mark Nopfler, Daniel Ash.

 

Να πάρω mapple ή rosewood που μου είναι πιο ζεστό στα δάχτυλα ? ? ? ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πάρε κεραμύδι σκαλιστό απ το γείτονα και βάλτου λίγο ρικοφόν για να πιάσεις ήχο.(:D)

 

Το σοβαρό τώρα είναι οτι αν θές τον ήχο απ' αυτούς κάτσε διάβασε μάθε τεχνική κ θεωρία τέλεια,δούλεψε τα κουλά σου και μετά κ κουβά να πιάσεις θα παίζεις και κουκαράτσα με τα bends του γκιλμούρι.

 

Μια εναλακτική είναι το φλαμούρι με εκχυλίσματα ριζόγαλου απο πάνω μόνο για να γλιστράει το δαχτιλέρο.

 

Καλή φάση είναι και το κιθαρόνι απ το guitar hero αν το κουρδίσεις σε λά μιξολίδια με λαδόκολλα.

 

Υ.Γ.Υπάρχει αιώνια διαμάχη και απαντώ αστειευόμενος στην όλη κατάσταση και όχι σε σένα προσωπικά, μην τυχόν κ παρεξηγήσεις.Ψάξε στο search και θα βρείς θέματα που ούτε δικηγόρος δεν παλεύει να διαβάσει.

 

Υ.Γ.Τίτλο θέματος να βάζεις πιο συγκεκριμένο, βλέπεις είναι κανόνας για να σου δώσουνε κ σημασία κ να διαβάσουν το πόστ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να παρεις αυτο που σε βολευει στο ΧΕΡΙ. ;)

 

η ταστιερα εχει μηδενικη συνεισφορα στον ηχο (αλλωστε οι κιθαριστες που αναφερεις παιζουν και με τις δυο ;)) 

 

(Αν γινει "ματς" εγω θα λειπω παω να ετοιμασω το κοκορετσι για το Πασχα.... ;D) 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Να πάρω mapple ή rosewood που μου είναι πιο ζεστό στα δάχτυλα ? ? ? ?

μηπως το μπερδευεις με το καλοριφερ η με το hot dog?

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 στον σούπερσκάνγκ

 

Κάτι ακόμα σαν συμβουλή......Καλλιέργησε το αυτί σου για να μην νομίζεις οτι είσαι B.B.King στο Γκαλιμάρμαρο ενώ πιάνεις ιδιοσυχνότητα trigga στην τουαλέτα.

 

Όλα είναι στο μυαλό σου και στο δάχτυλο με τη βοήθεια τεχνικής-θεωρίας και ΠΡΟΠΑΝΤΩΝ της αυτάρας σου.Μπατονέτα κάθε μέρα γιατί το κερί κόβει απο 19324hz και πάνω και χάνεις σημαντικά τεχνικά χαρακτηριστικά.

 

Υ.Γ.Με έπιασε πάλι....Μάνα το χάπι.Φίλε Χάρη στον αερα μιλάω όχι σε σένα.Γενικάααα.....κι απροσδιόριστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια βοήθεια ψάχνω, να είμαι να αγοράσω τώρα μια cp fender και με απασχολεί το maple ή rosewood fretboards.

 

Οι κιθαρίστες που μ άρέσουν είναι

ο edge, pink floyd, Mark Nopfler, Daniel Ash.

 

Tι παίζουν αυτοί? Τι χρησιμοποιούν, πως θα μπορούσα να προσεγγίσω αυτόν τον ήχο? Με mapple ή rosewood?

 

O Daniel ash (για bauhaus καταστάσεις, όχι τόσο στις glamιες του) παίζει με fernandes κυρίως λόγω του sustainer. Από κει και πέρα ο ήχος του είναι προϊόν του καμμένου εγκεφάλου του, ενος σάπιου distortion (θα μπορούσε να είναι οποιοδήποτε σάπιο distortion) και μερικών echo, chorus και flanger πεταλακίων (δηλαδή ο στάνταρ εξοπλισμός κάθε gothic κιθαρίστα που σέβεται τον εαυτό του). Το βασικό χαρακτηριστικό του είναι ότι έκανε ότι ήθελε, όπως ήθελε και όποτε ήθελε (δεν έχει και τόσο τρομερα chops θα έλεγα). Βοηθάει βέβαια να έχεις και τους David J και Peter Murphy δίπλα σου.

Destroy him, my robots!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου