Προς το περιεχόμενο

Ήρθε το καινούργιο Prophet. Και κάνει μόνο 399€ !!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, trolley είπε

μιλάμε τώρα για μία εταιρεία με παγκόσμια φήμη για την κακή ποιότητα των προϊόντων της.

Έτσι. Γι αυτό κατάντησε εκεί που κατάντησε, μια εταιρειούλα με καμιά 10ρια χιλιάδες εργαζομένους, τζίρο δισεκατομμυρίων και με θυγατρικές -μεταξύ άλλων- τις Midas, TC Electronic, Tannoy και Klark Teknik. Μαύρα χάλια λέμε trolley, άστα...🙄

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dataentry1968 είπε

Μαύρα χάλια λέμε trolley, άστα...

Κάνε ένα κλικ: https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=behringer+reputation

Άντε, πάω για νάνι, δεν με ενδιαφέρει το μετοχικό της Behringer,, για ΠΧΙΟΤΗΤΑ συζητά(γα)με.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, trolley είπε

Κάνε ένα κλικ: https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=behringer+reputation

Άντε, πάω για νάνι, δεν με ενδιαφέρει το μετοχικό της Behringer,, για ΠΧΙΟΤΗΤΑ συζητά(γα)με.

Τα έχω διαβάσει, τα περισσότερα. Μια εταιρεία με κακή ποιότητα προϊόντων δεν εξελίσσεται στον κολοσσό που έχει γίνει σήμερα η Behringer, απλά κλείνει. Πολλά παίζουν με την Behringer αλλά μην ανοίξουμε τώρα συζήτηση γι αυτήν γιατί θα μας πάρει μέρες.

Καλή ξεκούραση.😴

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρέπει να πέρασαν τουλάχιστον 20 διαφορετικά μηχανήματα της behringer από το σπίτι. Δεν είχα θέμα ποιότητας (δηλαδή να χαλάσει κάτι) με κανένα. Στην πορεία τα περισσότερα πουλήθηκαν είτε γιατί τα αγόρασα σε μια περίοδο που αγόραζα γενικά χωρίς αύριο, είτε γιατί δεν μου χρειάζονταν πλέον, είτε γιατί αντικαταστάθηκαν με πιό ακριβά με πιό εξειδικευμένες δυνατότητες.

Σήμερα έχω ένα σε καθημερινή βάση, δεν θυμάμαι αν έχω κάτι άλλο. (ναι ήταν τόσα πολλά που δεν ξέρω αν έχω πλέον κάπου δεύτερο).

Είναι εταιρεία που ποτέ δεν φοβήθηκα και ποτέ δεν με κρέμασε.

Για το vfm δεν συζητάμε.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, dimsonic είπε

πρέπει να πέρασαν τουλάχιστον 20 διαφορετικά μηχανήματα της behringer από το σπίτι.

Κάνα M🐮🐮🐮🐮g υπάρχει στο στούντιο ή μπα? Κάτι ανάλογο ίσως, ξέρεις, τίποτα Stainway, Shigeru Kawai, κάνα Yamaha CFX ή έστω ένα Fazioli?🤔

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, dataentry1968 είπε

Κάνα M🐮🐮🐮🐮g υπάρχει στο στούντιο ή μπα? Κάτι ανάλογο ίσως, ξέρεις, τίποτα Stainway, Shigeru Kawai, κάνα Yamaha CFX ή έστω ένα Fazioli?🤔

Αμα ειχα λεφτα για μουυυγκ θα ειχα παρει δυο τρια χκ. Αλλα που. Ουτε για μουγκ ουτε για μπουγκ

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Αμα ειχα λεφτα για μουυυγκ θα ειχα παρει δυο τρια χκ.

Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω με αυτή την τετράγωνη λογική...😌

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Υποθεση εργασιας 1) Εχεις δυο επιλογες: Η θα εχεις ενα moog reissue ή το freeware surge vst, μονο ενα απο τα δυο, και κανενα αλλα synth για να κανεις συνθεση ηχου και να κανεις γενικα το κομματι σου.

 

 Απαντηση: Θα πρεπει να εισαι τρελος, σχιζοφρενης και παρανοικος για να διαλεξεις το moog. Το surge ειναι η sharon stone στα ντουζενια της, και το moog η πιτα απο τo american pie συγκριτικά.

 

 

 Υποθεση εργασιας 2) Ο μπαρμπας απο την κορωνη σου δινει 20.000 ευρω για να παρεις synth.

 

 Απαντηση: Ουτε να το σκεφτεσαι το moog, δεν αξιζει να δωσεις το 1/4 του budget για αυτο, παρε αναλογικο ή και αναλογικα αλλα να μπιστανε.

 

 

 Υποθεση εργασιας 3) Τo budget ειναι τετοιο, που τα μηχανηματα χρειαζονται δωματια ολοκληρα για να χωρεσουν.

 

 Απαντηση: Ε, παρε και ενα moog ρε αδερφε, κλεφτες να γινουν και αυτοι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, manosx είπε

Υποθεση εργασιας 3) Τo budget ειναι τετοιο, που τα μηχανηματα χρειαζονται δωματια ολοκληρα για να χωρεσουν.

 Απαντηση: Ε, παρε και ενα moog ρε αδερφε, κλεφτες να γινουν και αυτοι;

Δεν μπορούν να γίνουν κλέφτες, είναι ήδη.🤣

Πέρα απ'την πλάκα, δεν θa αγόραζα ποτέ κάποιο αναλογικό synth, πέρασα και από αυτά στα '80s και δεν...

Δηλαδή και το Moog One (ή κάποιο ανάλογο) να μου πούλαγαν στο €1κ, δεν θα το αγόραζα, γιατί ηχητικά δεν μου λέει κάτι, και σαν synth γενικότερα είναι πολύ περιορισμένων δυνατοτήτων σε σύγκριση με την πλειονότητα των σύγχρονων digital synths. Δεν φταίει η Moog ή η καθε Moog, απλά η τεχνολογία που χρησιμοποιούν είναι αρχαία και ξεπερασμένη. Ότι ήταν να ακούσουμε από ένα VCO/DCO synth το έχουμε ακούσει εδώ και δεκαετίες. Το τελευταίο αναλογικό που είχα αγοράσει ήταν ένα DSI Mopho. Πολύ καλό και τίμιο synth για αυτά που πρόσφερε, αλλά λίγο. Αν δεν ήταν μονοφωνικό ίσως το είχα κρατήσει, δεν ξέρω. Αλλά δεν μου λείπει, ενώ κάποια παλιότερα digital που εχω πουλήσει μου λείπουν κάποιες φορές. 

Το πάρτυ γίνεται στον digital χώρο τέλος πάντων, κι αυτό είναι λογικό. Τα VA έχουν βγει απο το στάδιο των "αναλογικών κλώνων", έχουν περάσει σε άλλο επίπεδο και σίγουρα μπορούν να ικανοποιήσουν το μεγαλύτερο μέρος των αναλογικόφιλων. Τώρα για τους σκληροπυρηνικούς της αναλογικής τεχνολογίας, υπάρχουν πλέον άπειρες επιλογές για κάθε τσέπη, ιδιαίτερα τον τελευταίο καιρό που έχουν (παρα)γίνει της μόδας και τα modulars. 

Όρεξη να'χει κανείς και λίγο προσοχή στα "κοράκια" και μπορεί να φτιάξει ένα digital/analog synth setup που να θερίζει, χωρίς να χρειαστεί να πουλήσει το νεφρό του.

Επεξεργασμένο από dataentry1968

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παράθεση

Ότι ήταν να ακούσουμε από ένα VCO/DCO synth το έχουμε ακούσει εδώ και δεκαετίες

 

 

  Συμφωνω με αυτο, και για αυτο αλλωστε οταν ηταν ακομα ευκολο να αγορασεις τα παλια αναλογικα, προτιμησα να δωσω πολυ πιο πολλα φραγκα για ψηφιακα.

 

 

 Αλλα εχουν τον δικο τους ηχο, και για αυτο καταλαβαινω οσους τα αγοραζουν, και για αυτο οποτε θελω κατι αναλογο θα βαλω την αντιστοιχη εξομοιωση. Διοτι και απο το πιανο οτι ηταν να ακουσουμε το ακουσαμε, και απο το βιολι, και απο το ομποε, αλλα ειναι τοσο ωραιοι ηχοι που θα τσαλαβουτηξουμε και εμεις.

 

 Παντως οντως ειναι υπερβολικη υπερβολη 6 χηνες για το moog, αλλα 6 χηνες ζητανε και για κιθαρες που ειναι δυο ταβλες με χορδες, και για κατι τσαντες, και πανε και περνουν 15 κιθαρες, και 40 τσαντες, και δυο ντουλαπες μικροφωνα, τι να κανουμε τωρα, οπως τη βρισκει ο καθενας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου