Προς το περιεχόμενο

Europa - Carlos Santana


aggeloskrv

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, BillTrantos είπε

Περιμένω να ακούσω κάνα κλιπάκι σου, να δούμε τι απίδια πιάνει ο σάκος, γιατί όλοι στο πληκτρολόγιο είμαστε βαρύμαγκες και ασήκωτοι.

 

Τραντε θα σου παιξω τα καλαντα και λιγο χεντριξ....οπως τα βλεπω εγω δηλαδη αφου με προκαλεις.
Ειναι λιγο παλια τα οβιδεα αλλα δεν πειραζει, δεν εχω αλλα. Δεν εκανα 7 μηνες προβες για να τα μιξαρω, αλλα εκατσα μπροστα απο μια φωτο μηχανη και επαιξα...λαιβ δηλαδη.
Βαλε μου και συ ενα τετοιο.

Κουλος ειμαι και γω δηλαδη...αν υπαρχει ενας κιθαριστας μεσα δω αυτος ειναι ο Σπυρος ο Δελτας.
 


 

 

Επεξεργασμένο από ThomasSot
  • Like 1
  • Μπερδεύτηκα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου βαλω και ενα δωρικο και ενα ροκ εντ δε ρολ σε λα ουσακ.

Βαλε μου και συ. κατι λαιβ μοντερατορα παντως επιστητου.
 


 

 

  • Like 1
  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Για αυτό και μετά από 3 χρόνια εκμάθησης με δάσκαλο, δεν μου περνάει από το μυαλό να ανεβάσω κάτι εδώ. 

 

Όλο αυτό το διάστημα έχω πάντα στο νου μου αν αυτό που παλεύω να βγάλω στην κιθάρα θα μπορούσε να ανέβει εδώ, μεταξύ φίλων.

 

Ο λόγος που θα το ανέβαζα όταν θεωρούσα όχι ότι είναι άρτιο για ανέβασμα, αλλά ότι είναι αντιπροσωπευτικό της προσπάθειας που έχω καταβάλει μέχρι τότε, είναι για να ακούσω κάποιες κριτικές που στοχεύουν στην περαιτέρω βελτίωση αλλά συνάμα την τόνωση του ηθικού μου για να συνεχίσω την προσπάθεια. 

 

Δεν είναι ότι δεν μου αρέσει η κριτική  (αρνητική ή γενικώς σκληρή), είναι ότι όπως εγώ την οποιαδήποτε κριτική μου σε τομείς που νομίζω ότι κατέχω, την κάνω με ένα γνώμωνα μέσα μου, να είναι όσο το δυνατόν αντικειμενική κι ας έχω άλλη προσωπική άποψη, να είναι επικοδομητική και να οδηγεί τα πράγματα  μπροστά.

Κριτική για να κριτικάρω δεν κάνω. Κριτική για να βοηθήσω θέλω. Κι αυτό θα ήθελα να μου κάνουν κι εμένα.

 

Τον Dim παρακολουθώ  και σέβομαι (και πολλούς άλλους ενοείται) γιατί αναλύει σε αρκετό βάθος αυτά που γράφει και δεν εκφράζεται γενικώς και αορίστως. 

 

Ο Bill, εδώ προσπάθησε να βάλει το πράγμα στην σωστή του για μένα διάσταση (των 9 μηνών) και βγήκε να απολογείται (αυτό που έγραψες για την αναπνοή, πόσο σωστό? Μου πήρε καιρό να ανασάνω. Μάλλον!!!)

 

O Alex και ο Gkourmoul ο Μπιλάρας και πολλοί άλλοι, όταν κάνουν κριτικές, τις προσεγγίζουν από την σκοπιά του να βοηθήσουν την εξέλιξη του κρινόμενου.

 

O Fusion to the point με χιούμορ συναγωνιζόμενος στο φίνις τον σύντροφο cos dr.

 

O Super funk με την σειρά του συνήθως λιτός (δωρικού στυλ) με αντίστοιχες τάσεις. 

 

Ο Sir συνήθως σκληρός αλλά αντικειμενικός. Καμμιά φορά πολύ σκληρός. Αλλά ο θετικός του λόγος όταν γραφτεί, τότε το κρινόμενο πρέπει να το ακούσεις, αξίζει.

 

Όταν γράφουμε, πρέπει να σκεφτόμαστε και τον δάσκαλο, ο οποίος κατά την ταπεινή μου γνώμη, έχει κάθε δικαίωμα να αισθάνεται περήφανος για τους μαθητές του σε όποιο στάδιο και αν βρίσκονται αυτοί, χωρίς να χρειάζεται να περιμένει να πάρουν με άριστα όλα τα μουσικά διπλώματα?

Πότε πρέπει να τους καμαρώσει? Σε θρυλική εμφάνιση σε κάποιο Μέγαρο?

 

Και καλά δεν σκεφτόμαστε τον δάσκαλο, επαγγελματίας λέμε είναι, ας πρόσεχε να τους είχε διδάξει καλύτερα, πριν μας τους παρουσιάσει εδώ, τον μαθητή δεν τον σκεφτόμαστε? 

 

Αυτός αν δεν είναι μέλος στο φόρουμ, θα επιχειρήσει αργότερα να μπει για να ανταλλά-

ξει γνώμες και να πάρει και να δώσει συμβουλές? Δεν νομίζω.

 

Κλείνοντας και προσπαθώντας να δώσω στο post και στον op την αξία που αξίζουν, να πω πως δάσκαλε, τα έχεις καταφέρει πολύ καλά με την κοπέλα για τους 9 μήνες.

Τα υπόλοιπα έρχονται με την προσπάθεια και τον καιρό.

Ζήλεψα το κορίτσι και πιστεύω ότι θα γίνει πολύ καλή στο μέλλον αν συνεχίσει έτσι.

 

Συνέχισε να ανεβάζεις αν θέλεις, πιστεύω ότι δίνουν σε αρχάριους το έναυσμα να προχωρήσουν.

 

 

  • Like 4
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, BillTrantos είπε

Είσαι ωραίος στα πνευστά, μείνε εκεί καλύτερα.


Τι ακριβως σε μπερδεψε λεβεντη μου, πες μου να σε ξεμπερδεψω

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bill, θα πρότεινα να μετακομίσεις την αψυμαχία σε νέο θρεντ. Κρίμα είναι για το κορίτσι του 1ο ποστ και τον δάσκαλο της...

  • Συμφωνώ 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α!!! Και μια πρόταση προς τον ιδιοκτήτη του ΝΟΙΖ.

 

Να ανοίξει καινούργο group στο forum για κόντρες και επιδείξεις.

Να μην διαλάμε τα post των ανθρώπων με τις προσωπικές μας άσχετες επί του θέματος φλυαρίες.

 

Με πρόλαβε o Gkourmoul1 !!!

 

Επεξεργασμένο από Vale Rossi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Bill, θα πρότεινα να μετακομίσεις την αψυμαχία σε νέο θρεντ. Κρίμα είναι για το κορίτσι του 1ο ποστ και τον δάσκαλο της...


Εγω αγαπητε φιλε ποτε δεν ημουν και ουτε ειμαι της φιγουρας αλλα δεν μπορω να διαβαζω παπαριες περι φουρφουριλιδενικου αμμωνιου οταν δεν ξερουμε το οξυγονο.
Και δεν μ αρεσει να με προκαλουν.

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, BillTrantos είπε

Είσαι ωραίος στα πνευστά, μείνε εκεί καλύτερα.


Οπου γουσταρω θα παω και δεν θα μου πεις εσυ.
Περιμενω να βαλεις κατι δικο σου αφου προκαλεσες εμενα. Με οτι οργανο θελεις, δεν εχω προβλημα.

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Vale Rossi είπε

 

Για αυτό και μετά από 3 χρόνια εκμάθησης ....

 

Post για σεμινάριο.

Μπράβο σου!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • πριν LK κλείδωσε το θέμα
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου