Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή πορείας....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, Yannis Methenitis είπε

Επίσης, επειδή μέχρι πρότινος που είχα το τιμόνι, υπήρξαν μονο 2 σημεία εμφάνισης διαφήμισης σε κάθε σελίδα του φόρουμ, (ενα μπλοκ 300Χ250 δεξιά κι ένα 728Χ90 στο footer). Που θυμάσαι εσυ να καλύπτεται ενοχλητικά το κείμενο απο διαφήμιση άραγε; 

Εδώ συμφωνώ με το Γιάννη, και το έχω γράψει και παλιότερα. Γαλατάκι πίνει το νόιζ με τις διαφημίσεις. Στα φόρα που υπάρχει ποστ, ποστ, ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΤΕΡΑΣΤΙΑ, ποστ, ποστ, ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΤΕΡΑΣΤΙΑ δε θέλω να μπαίνω καθόλου κι ας γράφουν μέσα ευαγγελιστές. Είναι τόσο αποπροσανατολιστικό και τόσο πετσοσηκωτικό, χάνεται κάθε συνοχή, είναι υπερβολικό και χάλια.

 

Δεν ξέρω αν παλιότερα είχε γίνει αυτό, πάντως 5-6 χρόνια πόσα είμαι εδώ, δεν το έχω παρατηρήσει ποτέ, ούτε από τεχνικό λάθος, και δόξα τω θεώ δηλαδή. Στο κινητό δε μου φαίνονται διαφημίσεις, μόνο μία στον πάτο. Δεν έχω κάνει τίποτα, από chrome αρχικές ρυθμίσεις. Οπότε δεν μου έχει τύχει ποτέ να κρύβεται περιεχόμενο. Προχθές; Αντιπροχθές; που είχε βγει ένα banner αναδιπλούμενο, μάλλον κατά λάθος, εξαφανίστηκε κι αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
36 λεπτά πριν, Yannis Methenitis είπε

Απο αυτό το κείμενο αγαπητέ @kpeyos 

 

 

κατάλαβες πως αυτό που είπα προμοτάρει το καφενείο που αναφέρεις υποτιμητικά... ή το ότι πρέπει να είσαι επαγγελματίας αρθρογράφος; (το άκρο αντίθετο). 

   

 

Επίσης, επειδή μέχρι πρότινος που είχα το τιμόνι, υπήρξαν μονο 2 σημεία εμφάνισης διαφήμισης σε κάθε σελίδα του φόρουμ, (ενα μπλοκ 300Χ250 δεξιά κι ένα 728Χ90 στο footer). Που θυμάσαι εσυ να καλύπτεται ενοχλητικά το κείμενο απο διαφήμιση άραγε; 

Λυπάμαι που δεν κατάφερα να κρατήσω στα στάνταρ σου τη σελίδα μου και λυπάμαι διπλά γιατί κι εγω είχα μεγαλύτερα σχέδια (η ζωή όμως....) αλλά θυμάμαι επίσης πως απο πολύ παλιά είχες το beef σου αν και εγω σε εκτιμούσα για τις σοβαρές τοποθετήσεις σου στα μουσικά.  No problem. Peace.

Χαίρομαι κι πού εκπλήσσομαι παράλληλα που θυμάσαι εκείνη μου την τοποθέτηση.

Ίσως αν την είχες ίσως λάβει πιο σοβαρά τότε, αντί να μιλάς για μπιφτέκια σήμερα, μπορεί να μην είχε μετατραπεί εκείνο το ανοικτό forum σε μια παρέα 10-15 ατόμων, γιατί αυτό εννοώ με τον όρο "καφενείο". Αλλά αφού έγινε που έγινε βρε αδερφέ, και δικό σου ήταν, ο,τι ήθελες το έκανες στην τελική, τώρα τί βγαίνεις και λες στον έναν απ' τους τέσσερις πέντε κύριους αρθρογράφους που έχουν απομείνει; Ότι το έχει κάνει ημερολόγιο; Και πες άντε, εγώ δεν το κατάλαβα. Ο OP που παρεξηγήθηκε με αυτό καμία 200αριά ποστς πριν, μήπως άκουσε καμία συγγνώμη και μου διέφυγε; Γιατί αν έλεγα εγώ κάτι καλοπροαίρετα κι ο άλλος παρεξηγείτω, θα εσπευδα να διορθώσω.

 

Επιφυλάσσομαι να στείλω screenshot εδώ για το πώς κρύβουν σε εμένα τουλάχιστον το περιεχόμενο οι διαφημίσεις, συγκεκριμένα σε PC με Chrome browser. Εξάλλου τί λόγο έχω να πω ψέματα για κάτι τέτοιο. Ίσα ίσα που εγώ έχω απενεργοποιημένο το AdBlock στο νοιζ...

 

Εν κατακλείδι όμως, θέλω να σ ευχαριστήσω πραγματικά γιατί μέσα από αυτόν τον χώρο έμαθα πολλά, γνώρισα πολλούς μουσικούς και δοκίμασα άπειρο εξοπλισμό. Θα ήθελα πραγματικά στο τέλος να μείνει αυτό, αν θες να θυμάσαι κάτι απ' τα γραπτά μου.

 

 

Επεξεργασμένο από kpeyos
  • Μπερδεύτηκα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, kpeyos είπε

Εν κατακλείδι όμως, θέλω να σ ευχαριστήσω πραγματικά γιατί μέσα από αυτόν τον χώρο έμαθα πολλά, γνώρισα πολλούς μουσικούς και δοκίμασα άπειρο εξοπλισμό. Θα ήθελα πραγματικά στο τέλος να μείνει αυτό, αν θες να θυμάσαι κάτι απ' τα γραπτά μου.

To προσυπογράφω κι εγώ αυτό.

 Σε ευχαριστούμε @Yannis Methenitis

 Και εγώ 20 χρόνια τώρα αν δεν υπήρχε αυτός ο χώρος  δεν θα είχα κάνει τα ίδια.

Τα έχω ξαναπεί και δεν θα ξεχνάω.

 Κανείς μας δεν πρέπει να ξεχνάει τι είναι αυτός ο χώρος, εξάλλου μαζί δεν κάμουμε και χώρια δεν μπορούμε.

 Και ΠΟΥΤΑΝΕΣ να ήταν ένας admin και οι mod🤣 δεν θα γινόταν να μας ικανοποιήσουν όλους.

 Ας αγαπάμε ο ένας τον άλλο με τα ελαττώματά μας, δεν λέω να μην λέμε την γνώμη μας, ας βγάλουμε και τη χολή μας αλλά να σκεφτούμε πως ο γραπτός λόγος γενικά παρεξηγείται και πως ο καθένας μας έχει και τις μέρες του, τα θέματά του, τα όριά του.

 

Να είμαστε καλά πάνω από όλα και να είμαστε ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ και ΕΥΓΝΩΜΟΝΕΣ που κάποιος είχε την πρωτοβουλία να φτιάξει αυτόν τον χώρο και καλά έκανε και αν ωφελήθηκε και οικονομικά και να μην του γκρινιάζουμε όσο μπορούμε βέβαια γιατί άνθρωπος είναι και αυτός και θα κάμει και λάθη.

 

 Κανείς δεν είναι ΑΣΦΑΛΤΟΣχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα🤣

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Μου είναι δύσκολο να σε παρακολουθήσω @kpeyos

Έχεις άποψη για τα fora που την μοιράζεσαι με περισσή άνεση, ομφαλοσκοπώντας σαν επισκέπτης.

Ακούω τι λες. Άποψη. Όχι γεγονός.

Τη σέβομαι, δεν την ασπάζομαι.

Αυτά.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/6/2023 στις 4:21 ΜΜ, kwstas79 είπε

Δηλαδή μπορεί ο οποιοσδήποτε να αποχωρήσει όποτε του καπνίσει;

Τι το περάσατε το Νοιζ κύριοι, αμέρικαν μπαρ;

ΑΠΟΧΩΡΩ

U can check in any time u like, but u can never leave 🎶 

  • Like 1
  • Χαχα 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
51 λεπτά πριν, Yannis Methenitis είπε

Μου είναι δύσκολο να σε παρακολουθήσω @kpeyos

Έχεις άποψη για τα fora που την μοιράζεσαι με περισσή άνεση, ομφαλοσκοπώντας σαν επισκέπτης.

Ακούω τι λες. Άποψη. Όχι γεγονός.

Τη σέβομαι, δεν την ασπάζομαι.

Αυτά.

Εννοείται ότι είναι προσωπική μου άποψη, όπως και ο,τί άλλο έχω ποστάρει εδώ μέσα και θα ήταν βερμπαλισμός νομίζω να το επισημαίνω σε κάθε μου ανάρτηση. 

Από κει και πέρα δε νομίζω ότι γράφω κάτι δυσνόητο.

 

Δεν καταλαβαίνω αν το ότι είμαι επισκέπτης το χρησιμοποιείς ως μομφή ούτε και ποιος θα ήταν ο ιδανικός ρόλος που θα έπρεπε να έχω εδώ μέσα για σένα, αν αυτούς που δε γράφουν συχνά τους αποκαλείς επισκέπτες ενώ όσους γράφουν συχνά τους γράφεις ότι έχουν κάνει το site ημερολόγιο.

 

Επίσης τον όρο ομφαλοσκόπηση δεν είμαι σίγουρος ότι τον χρησιμοποίησες σωστά, μιας και η κριτική δεν στράφηκε και τόσο στον εαυτό μου. 

 

Εντάξει μέσα σε όλη αυτή την προσφορά που σου αναγνωρίζω είπα ότι η αντιμετώπιση προς τον dim ήταν λάθος. Λάθη κάνουμε όλοι ακόμη κι αν δεν το δέχεσαι, δεν είναι κάτι τραγικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 ώρα πριν, cos_dr είπε

Και ΠΟΥΤΑΝΕΣ να ήταν ένας admin και οι mod🤣 δεν θα γινόταν να μας ικανοποιήσουν όλους.

Εγώ πάντως σου είπα αν θες κοτόσουπα... Να τα λες και αφτά!

  • Χαχα 4

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, MarLog είπε

U can check in any time u like, but u can never leave 🎶 

 

"You can check out any time you like but you can never leave".

 

Το διόρθωσα γιατί ...

1ον έτσι λέει το άσμα, και

2ον γιατί κολλάει τρελά και στο noiz.

 

Όλοι λένε "αποχωρώ" και όλοι εδώ είναι.

 

Welcome λοιπόν ... to the machine.

  • Like 2
  • Συμφωνώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου