Προς το περιεχόμενο

Charlie Hunter.....ελάτε να μαλώσουμε (και) σε αυτό το νήμα.


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, manosx είπε

Ενας εγκεφαλος ελεγχει μπασο- κιθαρα, κανενας αυτοσχεδιαστικος περιορισμος σε επιπεδο φορμας και αρμονιας, τωρα του ηρθε να παει στην πιο μακρυνη μετατροπια που υπαρχει, και τωρα θα ακολουθησει και η γραμμη του μπασου.

 

Ναι, αλλά θα λείψει η επικοινωνία μεταξύ αυτοσχεδιαστών.

Πώς θα τσιμπήσει ο μπασίστας την μετατροπία της κιθάρας, και τι θα κάνει?

Θα ακολουθήσει, ή μήπως της δώσει άλλη τονικότητα από αυτήν που ήθελε ο κιθαρίστας?

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Like 1
  • Συμφωνώ 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dimsonic είπε

πάντως Stanley Jordan δεν με αρέ

Εγω για λιγο καιρο λεω να μη δηλωνω τι μαρες κ τι οχι 😊

  • Χαχα 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, billaraskats27 είπε

Εγω για λιγο καιρο λεω να μη δηλωνω τι μαρες κ τι οχι 😊

Αρες μαρες

  • Χαχα 3

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, LK είπε

Δίσκο κανενός απο τους δύο δεν θα αγόραζα , αλλά είναι εντυπωσιακοί.

 

 

Ο Mancuso και να θες να αγοράσεις δίσκο του, δεν έχει ουσιαστικά μπει ακόμα στο σπορτ. Απλά μένεις αποχαυνωμένος με αυτά που παίζει σαν αυτοσχεδιαστής.. που όσο μοναδικός κι αν φαίνεται ότι είναι (και είναι), άλλο τόσο δεν θα λέει και πολλά από μόνο του αν δεν αρχίσει να φτιάχνει και τη δική του μουσική που θα πλαισιώσει το κιθαριστικό του χάρισμα και την αυτοσχεδιαστική του δεινότητα.

 

Ο Hunter τώρα είναι άλλη ιστορία. Πέρα από το ότι είναι από τους μεγαλύτερους ανωμαλάρες στην ιστορία του οργάνου, πλέον έχει διανύσει πολλά χιλιόμετρα μουσικά. Έχει πολύ μεγάλο ενδιαφέρον τόσο η ιστορία του, όσο και κομμάτια της δισκογραφίας του, για αυτό και θα σου ελεγα να αρχίσεις να ακούς albums του (και εγώ στη διαδικασία είμαι, δεν τα έχω εξερευνήσει όλα). Ενδεικτικές προτάσεις: "Let The Bells Ring On" και "Everybody Has A Plan Until They Get Punched In The Mouth".  Αγνή και όμορφη μουσική.

Επεξεργασμένο από fusionakis
  • Like 3
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, fusionakis είπε

Ο Mancuso και να θες να αγοράσεις δίσκο του, δεν έχει ουσιαστικά μπει ακόμα στο σπορτ. Απλά μένεις αποχαυνωμένος με αυτά που παίζει σαν αυτοσχεδιαστής.. που όσο μοναδικός κι αν φαίνεται ότι είναι (και είναι), άλλο τόσο δεν θα λέει και πολλά από μόνο του αν δεν αρχίσει να φτιάχνει και τη δική του μουσική που θα πλαισιώσει το κιθαριστικό του χάρισμα και την αυτοσχεδιαστική του δεινότητα.

 

Ο Hunter τώρα είναι άλλη ιστορία. Πέρα από το ότι είναι από τους μεγαλύτερους ανωμαλάρες στην ιστορία του οργάνου, πλέον έχει διανύσει πολλά χιλιόμετρα μουσικά. Έχει πολύ μεγάλο ενδιαφέρον τόσο η ιστορία του, όσο και κομμάτια της δισκογραφίας του, για αυτό και θα σου ελεγα να αρχίσεις να ακούς albums του (και εγώ στη διαδικασία είμαι, δεν τα έχω εξερευνήσει όλα). Ενδεικτικές προτάσεις: "Let The Bells Ring On" και "Everybody Has A Plan Until They Get Punched In The Mouth".  Αγνή και όμορφη μουσική.

 

Φοβερό σχόλιο.

Προσυπογράφω και με τα δύο μου χέρια.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Jazzjoker είπε

Για όσους δεν το έχετε ακούσει, ιδού ένα δικό του original παιγμένο live 

 

παρα πολύ ωραίο.

Για μιά φορά.. Είμαστε στο 2023. Αν το ρολόι έδειχνε 1979 θα το είχα στο repeat.

 

Δίσκο δεν θα αγόραζα. Σε Live θα πήγαινα.

 

 

 

Τα είπαμε εδώ...: 

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 ώρες πριν, Jazzjoker είπε

Για όσους δεν το έχετε ακούσει, ιδού ένα δικό του original παιγμένο live 

 

 

Πολύ ωραίο αυτό. Και πέρα από τα κιθαριστικά, οι μπασοτύμπανοι το "κέντησαν" εξαιρετικά. Από αυτά που γουστάρει ο Στράτος για να στρώνεις δάκτυλα 😄

  • Χαχα 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου