Προς το περιεχόμενο

maple ή rosewood


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

....σχεδόν κάθε καινούριο μέλος μπαίνει και κάνει τη κλασσική ερώτηση περί maple vs rosewood vs ebony vs plywood vs κι εγώ δεν ξέρω τι, κι είναι λογικό να "τσινήσουν" κάποια απ'τα παλιά μέλη.

...

 

Γιατί το λές αυτο φίλε? Πιθανόν να "τσινήσουν" είναι. Λογικό δεν είναι.  Να πιάσουμε στην ερωνία ένα νέο μέλος επειδή κάνει μια ερώτηση που μας φαίνεται χιλιοτραγουδησμένη.... είναι απλά απαράδεκτο.

 

 

 

@trigga:

yellowcard.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαρίλατρε μάλλον δεν κατάλαβες ούτε εσύ.Πιο άμεσα δεν μπορώ να μιλάω γιατι.....πιο σοκολάτα γάλακτος..............δεν γίνεται.

 

Βάλε μου και φούξιά αλλά εδω ύπάρχει ένας ερωτα μεγάλος και μια παρεξήγηση πιο δυνατή απ τη φωνή την Ατζελάς.

 

Πάνω απ το πόστ σου εξηγώ το θέμα.Δυστυχώς έπεσα σε νέοπα ζίου-ζίτσου και πήρε διαστάσεις ολυμπιακών αγώνων Πεκίνου το θέμα χωρίς να χρειάζεται.

 

Κάτι πιο ευκολονόητο δεν έχω να πώ πλέον.Ούτε προκειτε να δικαιολογηθώ σε κάποιον περισσότερο για το τί γίνεται.Ο νέοψ είχε ευκαιρία απο το εμεσένι να μάθει περαιτέρω αλλά τώρα την έχασε, απλά κι ωραία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο η ειρωνεία όμως κι άλλο το απλά να τσινήσουν. Ίσως όμως επέλεξα ακατάλληλη (για την περίπτωση λέξη). Πιθανό, αναμενόμενο, προβλέψιμο ίσως είναι καλύτερα. Απλά ο φίλος απ'ότι είδα με καμιά κατοσταριά posts στο ενεργητικό του δείχνει πως δεν είναι και κανένας ψάρακας που μόλις μπήκε, έτσι? Σ'αυτό το βάσισα το "λογικό" στην αντίδραση των παλιών μελών. Κατά τ'άλλα συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Λοιπόν...σβήστηκαν τα ανάρμοστα posts.

 

Μια υπενθύμιση: Ο γραπτός λόγος που έχει τη λογική της γρήγορης απάντησης/σχολίου (δηλαδή προφορικό ύφος) είναι εύκολο να παρεξηγηθεί.

Προσωπικά, κι επειδή κι εγώ κάνω καλοπροαίρετη πλακίτσα μερικές φορές, αν δώ ότι ο άλλος ενοχλείται, το "κόβω", διευκρινίζω ότι έκανα πλάκα και ζητάω συγνώμη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως γενικα πιστευω οτι για ερωτηματα που εχουν απαντηθει σε παλαιοτερα thread , θα αρκουσε ενα "Ψαξε , εχει ξαναειπωθει" οπως πολυ σωστα (κατα τη γνωμη μου) και πολυ συχνα  ο συμφορουμητης Bloody συμβουλευει.

 

"Xιουμοριστικες"  τυπου... απαντησεις που κι αν δεν εχουν σα σκοπο να θυξουν τον ερωτον , εχουν  σαν αποτελεσμα να ακολουθησουν και αλλα ασχετα "χιουμοριστηκα" posts , δε νομιζω οτι βοηθουν στην ενημερωση των μελων.Αντιθετα μπορουν να αποδειχτουν καταστρεπτικα για τη λειτουργεια του forum.Στοχος του noiz ειναι και η ενημερωση και η ψυχαγωγια ωστοσο οταν ανοιγε ο harry αυτο το thread δε νομιζω πως το κανε για να γελασει (αν τελικα γελασε).

Φανταστητε δηλαδη καποιο αλλο νεο μελος να θελησει να ψαξει για το ποια ταστιερα του ταιριαζει καλυτερα ή οτιδηποτε αλλο και χρησιμοποιοντας το search να πεσει σ'αυτο το thread ή σε καποιο αλλο με κακογουστα αστεια και λογομαχιες.Αν γεμισει το noiz με τετοιου ειδους posts ,η χρησιμοτητα  του και η αξιοπιστια του πανε περιπατο.

 

Τωρα για το πως μελη με αρκετες χιλιαδες posts , που τα περισσοτερα λογω τις εμπειριας τους ειναι απαντησεις σε νεοτερους , μπαινουν στον κοπο για αλλη μια φορα να απαντησουν , ενω αλλα μελη με παρα πολυ λιγοτερα (posts και εμπειρια)δεν χανουν την ευκαιρια να ειρωνευτουν ... ενα πραμα θα πω μονο:

 

ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΡΑΒΟ Superfunk!!

 

Live fast , die ... hard!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου