Προς το περιεχόμενο

Διαγωνισμός για σόλο κιθάρας - δωροεπιταγή 100€ από Sweetwater


Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, Nekkon είπε

Άμα είχα το δημοσιογραφικό ταλέντο του @gkourmoul1, θα έκανα μια παρουσίαση αναλυτική της κιθάρας να μαζέψω και κάνα badge 😄

Δεν έχω δεθεί με άλλο όργανο τόσο πολύ ξανά στη ζωή μου, και την έχω μόνο δύο μήνες. 

Μπορεί να φταίει και που ήταν δώρο της γυναίκας μου... 😏

 

Κάνε ρε. Ξεκινα να γράφεις τις σκέψεις για αυτή. Πάρε τη κομματι κομμάτι, και κάτι ωραίο θα βγει.

 

Αλλιώς στειλε τη μου να την τσεκαρω (την κιθάρα, όχι την γυναίκα!), και στην ξαναστελνω την επομένη! 😄

  • Like 1
  • Χαχα 2

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Nekkon είπε

Άμα είχα το δημοσιογραφικό ταλέντο του @gkourmoul1, θα έκανα μια παρουσίαση αναλυτική της κιθάρας να μαζέψω και κάνα badge 😄

Δεν έχω δεθεί με άλλο όργανο τόσο πολύ ξανά στη ζωή μου, και την έχω μόνο δύο μήνες. 

Μπορεί να φταίει και που ήταν δώρο της γυναίκας μου... 😏

 

Τι να μας πεις τωρα και συ ρε Νεκταριε.
Τετοιες γκρετσ εχουν οι γυφτοι και τις πανε εκει στα Γιαννενα σε εναν λουθιερ (υποτιθεται) και αλλαζουν τα γραμματα τα κανουν gibson. 🤣
Κιθαρα μια ειναι TELECASTER και για καθαρα και για βρωμικα και για βρεγμενα και για απλυτα. 🤣🤣

ΥΓ 
Πλακα σου κανω μια τετοια θα παρω το καλοκαιρι οταν δωσω μια cort σκαφακι που εχω.

IMG_20230308_212202.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, ThomasSot είπε

 

Τι να μας πεις τωρα και συ ρε Νεκταριε.
Τετοιες γκρετσ εχουν οι γυφτοι και τις πανε εκει στα Γιαννενα σε εναν λουθιερ (υποτιθεται) και αλλαζουν τα γραμματα τα κανουν gibson. 🤣
Κιθαρα μια ειναι TELECASTER και για καθαρα και για βρωμικα και για βρεγμενα και για απλυτα. 🤣🤣

ΥΓ 
Πλακα σου κανω μια τετοια θα παρω το καλοκαιρι οταν δωσω μια cort σκαφακι που εχω.

IMG_20230308_212202.jpg

Ωραίες η tele. Θα ήθελα να έχω μια. Αλλά ποτέ δεν ξες. Maybe one day.

Αυτή που δείχνεις μου θυμίζει τη Suhr του Mateus Asato, κούκλα dsc08158-thumbnail-1280x1280-90.thumb.jpg.dded11ec2298839926b21d12a47aed04.jpg

  • Συμφωνώ 1

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 ώρα πριν, ThomasSot είπε

Κιθαρα μια ειναι TELECASTER

Thomas, η ταστιέρα είναι έβενος;

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Thomas, η ταστιέρα είναι έβενος;

 

Οχι δεν ειναι εβενος αλλα διαλεγμενη Βραζιλιανικη τριανταφυλια. Εμφανισιακα ειναι τοσο διαλεγμενη που φαινεται καλυτερη και απο εβενο.
Το nut ειναι απο ελαφαντοδοντο, η γεφυρα επιχρυσωμενη 24 καρατιων (ετσι ελεγε το προσπεκτους).
Ο δε ηχος της Τερυ ειναι πολυ ανωτερος απο οτι τελε εχω ακουσει μεχρι τωρα.....δεν ξερω που ωφειλεται αυτο, πιστευω στην βαρια γεφυρα.

Αυτο το οργανο το ειχα παρει το 81 απο το τοτε ντο ρε μι 120000 δρχ, οταν μια απλη τελε και μια στρατο κοστιζανε 45000 δρχ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, ThomasSot είπε

Εμφανισιακα ειναι τοσο διαλεγμενη που φαινεται καλυτερη και απο εβενο.

Πράγματι είναι κατράμι, κάτι που στην πορεία το ξεχάσαμε (αναγκαστικά), καθώς τα rosewood άρχισαν να γίνονται Madagascar (που ήταν βέβαια της προκοπής), Ιndian και μετά ότι μπορείς να φανταστείς.

Πολύ ωραίο κομμάτι αυτή η κιθάρα. Και θα προσθέσω ότι διαθέτει και τον σωστό καβαλάρη.

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Πράγματι είναι κατράμι, κάτι που στην πορεία το ξεχάσαμε (αναγκαστικά), καθώς τα rosewood άρχισαν να γίνονται Madagascar (που ήταν βέβαια της προκοπής), Ιndian και μετά ότι μπορείς να φανταστείς.

Πολύ ωραίο κομμάτι αυτή η κιθάρα. Και θα προσθέσω ότι διαθέτει και τον σωστό καβαλάρη.

 

 

Τι να μας πει τωρα κι ο Σαμης ο Παραγγας για τη παλιομπουθαρα του..... 🤣🤣🤣

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, ThomasSot είπε


Πλακα σου κανω μια τετοια θα παρω το καλοκαιρι 

IMG_20230308_212202.jpg

 

 

έχει όνομα αυτή?

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου