Προς το περιεχόμενο

Europa - Carlos Santana


aggeloskrv

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, manosx είπε

  Scripta volant, video manent

Ακριβώς!

 

 

Επεξεργασμένο από Aggelos Kravaritis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, billaraskats27 είπε

Κ στην περίπτωση του Μπιλ δε τον ρώτησες τίποτε για όλα αυτα ή για το τι θέλει να πάρει από τα courses ή για το ποιο είναι το παιχτικο κ μουσικό του υπόβαθρο. Μπορεί να εκπλαγείς σε ολα


Ο Μπιλ με προκαλεσε ξεδιαντροπα να βαλω ενα κλιπακι και οχι να το παιζω μαγκας με το πληκτρολογιο, και του εβαλα τεσσερα (τα οποια τωρα εχω αποσυρει)
Του πεταξα και γω το γαντι να βαλει κατι και αυτος να δουμε τι εχει και πινει και μεις δεν εχουμε,  αλλα τελικα αποδειχτηκε αυτος ο μαγκας με το πληκτρολογιο .
Το θεμα λοιπον το ληγουμε εδω, γιατι οι αποψεις μου περι θεωριας απεχουν παρασαγγας απο τις ποιο πολλες δικες σας και δεν υπαρχει λογος να χαλιομαστε.

ΤΕΛΟΣ (τουλαχιστον απο μενα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
24 λεπτά πριν, Aggelos Kravaritis είπε

 

Ο σκοπός του video ειναι το μοίρασμα ενός κιθαριστικού cover σε ένα σχετικό forum.

Αν σας ενόχλησε ο αστερίσκος κ ο όποιος αστερίσκος, σας διαβεβαιώνω πως δεν ήταν αυτός ο σκοπός 🙂

Δεν με ενοχλησε τίποτα.

Την άποψή μου είπα .

Το ότι εκλαμβάνετε ως "ενόχλησή μου" το ότι δεν σημαίνει τίποτα για εμένα αν κάποιος "παίζει καλά για εννέα μήνες" μολονότι δεν παίζει καλά.... period, , ίσως ήταν δική μου ασάφεια.

Τώρα νομίζω ότι ήμουν πιο σαφής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Aggelos Kravaritis είπε

Ακριβώς!

 

 

 

 

 Δεν ξερω τι εννοειτε εσεις ακριβως, με αυτο που εγραψα παντως εννοουσα οτι μπορει να ισχυριζεστε με τα γραπτα σας οτι ολοι ανεξαιρετως οι μαθητες σας εχουν καλη τεχνικη, και οτι προλαβαινετε τις ζημιες και τετοια, τα βιντεο ομως στο καναλι σας δειχνουν το ακριβως αντιθετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, ThomasSot είπε

αποδειχτηκε αυτος ο μαγκας με το πληκτρολογιο

 

Ο Βασίλης, αποδείχτηκε όντως μάγκας, διότι στην πορεία κατάλαβε το λάθος που έκανε (το να ρίξει λαδάκι στη φωτιά), και το παραδέχτηκε χωρίς κανέναν ενδοιασμό. 

 

Εσύ απλά συνεχίζεις να ρίχνεις λάδι...

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ThomasSot είπε


Το θεμα λοιπον το ληγουμε εδω, γιατι οι αποψεις μου περι θεωριας απεχουν παρασαγγας απο τις ποιο πολλες δικες σας και δεν υπαρχει λογος να χαλιομαστε.

 

Οκ. Απλά τα ωδεία κ τα πτυχία τους είναι ο στάνταρ τρόπος μόνο στην Ελλάδα. Δεν υπάρχουν έξω. Εκεί όποιος θέλει ... πανεπιστήμιο. 4 χρόνια κ μαθαίνεις κ αρμονία κ φούγκα κ ενορχήστρωση κλπ. Φυσικά υπάρχουν κ μάστερ κ ειδικευσεις. Αλλά νομίζω πως σ' αυτά, με αυτή την κατεύθυνση, πας αν θες να γίνεις συνθέτης ή κάτι σχετικό. Αν θες να γίνεις επαγγελματίας μουσικος-παιχτης σύγχρονης μουσικής στο ευρύτερο ποπ φάσμα πας σε performing ή τζαζ πτυχίο. (Εντάξει τα λέω πολύ χοντρικά). Αν τώρα είσαι ένας παίκτης που θέλει να "ξεστραβωθει" λίγο στην αρμονία τι κάνεις; Η πας πανεπιστήμιο ή έρχεσαι Ελλάδα να πας ωδείο? Προφανώς όχι. Γι'αυτο λέω πως τα courses έχουν νόημα. Δεν είναι όλα το ίδιο. Ούτε κ αυτοί που θα τα παρακολουθήσουν είναι ίδιοι, ούτε όλοι τα θέλουν όλοι για τον ίδιο σκοπό. 

  • Like 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, manosx είπε

 

 

 Δεν ξερω τι εννοειτε εσεις ακριβως, με αυτο που εγραψα παντως εννοουσα οτι μπορει να ισχυριζεστε με τα γραπτα σας οτι ολοι ανεξαιρετως οι μαθητες σας εχουν καλη τεχνικη, και οτι προλαβαινετε τις ζημιες και τετοια, τα βιντεο ομως στο καναλι σας δειχνουν το ακριβως αντιθετο.

 

Αν η προσωπική σας άποψη έχει μεγαλύτερη βαρύτητα από αυτό που ισχύει τόσα χρόνια στην πράξη τότε παω πάσο. 

Εκτός κ αν είδατε στο κανάλι μου στο YouTube, βίντεο να δείχνουν μαθητές μου σε κέντρα φυσικοθεραπείας να προσπάθουν να γίνουν καλά απο τραυματισμους στα χέρια τους, οπότε σε αυτή την περίπτωση έχετε δίκιο. Τα βίντεο στο κανάλι μου αυτό δείχνουν ξεκάθαρα. 

Επεξεργασμένο από Aggelos Kravaritis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Τα βιντεο που ειδα στο καναλι σας εδειχναν μαθητες με χαλια τεχνικη. Το ποτε ( και αν ) θα τους βγουν προβληματα, θα εξαρτηθει απο πολλους παραγοντες, με βασικοτερο το ποσο πολυ και ποσο εντονα θα παιζουν, αλλα και τη βιολογια του σωματος τους, το γενικοτερο τροπο ζωης κλπ. Οταν ( και αν ) γινει αυτο, θα εχουν το "δασκαλο"να ευχαριστουν.

Επεξεργασμένο από manosx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, manosx είπε

 Τα βιντεο που ειδα στο καναλι σας εδειχναν μαθητες με χαλια τεχνικη. Το ποτε ( και αν ) θα τους βγουν προβληματα, θα εξαρτηθει απο πολλους παραγοντες, με βασικοτερο το ποσο πολυ και ποσο εντονα θα παιζουν, αλλα και τη βιολογια του σωματος τους, το γενικοτερο τροπο ζωης κλπ. Οταν ( και αν ) γινει αυτο, θα εχουν το "δασκαλο"να ευχαριστουν.

καλά, εγώ για ένα διάστημα ενώ έπαιζα καλά τα πλήκτρα με καλή τεχνική και είχα υπόβαρθο και καλό επίπεδο έπαθα τελικά ζημιά στα χέρια αθροιστικά εκείνη την εποχή γιατί παράλληλα έκανα βάρη, πυγμαχία και την έπαιζα πολύ με το δεξί🤣

 Θέλω να πω πως οι τραυματισμοί πιο πιθανό είναι να έρθουν από αθροιστικούς παράγοντες και μάλιστα προσωποποιούνται. Και στην ίδια την εκμάθηση σωστή ή όχι δεν έχουμε όλοι τις ίδιες αντοχές στην καταπόνηση γιατί υπάρχουν ακόμα και κατασκευαστικοί μας παράγοντες που μας κάνουν πιο επιρρεπείς στους τραυματισμούς.

 

 η καλή τεχνική βοηθάει αλλά δεν είναι πανάκεια.

 Πιο πολύ το ζέσταμα θέλει προσοχή γενικά σε ότι κάνουμε και αν ζεσταθούμε καλά η τεχνική για εμένα παίζει λιγότερο ρόλο.

  • Συμφωνώ 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Η καλη τεχνικη δεν ειναι πανακεια, αλλα ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ του δασκαλου να τη μεταδωσει. Αλλωστε δεν ειναι μονο οι τραυματισμοι, ειναι και το ιδιο το παιξιμο του οργανου, που θα βρει τοιχο αν δεν το μαθεις σωστα απο την αρχη. Οποτε παντα, οταν βλεπουμε εναν νεο στη μουσικη να παιζει, παρατηρουμε το ΠΩΣ παιζει, και οχι οτι το ΤΙ παιζει. Αυτο ειναι το σωστο, και σε αυτον τον τομεα τα βιντεο τα συγκεκριμενα ειναι απογοητευτικα.

Επεξεργασμένο από manosx
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • πριν LK κλείδωσε το θέμα
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου