Προς το περιεχόμενο

Europa - Carlos Santana


aggeloskrv

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
1 λεπτό πριν, dimsonic είπε

Μπιλλυ μπορουν καλλιστα να υπαρχουν αυτα στους 9 μηνες.

Όχι απλά δεν τα έχω δει από κανέναν αρχάριο, αλλά ξέρω και αρκετό κόσμο που δεν τα έχει ενώ ασχολείται χρόνια.

 

Ίσως πάλι πρέπει να καταλήξουμε ότι οι παλιοί είστε αλλιώς, αλλά από μένα δε θα το διαβάσεις αυτό. 😁

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, BillTrantos είπε

οι παλιοί είστε αλλιώς ...

 

Αυτό είναι σίγουρο.

Δεν βλέπεις τι καραγκιόζης είμαι εγώ?

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, BillTrantos είπε

Όχι απλά δεν τα έχω δει από κανέναν αρχάριο, 

Ισως επειδη αυτα δεν διδασκονται.

Δεν μπορουν να διδαχτουν.

Τα εχεις ή δεν τα εχεις.

Ή τα αποκτας μετα απο πολυ καιρο

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, trolley είπε

Ή δεν τα αποκτάς ούτε μετά από πολύ καιρό.

Το ιδιο λεμε

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
8 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Ισως επειδη αυτα δεν διδασκονται.

Δεν μπορουν να διδαχτουν.

Αν ισχύει αυτό που λες, τότε τι γράφεις στο δάσκαλό της;

 

9 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Τα εχεις ή δεν τα εχεις.

Αν ισχύει αυτό που λες, τότε φαντάζομαι ξέρεις τι έλεγε ο Αριστοτέλης για την κριτική επί επίκτητων και έμφυτων χαρακτηριστικών στα Ηθικά Νικομάχεια.

 

11 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Ή τα αποκτας μετα απο πολυ καιρο

Εδώ όμως μιλάμε για 9 μήνες ενασχόληση, ξεκαθαρισμένο από το πρώτο ποστ.

 

Και καταλήγω: Τι ακριβώς θες να πεις και σε ποιον; Ακόμα δεν έχω καταλάβει, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι φταις εσύ απαραίτητα, ίσως εγώ δεν τα πιάνω.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, BillTrantos είπε

Αν ισχύει αυτό που λες, τότε τι γράφεις στο δάσκαλό της;

 

Αν ισχύει αυτό που λες, τότε φαντάζομαι ξέρεις τι έλεγε ο Αριστοτέλης για την κριτική επί επίκτητων και έμφυτων χαρακτηριστικών στα Ηθικά Νικομάχεια.

 

Εδώ όμως μιλάμε για 9 μήνες ενασχόληση, ξεκαθαρισμένο από το πρώτο ποστ.

 

Και καταλήγω: Τι ακριβώς θες να πεις και σε ποιον; Ακόμα δεν έχω καταλάβει, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι φταις εσύ απαραίτητα, ίσως εγώ δεν τα πιάνω.

 

Πιο σαφης δεν μπορώ να ειμαι

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/2/2023 στις 3:48 ΜΜ, ThomasSot είπε


Παρε να διαβασεις, ειναι το μερος του αλτου σε μια ενορχηστρωση ενος αγνωστου κομματιου (γι αυτο δεν μπορεσε να το παιξει ο Νεστορας τον πρωτο μηνα του).

Νεστορα...παρ το κομματι ετοιμο.

 

388529_2769505758878_394800275_n.jpg



Θελησα να κανω ενα συμπληρωμα στο τελευταιο μου ποστ αλλα το συστημα δεν το επιτρεπει.
Αφορμη σταθηκε το ειρωνικο ευχαριστηριο του sir. Βαζω αλλο ενα λοιπον.

Αγαπητε sir το σμοκ ον δε γουοτερ δεν το μαθες ακομα... ουτε το χαρυ μπλακ ματσικ γουμαν. Στο τζαμ που κανατε ολοι εκει δεν μπορεσες να τα παιξεις τα κομματια. Το δε κοκαιν το πατησατε κατω. Κομματια που ολοι οι κιθαριστες της ηλικιας μας (γιατι ιδια ηλικια εχουμε) που σεβονται τον εαυτο τους τα παιζουν το πολυ στα δυο πρωτα χρονια τους.
Γιατι καποτε σε κατι πμ που ειχαμε ανταλαξει μου ειχες γραψει πολλα για τις σκηνες που εχεις παιξει.
Αλλα τα μεταξωτα καστομ βρακια θελουν και μεταξωτους πωπους.

Αγαπητε Μπιλ Τραντο το κανω μαθηματα συνθεσης και ενορχηστρωσης και πρεπει να μαθω να διαβαζω ειναι μεγαλη κουβεντα και δεν λεγεται ελαφρα την καρδια απ σοβαρους ανθρωπους και μαλιστα μοντερατορες στο φορο. Αφου μαθεις να διαβαζεις 5 εως 10 χρονια πας για πτυχια αρμονιας...αλλα τοσα, πας για φουγκα και εκει μαθαινεις ενορχηστρωση. 
Με συγχωρει η ομηγυρης  αλλα δεν μπορω να διαβαζω παπαριες. Με ενοχλουν αφορητα και δεν κρατιεμαι να τη πω.


 

Επεξεργασμένο από ThomasSot
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 ώρα πριν, ThomasSot είπε

Αγαπητε Μπιλ Τραντο το κανω μαθηματα συνθεσης και ενορχηστρωσης και πρεπει να μαθω να διαβαζω ειναι μεγαλη κουβεντα και δεν λεγεται ελαφρα την καρδια απ σοβαρους ανθρωπους και μαλιστα μοντερατορες στο φορο. Αφου μαθεις να διαβαζεις 5 εως 10 χρονια πας για πτυχια αρμονιας...αλλα τοσα, πας για φουγκα και εκει μαθαινεις ενορχηστρωση. 
Με συγχωρει η ομηγυρης  αλλα δεν μπορω να διαβαζω παπαριες. Με ενοχλουν αφορητα και δεν κρατιεμαι να τη πω.

Επειδή ακριβώς είμαι μοντεράτορας, μου στερείται η δυνατότητα να σου απαντήσω όπως σου πρέπει.

 

Θα μείνω μόνο στο ότι άλλο είναι το "μελετάω ενορχήστρωση" και άλλο το "είμαι ενορχηστρωτής". Έχω δηλώσει εδώ και χρόνια χομπίστας και κουλός, από τη μουσική προσπαθώ να αντλώ μόνο χαρά και αναζήτηση.

 

Τα υπόλοιπα περί σοβαρότητας, παπαριών, κλπ, αφήνω την ομήγυρη να τα κρίνει.

 

Περιμένω να ακούσω κάνα κλιπάκι σου, να δούμε τι απίδια πιάνει ο σάκος, γιατί όλοι στο πληκτρολόγιο είμαστε βαρύμαγκες και ασήκωτοι.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ThomasSot είπε


1)Αφορμη σταθηκε το ειρωνικο ευχαριστηριο του sir. Βαζω αλλο ενα λοιπον.
2)Αγαπητε sir το σμοκ ον δε γουοτερ δεν το μαθες ακομα... ουτε το χαρυ μπλακ ματσικ γουμαν.

3)Στο τζαμ που κανατε ολοι εκει δεν μπορεσες να τα παιξεις τα κομματια.

4)Το δε κοκαιν το πατησατε κατω. Κομματια που ολοι οι κιθαριστες της ηλικιας μας (γιατι ιδια ηλικια εχουμε) που σεβονται τον εαυτο τους τα παιζουν το πολυ στα δυο πρωτα χρονια τους.
5)Γιατι καποτε σε κατι πμ που ειχαμε ανταλαξει μου ειχες γραψει πολλα για τις σκηνες που εχεις παιξει.
Αλλα τα μεταξωτα καστομ βρακια θελουν και μεταξωτους πωπους.
 

1)Δεν ήταν ειρωνικό. Αν το θεωρείς έτσι να το αφαιρέσω.

2)Τα έμαθα

3)Τα έπαιξα (τρόπος του λέγειν)

4)Έπαιζα τύμπανα.

5)Και παίζω ακόμη. Ξέρεις όμως γιατί παίζω; Γιατί πλαισιώνομαι από καλούς τραγουδιστές. Αν δεν ήταν αυτοί δεν θα ερχόταν κανένας να μ' ακούσει. 😉

  • Συμφωνώ 2

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • πριν LK κλείδωσε το θέμα
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου