Προς το περιεχόμενο

Ήρθε το καινούργιο Prophet. Και κάνει μόνο 399€ !!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

53 λεπτά πριν, manosx είπε

 

¨Ηρθε το καινούργιο prophet με υλικά και μέγεθος φιλικά για το περιβάλλον και εμείς πλέον πεινάμε και σε λίγο δεν θα έχουμε οι μισοί και πλέον  να φάμε. 😭

 

 Ευτυχώς έχουμε το omnisphere και όλες τις libraries και επεξεργαστές φιλικούς ενεργειακά και ισχυρούς και με τα κουπόνια και τις επιδοτήσεις θα χαιρόμαστε υψηλή ποιότητα και πιστότητα στη μουσική μας και με τους κατάλληλους αυτοματισμούς θα μπορεί να τα χαρεί αυτά και αυτός που δεν μπορεί ούτε το ντο στο πεντάγραμμο να βρει.

 

 Democratize technology!!!!!

 Exploit the workers!!!!!

 χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα🤣

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Το σε ποιο ρδελομπου ειμαστε το ξερουμε, και οσοι δεν το ξερουν το μαθαινουν.

 

 Το να πιστευεις οτι θα κανει το ρδελομπου ναο της λογικης και της ευμαρειας το καθε κομματικο σκουπιδι, εκει ειναι η ηλιθιοτητα.

 

 Εχεις δικιο παντως, το PC ειναι η σωτηρια. Δε μου κανει αισθηση πλεον τιποτα, αυτα που εχω στο PC, δε θα προλαβω ουτε να τα δοκιμασω στην υπολοιπη ζωη μου. Δε με νοιαζει τιποτα, δε μπα να βγαλουν και synth με ενσωματωμενο πλυντηριο πιατων 😆

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, manosx είπε

  Το σε ποιο ρδελομπου ειμαστε το ξερουμε, και οσοι δεν το ξερουν το μαθαινουν.

 

 Το να πιστευεις οτι θα κανει το ρδελομπου ναο της λογικης και της ευμαρειας το καθε κομματικο σκουπιδι, εκει ειναι η ηλιθιοτητα.

 

 Εχεις δικιο παντως, το PC ειναι η σωτηρια. Δε μου κανει αισθηση πλεον τιποτα, αυτα που εχω στο PC, δε θα προλαβω ουτε να τα δοκιμασω στην υπολοιπη ζωη μου. Δε με νοιαζει τιποτα, δε μπα να βγαλουν και synth με ενσωματωμενο πλυντηριο πιατων 😆

Μόνο το PC αξίζει και το Variphrase για όσους ξέρουν να το διαχειρίζονται. Όχι να το λειτουργούν. Να το ΔΙΑΧΕΙΡΙΖΟΝΤΑΙ, όπως στο λέω. 🤣

  • Like 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Φανταστείτε το εξής:

 

Γαλιλαία

500 π. Χ.

Ανοίγει το ίδιο θρεντ

Χαμός όπως κ δω από διαφωνίες

Είναι όμως λίγο πιο έντονες κ ακραίες

Οι μισοί κατηγορούν τους άλλους πως αυτό δεν είναι προφετ, είναι ψευτο-προφετ, οι άλλοι ορκίζονται πως είναι καλύτερο κ οι πισαδες της εποχής φεύγουν ν'απομονωθουν στα υψώματα πάνω από τη νεκρά θάλασσα, να γράψουν σε πάπυρο κωδικα (για όταν ανακαλυφθεί η τεχνολογία) που να εξωμοιωνει τον ήχο του αυθεντικού προφετ για όσους ανακαλύψουν τα δικά τους Ντεντ Ση Σκρολς χιλιετίες αργότερα 

Επεξεργασμένο από vrasidas27
  • Like 2

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

Φανταστείτε το εξής:

 

Γαλιλαία

500 π. Χ.

Ανοίγει το ίδιο θρεντ

Χαμός όπως κ δω από διαφωνίες

Είναι όμως λίγο πιο έντονες κ ακραίες

Οι μισοί κατηγορούν τους άλλους πως αυτό δεν είναι προφετ, είναι ψευτο-προφετ, οι άλλοι ορκίζονται πως είναι καλύτερο κ οι πισαδες της εποχής φεύγουν ν'απονονωθουν στα υψώματα πάνω από τη νεκρά θάλασσα, να γράψουν σε πάπυρο κωδικα (για όταν ανακαλυφθεί η τεχνολογία) που να εξωμοιωνει τον ήχο του αυθεντικού προφετ για όσους ανακαλύψουν τα δικά τους Ντεντ Ση Σκρολς χιλιετίες αργότερα 

Διαβάζεις Πράτσεττ Πιλάρα; Γιατί εγώ διαβάζω τώρα τελευταία και άνετα θα μπορούσε να έχει γράψει ΑΥΤΗ ακριβώς την ιστορία!

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

Διαβάζεις Πράτσεττ Πιλάρα; Γιατί εγώ διαβάζω τώρα τελευταία και άνετα θα μπορούσε να έχει γράψει ΑΥΤΗ ακριβώς την ιστορία!

Όχι Γιώργη. Αλλά με πιεζανε πολύ όταν ημανε πιο μικρός να διαβασω🙂

Εγώ τους εξήγησα πως είμαι αντιδραστικός κ δε θα διαβάσω κ αρκετή ζημιά μου εχουν κάνει οι Μοντυ Παηθον κ ο λιγος Ντάγκλας Άνταμς που διάβασα. Μια χαρά βλ@μμ€ν0& είμαι κ έτσι χωρίς περαιτέρω ενίσχυση!

  • Χαχα 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τεχνητή νοημοσύνη θα τα αλλάξει όλα σε λίγο καιρό.

 Θα αλλάξει τα δεδομένα γιατί πλέον δεν θα αντιλαμβανόμαστε εμείς τα synthesizer, το software κλπ όπως τα αντιλαμβανόμαστε.

 Θα αντιλαμβάνονται και ΑΥΤΑ και θα έχει ενδιαφέρον πως αντιλαμβάνονται αυτά ΕΜΑΣ και πως αντιλαμβάνονται το ένα το άλλο.

Η ΑΙ θα καθορίσει την μουσική στη ΝΕΑ ΕΠΟΧΗ.

 

 Και θα έχει ενδιαφέρον μια μέρα να βλέπαμε τελικά πως θα παίζουν τα όργανα με εμάς 🤣

 Γιατί το πως παίζουμε εμείς με αυτά, ε, μετά από τόσους αιώνες νομίζω το γνωρίζουμε 🤪

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Yannis Methenitis changed the title to Ήρθε το καινούργιο Prophet. Και κάνει μόνο 399€ !!!
10 ώρες πριν, manosx είπε

 Εγω παλι νομιζω οτι δεν υπαρχει συναισθηση του τι παιζεται σε θεμα budget και γενικοτερα εξοπλισμου σε μεγαλα στουντιο, η επιτυχημενους καλλιτεχνες, η λεφταδες που τα σκανε για τον εξοπλισμο τους, και γενικα σε αυτους που απευθυνονται τα top class μηχανηματα. Οταν εχει σκασει ο αλλος 300 χιλιαρικα για κονσολα, ε δε θα βαλει για πηγη το behringer ρε φιλε, θα ηταν τρελος να το κανει.

Το να τον αποκαλεσουμε αυτον αδαη, μαλλον τη δικη μας αγνοια δειχνει.

Κανείς δεν αποκάλεσε αδαή κάποιον που έσκασε 300Κ για μια κονσόλα, αποκαλούμε αδαή αυτόν που σκάει 6Κ για ένα Minimoog κατασκευασμένο το 2023. Μην μπερδεύεσαι. Κανείς επίσης δεν αποκάλεσε overpriced μια Ferrari. Τώρα αν κάποιοι θεωρούν το Minimoog τη Ferrari των synths εν έτει 2023, εκεί πια πατάμε στα χωράφια της Ψυχιατρικής και μόνο ειδικοί του κλάδου μπορούν (ίσως) να βοηθήσουν.🤔 

Απ΄τις αρχές της δεκαετίες των '80s ως και σήμερα, οι Ferrari των synths βρίσκονται αποκλειστικά και μόνο στην digital κατηγορία. Κάποιοι δεν λένε ακόμα να το καταλάβουν. Που θα πάει, κάποτε θα το χωνέψουν κι αυτοί (αφού πρώτα θα έχουν σπαταλήσει μία περιουσία σε overpriced τεχνολογία των σπηλαίων). Το να πουλάει κάποιος ένα Punto σε τιμή Ferrari δεν τοποθετεί το Punto στην κατηγορία Ferrari, το τοποθετεί στην κατηγορία "Σύντομα Ανέκδοτα".🤡

Για την Behringer τώρα, και μια και αναφέρθηκαν κονσόλες, ας τσεκάρουν όσοι ενδιαφέρονται τις Behringer WING και X32. Ιδιαίτερα για την τελευταία, το review του SOS είναι κατατοπιστικότατο. Σ'αυτό θα διαβάσουν και το παρακάτω:
"At the launch price, this console has no alternative — anything remotely comparable costs between two and four times more. Moreover, the X32 compares favourably from a features point of view with some very serious high-end live-sound consoles."

Σε όσους σπεύσουν να πουν ότι η X32 είναι ουσιαστικά μια Midas κονσόλα, να τους υπενθυμίσω ότι η Midas ανήκει εδώ και χρόνια στην Behringer, και η X32 κατασκευάστηκε με τις προδιαγραφές που έθεσε η Behringer. Χάρη στην "μη-ποιοτική" Behringer εμείς πλέον αγοράζουμε μιας τέτοιας κλάσης κονσόλα στα €2,600 και όχι στα €6-10,000 που θα μας κόστιζε αν έγραφε πάνω σκέτο Midas. Περιττό να γράψουμε ότι η X32 θεωρείται σημείο αναφοράς στην κατηγορία της, και όχι μόνο. Τώρα αν κάποιος θέλει να σκάσει τα διπλάσια λεφτά και να πάρει κάτι υποδεέστερο επειδή πάνω γράφει...Moog,😁 είναι ελεύθερος να το κάνει. Ας έχει υπόψη του πάντως ότι τα components και στις δύο κονσόλες είναι Made in China.🇨🇳  (Surprise! Surprise!🥳)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου