Προς το περιεχόμενο

Disk not initialized....τη βοήθειά σας (ξανά)


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 minutes ago, LK said:

Το pirate bay, έχει μπλοκαριστεί με απόφαση της  ΕΔΠΠΙ  στην Ελλάδα, για τον ΄λόγο "ότι παρείχε πρόσβαση παράνομα σε έργα που προστατεύονται με δικαίωμα πνευματικής ιδιοκτησίας ή/και συγγενικά δικαιώματα. "

Συνεπώς η αναφορά του στο Noiz. εμπίπτει στην παραβίαση  των κανονισμών του (του noiz) .

 

Τώρα όποιος συμφωνεί ή διαφωνεί με την ως άνω απόφαση, την απόφαση των  Η.Π.Α...... τη Σουηδία , δικαίωμά του, αλλά δεν αφορά το Noiz.

(...αυτή την πνευματική ιδιοκτησία που επικαλούνται ενώ εχουν κατακλέψει το σύμπαν κι ότι είναι παραπέρα...🤐

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
9 λεπτά πριν, Pavloz είπε

(...αυτή την πνευματική ιδιοκτησία που επικαλούνται ενώ εχουν κατακλέψει το σύμπαν κι ότι είναι παραπέρα...🤐

Τώρα είτε δεν καταλαβαίνεις, είτε κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις.

Και μου λες κιόλας , και ειρωνικά "...είσαι και νομικός".

Σου απάντησα λοιπόν ΝΟΜΙΚΑ, ως ΝΟΜΙΚΟΣ.

 

Εσύ λοιπόν, χωρίς άβαταρ και με ονοματεπώνυμο, βρες έναν ΝΟΜΙΚΟ  που εμπιστεύεσαι, και πήγαινε να προσβάλλεις την απόφαση της ΕΔΠΠΙ ..... και αυτά που μου λες με ψιλά γράμματα, κάντα μεγάλα να τα διαβάσουν στις προτάσεις / υπόμνημά σου.

Μέχρι να ανατραπεί όμως η απόφαση τη ΕΔΠΠΙ (βάσει της   παρ. 4 και παρ. 9 του άρθρου 66Ε του Ν. 2121/1993  ) που διακόπτει  στην  Ελλάδα την πρόσβαση στο site που αναφέρεις, εδώ (στο noiz) ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ (βάσει κανονισμών) να το αναφέρεις  .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να επανέλθουμε στο θέμα μας

το στελαρ μέχρι στιγμής λέει ότι βρήκε 8000 φωτογραφίες (ούτε κατα διάνοιαν είχα τόσες) με κάτι άσχετα extensions και μόνο 112 jpg

Στο 85% κάπου 128gb...

κάτι δεν πάει καλά με το μέτρημά τους

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαριέμαι να γράφω... όποιος έχει όρεξη μπορεί να επισκεφθεί τα παρακάτω:
1. https://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.en.html
2. https://www.fsf.org/

3. https://www3.nd.edu/~ghaeffel/Baloney.pdf
Καλή ανάγνωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, LK said:

Τώρα είτε δεν καταλαβαίνεις, είτε κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις.

Και μου λες κιόλας , και ειρωνικά "...είσαι και νομικός".

Σου απάντησα λοιπόν ΝΟΜΙΚΑ, ως ΝΟΜΙΚΟΣ.

 

Εσύ λοιπόν, χωρίς άβαταρ και με ονοματεπώνυμο, βρες έναν ΝΟΜΙΚΟ  που εμπιστεύεσαι, και πήγαινε να προσβάλλεις την απόφαση της ΕΔΠΠΙ ..... και αυτά που μου λες με ψιλά γράμματα, κάντα μεγάλα να τα διαβάσουν στις προτάσεις / υπόμνημά σου.

Μέχρι να ανατραπεί όμως η απόφαση τη ΕΔΠΠΙ (βάσει της   παρ. 4 και παρ. 9 του άρθρου 66Ε του Ν. 2121/1993  ) που διακόπτει  στην  Ελλάδα την πρόσβαση στο site που αναφέρεις, εδώ (στο noiz) ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ (βάσει κανονισμών) να το αναφέρεις  .

Ποιός ήρθε;....
image.thumb.png.f08c31176a014208bd266fc2170e795b.png

 

Χαίρετε και αντίο.

Βαριέμαι να διαγράψω το λογαριασμό. Παρακαλώ για τα δέοντα. Υπόχρεος και εύχομαι μακροημέρευση.
Τώρα για τα υπόλοιπα δεν θα επεκταθώ...όποιος θέλει διαβάζει.
Προς τα υπόλοιπα μέλη, χάρηκα και ευχαριστώ και πάλι για το χρόνο που αφιερώσατε να ακούσετε και να σχολιάσετε ότι χαζομάρα πόσταρα με τη μορφή ηχητικού αρχείου. Όποιος θέλει να με βρει ας δει στο Wikiloops.
🙏

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 ώρα πριν, Pavloz είπε

 

 



Βαριέμαι να διαγράψω το λογαριασμό. Παρακαλώ για τα δέοντα.

1. Το pirate bay, αλλάζει domain κάθε 2 μέρες.

2. Είναι ήδη μπλοκαρισμένα, τα: thepiratebay.org , thepiratebay.se, thepiratebay.me, thepiratebay3.org  με την υπ' αριθμ. 3 από 7-11-2018 απόφαση του οργανισμού. 

3. Πρόσβαση και για screen shot, μπορείς να έχεις εύκολα επίσης  μέσω proxy ή ρυθμίσεις dns.... ή vpn....

4. Όοο γι αυτό που παρέθεσα, το προβλέπει ο κανονισμός του Noiz.....διάβασέ τον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνέχεια του stellar.

Ανέκτησε 12000 αρχεία, εκ των οποίων τα περισσότερα είναι με extension cdr στάνταρ μεγέθους 15.0 ΜΒ που δεν γίνονται preview.

απο αυτά 115 jpg άριστα σωσμένα, αλλά από αρχεία που τα έχω και αλλού.

Γενικώς ρυθμός χελώνας για αποσπασματικό recover, χωρίς preview στο μεγαλύτερο ποσοστό ιδανικά για να παίρνουν το 70άρι

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, LK said:

Τώρα είτε δεν καταλαβαίνεις, είτε κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις.

Και μου λες κιόλας , και ειρωνικά "...είσαι και νομικός".

Σου απάντησα λοιπόν ΝΟΜΙΚΑ, ως ΝΟΜΙΚΟΣ.

 

Εσύ λοιπόν, χωρίς άβαταρ και με ονοματεπώνυμο,

...είπε αυτός που έχει βάλει δική του φωτογραφία...
...είπε αυτος που γράφει ΕΣΤΩ και το όνομά του...(LK)...εγώ τουλάχιστον είχα το θάρρος να γρέφω έστω και το μικρό...
βρες έναν ΝΟΜΙΚΟ  που εμπιστεύεσαι, και πήγαινε να προσβάλλεις την απόφαση της ΕΔΠΠΙ ..... και αυτά που μου λες με ψιλά γράμματα, κάντα μεγάλα να τα διαβάσουν στις προτάσεις / υπόμνημά σου.

σε αυτή τη χώρα; με τον Κούγια να παραμένει αποδεκτός από την φατρία σας; Και με την ΑΕΠΙ να συνεχίζει να υφίσταται χωρίς να έχει πάει κανένας φυλακή; Μας κάνεις πλάκα τώρα, έτσι;...
Μέχρι να ανατραπεί όμως η απόφαση τη ΕΔΠΠΙ (βάσει της   παρ. 4 και παρ. 9 του άρθρου 66Ε του Ν. 2121/1993  ) που διακόπτει  στην  Ελλάδα την πρόσβαση στο site που αναφέρεις,

Αναφέρω διαδυκτιακό ιστότοπο και επιπλέον ΠΡΟΤΡΕΠΩ να τον επισκεφτούν...ΔΕΝ ανάγκασα κανέναν και με κανένα τρόπο (σιγά τη μούρη μου δλδ) να κάνει ότι λέω... (η ελευθερία λόγου και η σχετική υπεράσπιση από νομικό=κουγιόπουλο)...

εδώ (στο noiz) ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ (βάσει κανονισμών) να το αναφέρεις  .

...τώρα εμένα γιατί αυτό μου κάνει "εδώ (στο μαγαζι μου)" ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ....
...Ελληνάρας, χειρότερος κι από μένα που είμαι σχεδόν τελείως μηδέν σε συνεισφορά σε αυτή τη χώρα. Τράβα διάβασε κανα δημοσίευμα του Κούγια τώρα για να χαρείς για τη "νίκη" σου και μειδίασε με το "επίτευγμά" σου.
Barack Obama Mic Drop GIF

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, ... είπε

...είπε αυτός που έχει βάλει δική του φωτογραφία...
...είπε αυτος που γράφει ΕΣΤΩ και το όνομά του...(LK)...εγώ τουλάχιστον είχα το θάρρος να γρέφω έστω και το μικρό...
βρες έναν ΝΟΜΙΚΟ  που εμπιστεύεσαι, και πήγαινε να προσβάλλεις την απόφαση της ΕΔΠΠΙ ..... και αυτά που μου λες με ψιλά γράμματα, κάντα μεγάλα να τα διαβάσουν στις προτάσεις / υπόμνημά σου.

σε αυτή τη χώρα; με τον Κούγια να παραμένει αποδεκτός από την φατρία σας; Και με την ΑΕΠΙ να συνεχίζει να υφίσταται χωρίς να έχει πάει κανένας φυλακή; Μας κάνεις πλάκα τώρα, έτσι;...
Μέχρι να ανατραπεί όμως η απόφαση τη ΕΔΠΠΙ (βάσει της   παρ. 4 και παρ. 9 του άρθρου 66Ε του Ν. 2121/1993  ) που διακόπτει  στην  Ελλάδα την πρόσβαση στο site που αναφέρεις,

Αναφέρω διαδυκτιακό ιστότοπο και επιπλέον ΠΡΟΤΡΕΠΩ να τον επισκεφτούν...ΔΕΝ ανάγκασα κανέναν και με κανένα τρόπο (σιγά τη μούρη μου δλδ) να κάνει ότι λέω... (η ελευθερία λόγου και η σχετική υπεράσπιση από νομικό=κουγιόπουλο)...

εδώ (στο noiz) ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ (βάσει κανονισμών) να το αναφέρεις  .

...τώρα εμένα γιατί αυτό μου κάνει "εδώ (στο μαγαζι μου)" ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ....
...Ελληνάρας, χειρότερος κι από μένα που είμαι σχεδόν τελείως μηδέν σε συνεισφορά σε αυτή τη χώρα. Τράβα διάβασε κανα δημοσίευμα του Κούγια τώρα για να χαρείς για τη "νίκη" σου και μειδίασε με το "επίτευγμά" σου.
Barack Obama Mic Drop GIF

Οκ.

Λοιπόν, θα μείνουμε στο θέμα;

Για όποιες άλλες απορίες , διάβασε σε παρακαλώ τους κανονισμούς ή στείλε pm στον Admin.

Ευχαριστώ.

 

Y.Γ. Το όνομά μου είναι γνωστό, Χριστόδουλος Καλλιανίδης ονομάζομαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, LK said:

στείλε pm στον Admin.

Έχω στείλει ήδη να διαγράψει το λογαριασμό μου για να μην "ενοχλώ".

3 minutes ago, LK said:

Y.Γ. Το όνομά μου είναι γνωστό, Χριστόδουλος Καλλιανίδης ονομάζομαι.

Παύλος Καπέλης, το όνομά μου ΔΕΝ είναι γνωστό και ΔΕΝ χάρηκα καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου