Προς το περιεχόμενο

Disk not initialized....τη βοήθειά σας (ξανά)


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτοί που χρησιμοποιούν cheats, hacks etc. στα παιχνίδια παρόλο που είμαι γνωστός, επαγγελματίας προασπιστής των ανθρωπίνων δικαιωμάτων, έχω την άποψη πως θα πρέπει να ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ, να δικάζονται ΣΥΝΟΠΤΙΚΑ και να  ΕΚΤΕΛΟΥΝΤΑΙ. 🤣χαχαχαχαχαχαχαχαχ🤣

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Για αρχειακούς λόγους θα αναφέρω μια λύση που βρήκα εντελώς τυχαία.

Στη δική μου περίπτωση αφορά σε έναν δίσκο 6Τb ο οποίος είχε αρχεία που δε με ενδιέφεραν πολύ αλλά δεν άξιζαν και το διπλό backup.

Ο συγκεκριμένος δίσκος μετά από ένα ξεσκαρτάρισμα έγινε "not accessible" από τα windows  και ότι δοκίμασα από αυτά που λένε στα ίντερνετς δεν είχε αποτέλεσμα.

Αυτό που δούλεψε και πραγματικά δεν ξέρω πως μου πέρασε από το μυαλό ήταν να δοκιμάσω να τον κάνω image σε άλλο δίσκο με το macrium  και να κάνω mount το image από εκεί.

Όλα δούλεψαν, και εκτός από ελάχιστες απώλειες τα αρχεία παίζουν κανονικά.

Προφανώς, δεν ισχύει σε όλες τις περιπτώσεις προβλημάτων αλλά αξίζει κανένας να δοκιμάσει αν κάποιο partition εμφανίζεται στο macrium.

Ελπίζω να γλυτώσει κάποιον η μικρή μου περιπέτεια.

 

  • Like 3
  • Ευχαριστώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου