Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή πορείας....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
1 λεπτό πριν, kpeyos είπε

Εγώ πάλι θα πω ότι και στο τρολάρισμα υπάρχουν πολλές αποχρώσεις. Υπάρχει το καλοδιάθετο χιούμορ, ειρωνεία του στυλ "έλα μωρέ...", ειρωνεία κακή, κόμπλεξ.... Οπότε αναλόγως μπορεί να μου είναι ή όχι ανεκτό. 

Πχ, κάποτε έκανα το statement εδώ ότι ο καπλαμάς στις Epiphone αλλάζει τον ήχο. E, έπεσε το τρολάρισμα της αρκούδας, αλλά ήταν και πώς είχα κάνει το statement που το σήκωνε. Κάποιος εδώ έβαλε υπογραφή στο προφίλ του: "Ρουφάει τα πάντα ο Κινέζος καπλάμάς"😆😅🤪. Με όλα αυτά ως αποδέκτης ενοχλήθηκα λίγο για να είμαι ειλικρινής αλλά ταυτόχρονα γέλασα και καθόλου δεν τα θεώρησα κακοπροαίρετα να παρεξηγηθώ.

Απ την άλλη, κάποια φορά ρώτησα εδώ μέσα κάτι, γιατί έψαχνα να βρώ πληροφορίες και επαγγελματίες να φτιάξω κάποια μουσικά βίντεο και πρώτη απάντηση, τσούπ! Ένας μπάρμπας, που ούτε είχαμε ξαναμιλήσει νομίζω, να με πάρει στο ψιλό...ΟΚ, εκεί τα πήρα κρανίο. Και γιατί ήταν η ίδια απαράδεκτη συμπεριφορά αλλά και γιατί κάπως έτσι έφτασε το νοιζ στη σημερινή του εικόνα θεωρώ. Έμπαινε ο κάθε νιούμπης με μια απορία και γινόταν δέκτης χλευασμού και "αει παρατα μας, ψαξ το στα λυμένα..."   

 

Οκ. Αν δόσεις στο τρολαρισμα την έννοια της πλάκας οκ.

Εγώ το πήρα με την αυστηρή αρνητική χροιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

Πως εισαι cos? 

Περαστικα.

Την επαθες ομως σα το βοσκο με το λυκο στο γνωστο παραμυθι/ανεκδοτο

 

Τι έκανα? Αλήθεια είναι. Πες μου όμως τι είπα λάθος να μην το ξανακάνω.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Τι έκανα? Αλήθεια είναι. Πες μου όμως τι είπα λάθος να μην το ξανακάνω.

Τιποτε βρε σε πειραζω.

Απλα νομιζω οτι ηταν σε φαση που καναμε χιουμοε οταν το ανεφερες κ εμοιαζε σαν να μην το λες σοβαρα

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
17 λεπτά πριν, LK είπε

Οκ. Αν δόσεις στο τρολαρισμα την έννοια της πλάκας οκ.

Εγώ το πήρα με την αυστηρή αρνητική χροιά.

Γενικά στους άγραφους κανόνες του ίντερνετ η βασική αρχή για να ξεκινήσουμε να μιλάμε για τρολάρισμα, είναι να μπεις στον χώρο του άλλου. Δεν είναι καν απαραίτητο να τον διακωμωδήσεις ή να τον προσβάλλεις. Αν μπαίνω εγώ σε όλα τα άρθρα που υμνούν τον Τσε Γκεβάρα πχ, μόνο και μόνο για να παραθέσω τις διώξεις τον ομοφυλόφιλων στην Κούβα υπό το καθεστώς Κάστρο, παρόλο που είναι απλή παραθεση πραγματικών γεγονότων, είναι τρολάρισμα. 

Επεξεργασμένο από kpeyos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

Τιποτε βρε σε πειραζω.

Απλα νομιζω οτι ηταν σε φαση που καναμε χιουμοε οταν το ανεφερες κ εμοιαζε σαν να μην το λες σοβαρα

Σοβαρά το λέω, με ταλαιπωρεί γρίπη 2 μέρες τώρα αλλά τι σημασία έχει τώρα.

 Έχω αποχωρήσει από το forum αφού κανείς δεν ενδιαφέρθηκε.

 χαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχα🤣

  • Χαχα 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν έξυπνα και χαζά τρολαρίσματα.

Να δώσω ένα ποδοσφαιρικό παράδειγμα.

Ο Βασίλης Μπορμπόκης, ήταν ένας παλιός ποδοσφαιριστής της ΑΕΚ.

Έπαιζε δεξιά, και ήταν φουλ μπακ, έπαιρνε όλη την πλευρά δηλαδή.

Τώρα που πέθανε ο Γεωργίου, τον ρώτησαν αν τον ήξερε προσωπικά.

"Δεν τον ήξερα" είπε, "αλλά είχε γράψει κάτι κορυφαίο για μένα, που το θυμάμαι ακόμα, γιατί ήταν πολύ πετυχημένο".

"Παίζαμε με την Παναχαϊκή κάποτε, και δεν κερδίσαμε, δεν ήμασταν καλοί, και ήρθαμε ισοπαλία.

Και γράφει ο Γεωργίου ..."

"Πώς να κερδίσει η ΑΕΚ με τον Μπορμπόκη μέσα? Αφού πηγαίνει φρεσκοξυρισμένος στην επίθεση, και όταν γυρνάει στην άμυνα έχει μούσια."

Και ξεράθηκε στα γέλια.

Όταν τον ρώτησαν αν προσβλήθηκε, απάντησε ...

"Όχι ρε, γιατί να προσβληθώ? Γέλασα πολύ, ήταν πολύ πετυχημένο, και το θυμάμαι ακόμα."

  • Like 1
  • Χαχα 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
8 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Έχω αποχωρήσει από το forum αφού κανείς δεν ενδιαφέρθηκε.

Μάλιστα... μάλιστα...

Στείλε μου με που μου διεύθυνση Κωστάκης μας, να φτιάξω κοτόσουπα να σου στείλω, να γίνεις περδίκης σε χρόνο dt. 

  • Χαχα 1
  • Ευχαριστώ 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, kpeyos είπε

Γενικά στους άγραφους κανόνες του ίντερνετ η βασική αρχή για να ξεκινήσουμε να μιλάμε για τρολάρισμα, είναι να μπεις στον χώρο του άλλου. Δεν είναι καν απαραίτητο να τον διακωμωδήσεις ή να τον προσβάλλεις. Αν μπαίνω εγώ σε όλα τα άρθρα που υμνούν τον Τσε Γκεβάρα πχ, μόνο και μόνο για να παραθέσω τις διώξεις τον ομοφυλόφιλων στην Κούβα υπό το καθεστώς Κάστρο, παρόλο που είναι απλή παραθεση πραγματικών γεγονότων, είναι τρολάρισμα. 

Αυτό όμως λύνεται όταν υπάρχει μια κρίσιμη μάζα μελών, που λένε τα δικά τους, στα δικά τους δωματιάκια, ώστε "να περνάει η στιγμή", ή "να μην προλαβαίνει" ο άσχετος με το θέμα να μπει να τρολλάρει. Μπαίνουν οι περισσότερο σχετικοί με τη θεματολογία, και μιλούν πιο "σοβαρά". Αν είναι 15 άτομα όλο το φόρουμ, είναι λογικό αυτά τα 15 άτομα να εμφανίζονται παντού και να σχολιάζουν τα πάντα, επειδή μπορούν, και προλαβαίνουν. Αν είναι 400 που συμμετέχουν ενεργά, παίρνει το πράγμα το δρόμο του. Είναι χαοτικότερο, χάνεται ο όποιος έλεγχος και κατεύθυνση, η διαχείριση γίνεται ΠΟΛΥ αυστηρότερη χωρίς εξαιρέσεις, επεξηγήσεις, δικαιολογίες, ώστε να λειτουργεί ένα φόρουμ με μεγάλη κίνηση και πολλά ποστ. Τουλάχιστον έτσι μου φαίνεται εμένα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Terry RoscoeBeck5 είπε

Μάλιστα... μάλιστα...

Στείλε μου με που μου διεύθυνση Κωστάκης μας, να φτιάξω κοτόσουπα να σου στείλω, να γίνεις περδίκης σε χρόνο dt. 

τα 15 ευρώ να μου δώσεις που έδωσα για φάρμακα που χρειάζονται για την καταστολή των συμπτωμάτων.

 Πιο παλιά για τα ίδια φάρμακα έδινα λιγότερα χαχαχαχαχχαχαχαχχα🤣

και 5 ευρώ για το rapid τεστ

  • Χαχα 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, Ali Barout είπε

η διαχείριση γίνεται ΠΟΛΥ αυστηρότερη χωρίς εξαιρέσεις, επεξηγήσεις, δικαιολογίες,

Ας το συγκρατήσουμε αυτό 😉

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου