Προς το περιεχόμενο

Εδώ μιλάμε, γελάμε, κλαίμε, ηδονιζόμαστε κοκ με HARDWARE. Hardware-heads united.


ΑpussyΑ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

2 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Δεν μπορεί να μιλάς σοβαρά .... :classic_tongue:

 

  Μιλαω ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΑ, το κομματι ξεκιναγε τοσο αμεσα, οσο αμεσα ακουγεται η νοτα οταν πατας το πληκτρο, η μαλλον ΑΚΟΜΑ πιο αμεσα, ουτε το latency που εχουν σημερα οι καρτες ηχου δεν ειχε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

Για να γράφεις τύμπανα. Κι η όρεξη για κιθάρα μπορεί να έρθει αργότερα.😃

 

Κι εγώ αυτό σκέφτομαι. :classic_smile:

  • Like 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, cos_dr είπε

Δεν έχω όρεξη να ψάχνω φωτογραφίες με atari st amstrad και Amiga 

Οχι μην ψαξεις φωτογραφιες, ψαξε τον ιδιο τον Amiga και μολις τον βρεις σπρωξ'τον μου γιατι θελω να του περασω εναν tracker 🤪

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Στάθης Π. είπε

Οχι μην ψαξεις φωτογραφιες, ψαξε τον ιδιο τον Amiga και μολις τον βρεις σπρωξ'τον μου γιατι θελω να του περασω εναν tracker 🤪

Την έχω πουλήσει από τα 19. Τα πούλαγα και έπαιρνα αλλά. Δεν κρατάω τίποτα.  Εχω εξαλλου τον emulator σε ενα σκληρος και ολα τα προγράμματα και τα παιχνίδια. Δεν είναι τκ ίδιο αλλα το ίδιο και καλύτερο είναι if you know what I mean 😏

Τα είδα ολα emulated 

 Έχεις τον UAE? Καθαρισες. 

 Αντε μην μου τη βαρέσει και τερματίσω κανα Turrican 2 τώρα 😂

 

 Βασικά θέλω να τερματίσω κανα wonderboy in monsterland στο tablet στο ΜΑΜΕ 😂

  • Χαχα 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Την έχω πουλήσει από τα 19

😭

 

10 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Δεν είναι τκ ίδιο αλλα το ίδιο και καλύτερο είναι

Ναι αλλα δεν εχεις emulator του stereo sampling cartridge? 😄

technosoundturboii.jpg

12 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Βασικά θέλω να τερματίσω κανα wonderboy in monsterland στο tablet στο ΜΑΜΕ 😂

Σου το ευχομαι παιδι μου

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Στάθης Π. είπε

😭

 

Ναι αλλα δεν εχεις emulator του stereo sampling cartridge? 😄

/cdn-cgi/mirage/bd9e0ccf6a80d6fb20ea4b9c33159e867ba8eb69d5ff00b11d61dc520db61734/1280/https://bigbookofamigahardware.com/bboah/media/display_photos/technosoundturboii.jpg

Σου το ευχομαι παιδι μου

Μήπως το έχουν κάπως? Δεν το εχω ψάξει. 

Ολα τα έχουν κάνει. 

 Είμαι σε ενα Amiga group στο Facebook και έχουν φτιάξει απίστευτα gadgets και software για Amiga 

 Είναι τρομερό πως οι κοινότητες τα υποστηριζουν ακομα φανατικά. Ακομα και δωρεάν. 

 Μεγάλος, κομμουνιστικος θα έλεγα φανατισμός για vintage hardware και software. 

 Παιδιά, εγω πάω plaisio, μου τη βάρεσε. 😂

 Αμα δεν με αποτρέπω τελευταία στιγμή θα σας πω γιατί το απόγευμα. 

 

  • Like 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω δουλεψει παρομοιο catridge, για atari st, και δε θα ελεγα " δουλεψει", μαλλον το εχω μαλακισει, γιατι πρεπει να ηταν 8bit audio και ο ηχος ηταν τελειως χαλια. Δεν παλευοτανε, αλλα ελεγες "ουαου, πειραζω audio στον st"

 

 Στα περι emulators, το εχετε παρει χαμπαρι βεβαια οτι πανε να κανουνε σε φαση mame synth οπως το virus, ετσι; Δε μιλαμε για εξομοιωση, μιλαμε για ΙΔΙΟ, δηλαδη εξομοιωση του hardware και να τρεχεις τη rom του μηχανηματος, σε τι κοσμο θα φερουμε τα παιδια μας Νικο Τσιαμτσικα;

 

 

Επεξεργασμένο από manosx
  • Like 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, manosx είπε

Το εχω δουλεψει παρομοιο catridge, για atari st, και δε θα ελεγα " δουλεψει", μαλλον το εχω μαλακισει, γιατι πρεπει να ηταν 8bit audio και ο ηχος ηταν τελειως χαλια. Δεν παλευοτανε, αλλα ελεγες "ουαου, πειραζω audio στον st"

 

 Στα περι emulators, το εχετε παρει χαμπαρι βεβαια οτι πανε να κανουνε σε φαση mame synth οπως το virus, ετσι; Δε μιλαμε για εξομοιωση, μιλαμε για ΙΔΙΟ, δηλαδη εξομοιωση του hardware και να τρεχεις τη rom του μηχανηματος, σε τι κοσμο θα φερουμε τα παιδια μας Νικο Τσιαμτσικα;

 

 

Έρχεται το MULTIPLE VINTAHE SYNTH EMULATOR σε μορφή συνδρομητικής πλατφόρμας που θα επιλέγεις από το main menu του UI τι θέλεις και τι να έχει πάνω από extra και θα παίζεις και θα συνδέεις σαν το REAKTOR και σε virtual περιβάλλον με εμφυτεύματα που θσ σας βάλουν γι αυτό σας εμβολιασαν ρε, για να μην αποβαλλετε τα μοσχεύματα, borg θσ σας κάνουνε και η αντίσταση είναι μάταια, σε holodeck θα ζείτε, αντί για φούρνους μικροκυμάτων θα εχετε food replicators, αυτά θσ σας φέρει ο Κυριάκος και θα σας παίρνουν τσ σπίτια τα FUNDS επειδή θα σας λήγουν οι συνδρομές. 

 

 Λιώνουν οι πάγοι ρε😭 και κάθεστε άπραγοι, δεν κάνετε τίποτα, πήγε στο Θεό η ΦΈΤΑ 😂😂😂😂

  • Χαχα 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιωνουν οι παγοι και τι να κανω εγω, να τους βαλω στο ψυγειο; Και τα εμβολια ειναι πολυ καλα, αν μεινεις απο μπαταρια στο κινητο, ριχνεις μια κλανια και ενα φτερνισμα και μπαινεις στο facebook με virtual reality, ερχεται και ο Μπιλ Γκειτς στο σαλονι σου, σου λεει θα παρεις το μπλε χαπι η το κοκκινο, του λες αναλογα, θα παμε σε ρειβαδικο μετα η καπου πιο κουλ να αραξουμε; Μιλαμε για πολυ εμβολιο, τι atari amiga και μλκιες, αυτα ειναι τσιπακια, και χωρις καθολου παρενεργειες, ενας κανει δυο πεθαινουν τρεις διαβαζει ο παπας.

 

 /ψεκας mode off

Επεξεργασμένο από manosx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου