Προς το περιεχόμενο

Europa - Carlos Santana


aggeloskrv

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σαφώς και αναφέρομαι και σε αυτά εναντίον του Μπιλ... Επίσης ένα σχόλιο δεν χρειάζεται να είναι ευθέως προσβλητικό για να εκνευρίσει κάποιον... Εγώ βλεπω 'ενηλικες' με εξυπνακιστικο ύφος να ξεσπουν στα σχόλια του θέματος... Grow up κύριοι, λιγότερη χολή... 

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, noe13 είπε

Σαφώς και αναφέρομαι και σε αυτά εναντίον του Μπιλ...

Σαφέστατα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, LK είπε

Μια υπόθεση που μπορώ να κάνω (σχετικά με το πως μένει ψύχραιμος)  είναι  διότι έβαλε αυτό το video για να διαφημίσει τη δουλειά του.

Το "μοιράζομαι ένα video" δεν αποτελεί σκοπό , αλλά μέσον.

Όσο λοιπόν το νήμα έχει σχόλια , άσχετα με το αν διαφωνούμε ή συμφωνούμε με αυτά,  τo video το βλέπουν όλο και περισσότεροι , συνεπώς εξυπηρετείται ακόμη καλλίτερα ο σκοπός.

 

Μια άλλη υπόθεση είναι ότι αν δεν είχε παραμείνει ψύχραιμος (αλήθεια γιατί να μην ), και επακολουθούσε χάος.....σίγουρα θα υπήρχαν κάποιες συνέπειές.....για όλους τους μη ψύχραιμους.

 

Δηλ πρέπει να εκμεταλλευομαστε την ανάγκη κάποιου μέλους που θέλει ΚΑΙ να διαφημιστεί και να βγάζουμε τα απωθημένα μας πάνω του? Όπως συμβαίνει ΚΑΠΟΙΕΣ φορές κ στον άλλο μέλος που ποσταρει τα βιντεακια... Σορρυ μου διαφεύγει το όνομα του

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

1 ώρα πριν, Aggelos Kravaritis είπε

Θα μπορούσατε να μου δείξετε πιο συγκεκριμένα τα βίντεο στα οποία αναφέρετε ότι "υπάρχουν λάθη σε καρπούς, στήριξη κλπ" όπως αναφέρατε, ώστε να καταλάβω κ εγώ καλύτερα για τι πράγμα μιλάτε?

 

Η συγκεκριμένη μαθήτρια δεν είχε γνώση άλλου έγχορδου, τώρα αν εσείς δεν το πιστεύετε είναι δικό σας θέμα.

Επίσης τι εννοείται όταν λέτε "έπαιξε έτσι σε ξένη κιθάρα"? Η κιθάρα είναι της μαθήτριας. 

 

Παιδιά ανέβασα ένα βίντεο με μια μαθήτρια μου να παίζει ένα κομμάτι που έβγαλε στους 9 μήνες από την στιγμή που ξεκίνησε να παίζει κιθάρα, με σκοπό να μοιραστώ ένα κιθαριστικό βίντεο κ αισθάνομαι ότι προσπαθώ να πείσω κάποιους ότι όντως ήταν 9 οι μήνες, άλλους ότι οι μαθητές μου δεν έχουν πάθει τενοντίτιδα κ άλλους ότι η κιθάρα είναι της μαθήτριας κ όχι ξένη. 

Χαχαχα ειλικρινά δεν περίμενα τέτοια εξέλιξη ομολογώ!

Υγεία κ αγάπη εύχομαι σε όλα τα παιδιά του forum!

 

 

 

Aρχικά να σου πω πως δεν προσπαθώ να σε απαξιώσω σαν δάσκαλο κιθάρας.

Δεν κατοικώ/δραστηριοποιούμαι καν στην Ελλάδα.

 

Όσο για τα λάθη.

Για παράδειγμα ότι κάνει ο καρπός της από το 00:23-00:25 και όποτε το επαναλαμβάνει, είναι λάθος.

Και δεν αναφέρομαι στο παικτικό, ηχητικό,κ.λ.π. Αλλά όσο αφορά την ανατομία και φυσιολογία του χεριού.

Επίσης ο αντίχειρας του αριστερού χεριού δεν είναι τοποθετημένος σωστά, δημιουργεί εκτροπή θέσης και άλλα παρεπόμενα.

Τα μικρά δαχτυλάκια τόσο σε δεξί όσο και αριστερό.

Το δεξί μικρό ενίοτε στηρίζεται ενώ το αριστερό μικρό όταν παίζουν τα άλλα τρία είναι εκτός θέσης, μακριά τους, μακριά από την ταστιέρα και σφιγμένο.

Έχει και άλλα ψιλά, αλλά ας μείνουμε σε αυτά.

 

Να πω ότι καμία σημασία δεν έχει αν ο τάδε βιρτουόζος που έχει και 30 πλατινένιους δίσκους παίζει μόνο με τα τρία δάχτυλα του αριστερού,κρατάει την πένα σαν pringles και θερίζει.

Ότι σου γράφω δεν είναι από το κεφάλι μου, είναι βασικές αρχές που έχουν να κάνουν τόσο με την φυσιολογία του χεριού,όσο και με το να εξαντλήσεις όλο το potential των χεριών όσο αφορά τις τεχνικες.

 

Αυτό περί ξένης κιθάρας το ανασκευάζω λοιπόν..

Απλά έγραψες ότι η κοπέλα μένει στο εξωτερικό και μιας και ο χώρος που τραβάς τα βίντεο των μαθητών είναι ίδιος, μάλλον είναι δικός σου.

Οπότε να σκάσει από το εξωτερικό μία αρχάρια με TV Silver Sparkle των 2,5 χιλιάδων ευρώ στο χώρο σου, δεν το είχα κατά νου.

 

Επίσης υγεία και αγάπη!

 

 

Επεξεργασμένο από Kanimothrios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κοπέλα παίζει πάρα πολύ καλά για 9 μήνες από το μηδέν. Το θέμα θα μπορούσε να είχε κλείσει εδώ αλλά είμαστε πολλοί εδώ μέσα που δεν έχουμε τι να κάνουμε.

  • Like 4
  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 2

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
4 λεπτά πριν, noe13 είπε

Δηλ πρέπει να εκμεταλλευομαστε την ανάγκη κάποιου μέλους που θέλει ΚΑΙ να διαφημιστεί και να βγάζουμε τα απωθημένα μας πάνω του? Όπως συμβαίνει ΚΑΠΟΙΕΣ φορές κ στον άλλο μέλος που ποσταρει τα βιντεακια...

Κοίτα, έλεγχο σκοπιμότητας των λεγομένων δεν μπορώ να κάνω....το καταλαβαίνεις.

Εσύ το ερμηνεύεις "ως απωθημένο"......

Εγώ περιορίζομαι στο πως εκφέρεται/ εκφράζεται  μια άποψη.

Πάντως σχετικά με ό,τι γράφηκε για τον OP , δεν έχω την αίσθηση ότι ήταν προϊόν "απωθημένου" , αλλά φυσικά μπορεί να σφάλω.

Σε κάθε περίπτωση ισχύει ότι δεν μπορώ να κάνω (θεσμικά ως mod) έλεγχο σκοπιμότητας.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, LK είπε

 

Σε κάθε περίπτωση ισχύει ότι δεν μπορώ να κάνω (θεσμικά ως mod) έλεγχο σκοπιμότητας.

 

 

Εγώ δε ζήτησα κάτι τέτοιο πάντως... Είμαστε όλοι ενήλικες, μπορεί ο καθένας να ξαναδιαβάσει αυτά που γραφει

  • Like 1

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, noe13 είπε

Εγώ δε ζήτησα κάτι τέτοιο πάντως... Είμαστε όλοι ενήλικες, μπορεί ο καθένας να ξαναδιαβάσει αυτά που γραφει

ενήλικες είμαστε.

εγώ είπα καποια πράγματα με το όνομά τους.

Και θα τα λέω όσο μου δίνεται λόγος, γιατί συνηθίζω (και εδώ αλλά και όπου μου δίνεται η ευκαιρία) να μη μασάω τα λόγια μου.

Δεν κατάλαβα δηλαδή. Η κοπέλα μπαίνει σε δημόσιο φόρουμ (κιθαριστών 95%) και εκτίθεται. Συνεπώς είναι φυσιολογικό (πρέπει) να περιμένει σχόλια. Τα σχόλια εδώ στα κομμάτια που ανεβαίνουν και στα κλιπ και τα σοου οφ είναι κατά κανόνα επαινετικά αλλά επίσης από τα περισσότερο παλιά μέλη ΕΠΟΙΚΟΔΟΜΗΤΙΚΑ, καθώς σχεδόν όλοι εστιάζουν σε σημεία που χρειάζεται ΒΕΛΤΙΩΣΗ. Αυτό έγινε εδώ. Είπαμε πού είναι καλό και πού οχι. Τι να πούμε? Μπράβο άριστα όλα? Ε όχι. Δεν είναι.

Και συγνώμη, έχουμε να κάνουμε σίγουρα και άλλα πράγματα, αλλά τυχαίνει να είμαστε μπροστά υπολογιστή 5-6 ώρες τη μέρα και η συζήτηση να ρέει.

Για 9 μήνες είναι αξιοθαύμαστο, ως παίξιμο όμως χωλαίνει, για παίξιμο που να είναι παρουσιάσιμο. Στα σημεία που τόνισα.

Δεν τίθεται θέμα να μειώσω την προσπάθεια της κοπέλας ή του δάσκαλου.

Ωραία το έπαιξε.

Ας έρθει μετά από άλλους 9 να δούμε την πρόοδο στο συγκεκριμένο που εύχομαι να είναι καλή.

 

Αν ήμουν εγώ δάσκαλος (που δεν είμαι, αλλά λέμε τώρα, μετά από 55 χρόνια κάτι ξέρω να δείξω από την όποια τεχνική έχω) θα επικεντρωνόμουν σε άλλα πράγματα.

 

Δεν μου άρεσε η τροπή του θέματος, αλλά δεν με ενδιαφέρει κι όλας ούτε θα δεχτώ και μομφή. Εχω άποψη και θα την πω, σεβόμενος τον κόπο του άλλου. Εκεί και εκεί χρειάζεται η βελτίωση και ελπίζω να γίνει.

Επίσης δεν μου αρέσει αυτό που γίνεται στο νοιζ (που ΟΚ δεν μπορώ να κάνω και τίποτα) που έρχεται κάποιος και ανεβάζει κάτι και στο πρώτο αρνητικό που θα ειπωθεί "είμαστε όλοι κομπλεξικοί και όχι adults in the room". 

Ελα στην κοινότητα να σε γνωρίσουμε και μετά θα κρίνουμε και διαφορετικά ενδεχομένως και την προσπάθειά σου. Τα λέω αυτά επειδή αναφέρθηκε ο άλλος που διαφημίζει κάθε εβδομάδα από ένα βίντεο με την διδακτική του δραστηριότητα χωρίς να συμμετέχει στην κοινότητα ούτε με ένα ποστ. Εμ θέλεις να διαφημιστείς, εμ θέλεις και μπράβο σώνει και καλά, είναι δεν είναι καλό αυτό που βάζεις?

Θυμάμαι εγώ όταν γράφτηκα στο νόιζ, ανέβασα δικό μου κομμάτι στα κλιπς μετά από δυό χρόνια. Δεν γίνεται καλημέρα είμαι ο χ, δοξάστε με. Και δεν το κρύβω πέρασαν ουκ ολίγα χρόνια και ούκ ολίγα κομμάτια για να (ας πούμε) γίνω αποδεκτός.

 

 

 

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Σαμη Παραγκα είπε

 Αν ξαναγύρισα στο φόρουμ, αυτό συνέβει, γιατί γνώρισα από εδώ μέσα μερικούς σπουδαίους μουσικούς και ανθρώπους 

Σε ευχαριστώ ρε Μήτσο, με κάνεις και κοκκινίζω...

  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LK είπε

Υ.Γ. Προσβλητικές απόψεις γράφηκαν στο παρόν νήμα, αλλά όχι κατά του OP,  αλλά από μέλος εναντίον ενός mod....δεν παρενέβην διότι ο Mod δεν χρειάζεται συνήγορο και εν πάση περιπτώσει το μέλος το κατάλαβε.....και το έληξε μόνος του το θέμα,.

 


Εισαι πολυ λαθος 
Ναι εγω το εληξα το θεμα αλλα πρεπει να το ληξετε και και σεις...τουλαχιστον οι κοπτοραπτηδες.
Ο Τραντος δεν χρειαζεται υποστηρικτικες παρεμβασεις 
Ο Τραντος δεν εκανε πισω απο μαγαλοσυνη η μεγαλοπρεπεια αλλα κρυφτηκε γιατι δεν εχει τιποτε να πει.
Ο Τραντος με προσβαλε αγριως και απορω πως δεν το καταλαβαινεις.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • πριν LK κλείδωσε το θέμα
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου