Προς το περιεχόμενο

Europa - Carlos Santana


aggeloskrv

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, cos_dr είπε

έπαθα τελικά ζημιά στα χέρια γιατί την έπαιζα πολύ με το δεξί🤣

 

 

Άμα δεν έχεις καλή τεχνική αφτά παθαίνεις ασούμε.

  • Χαχα 4
  • Συμφωνώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ξαφνικα διαπιστώνεις οτι δεν εισαι μυστηριος κι ο δακτυλοδεικτουμενος μλκς της ολης υποθεσης

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Άμα δεν έχεις καλή τεχνική αφτά παθαίνεις ασούμε.

 

 Μπα, ειναι θεμα ρεπερτοριου😆 Κατσε να ειχε το ιντερνετ που εχουμε τωρα και τοτε, σε 15 δευτερολεπτα το πολυ θα ειχε τελειωσει το κομματι 😆 ουτε κουραση ουτε τιποτα 😆

Επεξεργασμένο από manosx
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιοι εξάντλησαν την αυστηρότητά τους στην κριτική αυτού του βίντεο. Προσωπικά μου φάνηκε ξεκάθαρα ότι ο σκοπός ήταν ένας δάσκαλος να παρουσιάσει την πρόοδο μιας μαθήτριάς του στους 9 μήνες. Δεν είπε πουθενά ότι θα το στείλει σε διαγωνισμό "το σόλο της χρονιάς"!

Προσωπικά μου άρεσε πολύ, keep it up! 

  • Like 2
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Aggelos Kravaritis είπε

 

Ο σκοπός του video ειναι το μοίρασμα ενός κιθαριστικού cover σε ένα σχετικό forum.

Αν σας ενόχλησε ο αστερίσκος κ ο όποιος αστερίσκος, σας διαβεβαιώνω πως δεν ήταν αυτός ο σκοπός 🙂

Aκόμη και ο σκοπός σου να ήταν να διαφημίσεις τη δουλειά σου, δεν θεωρώ ότι είναι κακό.

Έχω ανεβάσει στα social media βίντεο με μαθητές μου ακριβώς για να διαφημίσω τη δουλειά μου.

Φυσικά δεν είναι όλοι οι μαθητές success story,αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία.

 

Απλά μην ξεχνάς ότι αυτό που θα φανεί εντυπωσιακό στον έξω κόσμο, μπορεί στο forum να υποβληθεί σε κριτική και από άτομα που δε θα εστιάσουν στο " σε 9 μήνες το Europa" ή γενικά θα έχουν τις επιφυλάξεις τους.

 

Χωρίς καμία διάθεση αντιπαράθεσης, θα σου πω ότι σε ένα post που επισημάνθηκαν διάφορα λάθη σε καρπούς, στήριξη,κ.λ.π. είναι υπαρκτά.

Τώρα εσύ μπορεί να τα επισημαίνεις και ο μαθητής να μην τα έχει διορθώσει, αλλά υπάρχουν.

 

Από την άλλη όποιος περίμενε σε 9 μήνες και δεμένες νότες  ή όποιο άλλο έλλειμα επισημάνθηκε,  νομίζω ότι δε θυμάται τον εαυτό του στο εννιάμηνο κιθάρας.

 

Εγώ να σου πω την αλήθεια, αμφιβάλλω ότι η συγκεκριμένη μαθήτρια δεν είχε γνώση άλλου εγχόρδου. Είδα και το άλλο βίντεο(Thinking Out Loud) που έχει και ολίγη από hybrid picking,πως βγαίνουν τα slides,ακόμη και τα σηκώματα,κ.λ.π.

Δεν ξέρω πως έχει λειτουργήσει τόσο γρήγορα το muscle memory,ότι έπαιξε έτσι σε ξένη κιθάρα, ούτε ξέρω πως κάθισε μπροστά από κάμερα και το έπαιξε απροβλημάτιστα..

Εδώ άλλοι πάνε να κάνουν take 30 δευτερολέπτων μπροστά στην κάμερα και χάνουν τα αυγά και τα πασχάλια..

 

Σε κάθε περίπτωση, μπράβο στην κοπέλα που ξεκίνησε το ταξίδι της στον κόσμο της κιθάρας και της μουσικής και σε εσένα που της δείχνεις τον κόσμο αυτό.

 

Επεξεργασμένο από Kanimothrios
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο στον δάσκαλο και στην κοπέλα

 

Παράγκα, έχεις 3 μήνες  να βγάλεις παρόμοιο πόνημα με την παρακάτω κυρία και τον Θωμά στα πνευστά

 

Χρηματοδοτεί ο marathon 

 

 

090F43EF-4A15-4469-B91D-8F9C723E1FF2.jpeg

Επεξεργασμένο από SibLt
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Kanimothrios είπε

Aκόμη και ο σκοπός σου να ήταν να διαφημίσεις τη δουλειά σου, δεν θεωρώ ότι είναι κακό.

Έχω ανεβάσει στα social media βίντεο με μαθητές μου ακριβώς για να διαφημίσω τη δουλειά μου.

Φυσικά δεν είναι όλοι οι μαθητές success story,αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία.

 

Απλά μην ξεχνάς ότι αυτό που θα φανεί εντυπωσιακό στον έξω κόσμο, μπορεί στο forum να υποβληθεί σε κριτική και από άτομα που δε θα εστιάσουν στο " σε 9 μήνες το Europa" ή γενικά θα έχουν τις επιφυλάξεις τους.

 

Χωρίς καμία διάθεση αντιπαράθεσης, θα σου πω ότι σε ένα post που επισημάνθηκαν διάφορα λάθη σε καρπούς, στήριξη,κ.λ.π. είναι υπαρκτά.

Τώρα εσύ μπορεί να τα επισημαίνεις και ο μαθητής να μην τα έχει διορθώσει, αλλά υπάρχουν.

 

Από την άλλη όποιος περίμενε σε 9 μήνες και δεμένες νότες  ή όποιο άλλο έλλειμα επισημάνθηκε,  νομίζω ότι δε θυμάται τον εαυτό του στο εννιάμηνο κιθάρας.

 

Εγώ να σου πω την αλήθεια, αμφιβάλλω ότι η συγκεκριμένη μαθήτρια δεν είχε γνώση άλλου εγχόρδου. Είδα και το άλλο βίντεο(Thinking Out Loud) που έχει και ολίγη από hybrid picking,πως βγαίνουν τα slides,ακόμη και τα σηκώματα,κ.λ.π.

Δεν ξέρω πως έχει λειτουργήσει τόσο γρήγορα το muscle memory,ότι έπαιξε έτσι σε ξένη κιθάρα, ούτε ξέρω πως κάθισε μπροστά από κάμερα και το έπαιξε απροβλημάτιστα..

Εδώ άλλοι πάνε να κάνουν take 30 δευτερολέπτων μπροστά στην κάμερα και χάνουν τα αυγά και τα πασχάλια..

 

Σε κάθε περίπτωση, μπράβο στην κοπέλα που ξεκίνησε το ταξίδι της στον κόσμο της κιθάρας και της μουσικής και σε εσένα που της δείχνεις τον κόσμο αυτό.

 

Θα μπορούσατε να μου δείξετε πιο συγκεκριμένα τα βίντεο στα οποία αναφέρετε ότι "υπάρχουν λάθη σε καρπούς, στήριξη κλπ" όπως αναφέρατε, ώστε να καταλάβω κ εγώ καλύτερα για τι πράγμα μιλάτε?

 

Η συγκεκριμένη μαθήτρια δεν είχε γνώση άλλου έγχορδου, τώρα αν εσείς δεν το πιστεύετε είναι δικό σας θέμα.

Επίσης τι εννοείται όταν λέτε "έπαιξε έτσι σε ξένη κιθάρα"? Η κιθάρα είναι της μαθήτριας. 

 

Παιδιά ανέβασα ένα βίντεο με μια μαθήτρια μου να παίζει ένα κομμάτι που έβγαλε στους 9 μήνες από την στιγμή που ξεκίνησε να παίζει κιθάρα, με σκοπό να μοιραστώ ένα κιθαριστικό βίντεο κ αισθάνομαι ότι προσπαθώ να πείσω κάποιους ότι όντως ήταν 9 οι μήνες, άλλους ότι οι μαθητές μου δεν έχουν πάθει τενοντίτιδα κ άλλους ότι η κιθάρα είναι της μαθήτριας κ όχι ξένη. 

Χαχαχα ειλικρινά δεν περίμενα τέτοια εξέλιξη ομολογώ!

Υγεία κ αγάπη εύχομαι σε όλα τα παιδιά του forum!

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Aggelos Kravaritis είπε

 

Υγεία κ αγάπη εύχομαι σε όλα τα παιδιά του forum!

 

 

 

 

εύχομαι κάθε πρόοδο στην κοπέλα.

Αλλά... την θεωρώ ιδιαίτερα καλότυχη.

Διότι προσωπικά η μόνη κιθάρα που είχα μέχρι και το πρώτο μου live gig 5 χρόνια αφού πρωτοέπιασα κιθάρα (όπου έπαιξα cream, stones, blind faith με δανεική ηλεκτρική eko kiwi που επιασα μισό λεπτό πριν το gig) ήταν μια 3/4 ακουστική από τον Ανθομελίδη των 50 δραχμών.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζοντας τα περισσότερα ποστ σε αυτό το θρεντ, μου δημιουργούνται τα ίδια συναισθήματα, όταν διαβάζω σχόλια στο φβ για 'ξαφνικιτιδα', 'για τις ανακοπες φταίνε τα εμβόλια' κ λοιπά.... Τον απόλυτο εκνευρισμό δηλαδή και απογοήτευση μαζί... Απορώ πως ο kravaritis μένει τόσο ψύχραιμος... Αν ήμουν στη θέση του θα χα φάει μπαν από το φόρουμ εδώ κ ώρες...! Ξαναδιαβάστε οι περισσότεροι, συνέλθετε και ανακαλεστε.... (δεν έχω καμία προσωπικη σχέση με τον op.)

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
54 λεπτά πριν, noe13 είπε

Απορώ πως ο kravaritis μένει τόσο ψύχραιμος...

Μια υπόθεση που μπορώ να κάνω (σχετικά με το πως μένει ψύχραιμος)  είναι  διότι έβαλε αυτό το video για να διαφημίσει τη δουλειά του.

Το "μοιράζομαι ένα video" δεν αποτελεί σκοπό , αλλά μέσον.

Όσο λοιπόν το νήμα έχει σχόλια , άσχετα με το αν διαφωνούμε ή συμφωνούμε με αυτά,  τo video το βλέπουν όλο και περισσότεροι , συνεπώς εξυπηρετείται ακόμη καλλίτερα ο σκοπός.

 

Μια άλλη υπόθεση είναι ότι αν δεν είχε παραμείνει ψύχραιμος (αλήθεια γιατί να μην ), και επακολουθούσε χάος.....σίγουρα θα υπήρχαν κάποιες συνέπειες.....για όλους τους μη ψύχραιμους.

 

Στο μέτρο που εκφράζονται μη προσβλητικές απόψεις (εγώ τις διάβασα όλες- αναγκαστικά) , κανένας δεν έχει λόγω να προσβληθεί .....και δεν είναι άξιον απορίας.

 

Ψυχραιμία λοιπόν....σε όλους.

 

Υ.Γ. Προσβλητικές απόψεις γράφηκαν στο παρόν νήμα, αλλά όχι κατά του OP,  αλλά από μέλος εναντίον ενός mod....δεν παρενέβην διότι ο Mod δεν χρειάζεται συνήγορο και εν πάση περιπτώσει το μέλος το κατάλαβε.....και το έληξε μόνος του το θέμα,.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • πριν LK κλείδωσε το θέμα
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου