Προς το περιεχόμενο

Σκέψεις περι μουσικής ένα πρωϊνό Μ. Παρασκευής


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Jazzjoker είπε

Ουδέποτε έγραψα εγώ κάτι τέτοιο.

 

1 λεπτό πριν, Jazzjoker είπε

Ούτε ότι κάποιος χάνει κάποια ιδιότητα με την ηλικία, ούτε αναφέρθηκα σε κάποια εκφυλιστική διαδικασία στην οποία μπαίνει το νευρικό σύστημα.

Δεν καταλαβαίνω... που είπα εγώ ότι έγραψες εσύ κάτι τέτοιο; Εγώ απλώς δεν κατάλαβα ποιος ήταν ο JJ. Σόρυ για την σύγχυση.

  • Like 1

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, trolley είπε

Πάντως, αν έχει σημασία για εσάς, ας έχετε κατά νου πως οι πεποιθήσεις για το ότι ο άνθρωπος χάνει τέτοιες ιδιότητες καθώς μεγαλώνει, πέραν του ότι είναι κοινώς αντιληπτό ότι δεν ευσταθούν, δεν έχουν καμία επιστημονική βάση, είναι hearsay και πάγια ψευδο-αριστερο-αναρχική δοξασία.

 

Ποιες είναι οι "τέτοιες ιδιότητες";Εγώ πάντως αναφέρθηκα στον ενθουσιασμό που προκαλείται από διάφορα οπτικοακουστικά ερεθίσματα και ο οποίος σίγουρα στη νεότητα είναι μεγαλύτερος.

Για τη δοξασία που αναφέρεις,δεν έχω κάτι να απαντήσω γιατί δεν με αφορά...Μάλλον πρόκειται

περί δικού σου απωθημένου που ένιωσες ότι ήταν ευκαιρία να μοιραστείς μαζί μας.

 

55 λεπτά πριν, trolley είπε

Στην ιδέα ότι "οι άνω των 40 πάσχουν από νοητική αρτηριοσκλήρωση" στηρίζεται όλη η μυθολογία του "νέου και άφθαρτου πολίτη/πολιτικού που είναι εν' τέλει ο μόνος αρμόδιος να φέρει την πρόοδο". Ή δεν το έχεις υπ'όψιν σου;

 

Τώρα μάλιστα.Τώρα είσαι εντελώς εκτός.

Λες κι εγώ έκανα λόγο περί πνευματικής παράλυσης και μάλιστα με ακριβή ηλικιακό προσδιορισμό.

 

1 ώρα πριν, trolley είπε

Σε κάθε περίπτωση, μπορείς να ζεις με την ιδέα ότι όσο μεγαλώνεις θα μετατρέπεσαι σε ένα ζαβό που δεν θα καταλαβαίνει τι γίνεται γύρω του (όχι εσύ ειδικά, ο καθένας μας), αλλά όπως θα διαπιστώσεις, δεν θα συμβεί - μάλλον το αντίθετο. Και αυτά είναι ΚΑΛΑ νέα, trust me.

 

Όπως έγραψα,η νεότητα έχει πλεονεκτήματα.

Και οι ωριμότερες ηλικίες επίσης...Σε αντίθεση όμως με άλλα μέρη του σώματος,το σαγόνι δεν πέφτει πια τόσο εύκολα.

 

 

Να ζητήσω εδώ ένα συγνώμη από τον Jazzjoker αν θεωρεί ότι του χρέωσα κάτι που δεν είπε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Grey είπε

Τώρα μάλιστα.Τώρα είσαι εντελώς εκτός.

Α, άρα δεν τις πιστεύεις αυτές τις ανοησίες, τις έγραψες για λόγους εγκυκλοπαιδικής τέρψης. Λάθος μου λοιπόν, είναι δικό μου απωθημένο, όχι δικό σου. Ε, ναι... έτσι θα'ναι.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, trolley είπε

Α, άρα δεν τις πιστεύεις αυτές τις ανοησίες, τις έγραψες για λόγους εγκυκλοπαιδικής τέρψης. Λάθος μου λοιπόν, είναι δικό μου απωθημένο, όχι δικό σου. Ε, ναι... έτσι θα'ναι.

 

Θες να γίνουμε φίλοι;

To προτείνω γιατί εγώ όντως νιώθω ότι χάνω τη ζωηράδα μου,ενώ εσύ το αντίθετο...Μάλλον έχω πράγματα να πάρω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο σημείο αυτό να ζητήσω συγνώμη από τους εκλεκτούς φίλους που τους έφερα σε αντιπαράθεση.

Εγω κουβεντούλα ήθελα

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου