Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή πορείας....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
11 ώρες πριν, Yannis Methenitis είπε

Χαλάρωσε και αν γουστάρεις δες και το Ferrari in-car στο Le Man για τις υπόλοιπες 5 ώρες του αγώνα που απομένουν.

image.thumb.png.f7f926c57edb43815c6afda2523c6116.png

 

Έβαλα να δω λίγο Le Mans και μου πέταξε διαφήμιση rolex λες και είμαστε τίποτα πετρελαιάδες. 

Το έκλεισα αμέσως με αηδία. 😠

 

@dimsonic take it easy, αφενός το αθώο τρολάρισμα είναι το άλας του internet, αφετέρου κράτα κατά νου το εξής: Η δήλωση ότι δεν βλέπεις διαφημίσεις ως "στάση ζωής" (σιγά ρε φίλε!) δεν μπορεί να περάσει χωρίς μια επιβεβλημένη δόση τρολαρίσματος. 

 

Προσωπικά δεν έχω βάλει ποτέ ad blocker, δεν ξέρω ούτε που τα βρίσκει κανείς. 

Το απόγευμα διάβαζα μερικά άρθρα (ιατρικά) που περιέγραφαν τι καταπληκτικά αποτελέσματα έχουν με ένα συγκεκριμένο προϊόν. Για κάποιους ξέρω ότι ήταν πληρωμένοι (δλδ έχω δει τα συμβόλαια 😀) για κάποιους άλλους μπορούσα να το υποθέσω. 

Και όταν κάθομαι και διαβάζω τα άρθρα των πληρωμένων κοντυλοφόρων, (γιατί *πρέπει* να ξέρω τι λένε), λες να με πειράξει η τίμια, (αντρίκεια, παντελονάτη -sic) διαφήμιση στη γωνία που λέει  "γραφτείτε συνδρομή στο περιοδικό μας και πάρτε 2 μήνες δωρεάν?" 

 

Ο Μπεάτος (Κεφαλλονίτικο όνομα) λες να διαφημίζει μόνο τους χορηγούς και τα βιβλία του? Είσαι βέβαιος ότι δεν ευνοεί συγκεκριμένες δισκογραφικές? Είσαι σίγουρος ότι δεν γλείφει καλλιτέχνες με τους οποίους ψάχνει (ή ψήνει) συνεργασία?

 

Όταν λες "δεν βλέπω διαφήμιση" είναι σαν να απεμπολείς την πιο καθαρή μέθοδο προώθησης. 

Δεν βγάζει νόημα.

Και σε κάθε περίπτωση, είναι δικαίωμά σου να μην βλέπεις (όπου αυτό είναι εφικτό). Αλλά δεν είναι και καμιά σπουδαία επιλογή ούτε σηκώνει μεγάλη υπεράσπιση γιατί είναι κάπως απλοϊκή σκέψη/στάση (να το πω απλά).  

 

 

 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
6 ώρες πριν, harilatron είπε

image.thumb.png.f7f926c57edb43815c6afda2523c6116.png

 

Έβαλα να δω λίγο Le Mans και μου πέταξε διαφήμιση rolex λες και είμαστε τίποτα πετρελαιάδες. 

Το έκλεισα αμέσως με αηδία. 😠

 

 

 

 

 

 

Τώρα δεν ξέρω αν μιλάς σοβαρά ή αν ειρωνεύεσαι αλλά πραγματικά εμένα με πιάνει αηδία με την ρόλεξ και τις διαφημίσεις της.

Ρολεξ , το όνειρο του μισθωτού, να το πάρει  ύστερα από αιματηρές οικονομίες 10ετίας για να βλέπει με ακρίβεια δευτερολέπτου πότε θα έρθει η Παρασκευή και πότε πλησιάζει αργία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
1 ώρα πριν, LK είπε

 

Ρολεξ , το όνειρο του μισθωτού, να το πάρει  ύστερα από αιματηρές οικονομίες 10ετίας για να βλέπει με ακρίβεια δευτερολέπτου πότε θα έρθει η Παρασκευή και πότε πλησιάζει αργία.

 

Έχεις χάσει το USP του προιόντος, Λάκη. 😄

Η ακρίβεια της ώρας δεν υπήρξε ποτέ ατού της Ρόλεξ.

  • Συμφωνώ 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εγώ έχω ένα αλλά δεν το φοράω, διότι χρυσούν ωρολόγιο φοράνε πλέον μόνο οι μαφιόζοι.

Θα το βάλω αν είναι να  με φωτογραφίσει ο LK για τον φάκελο της υποψηφιότητας του άνδρα της χρονιάς στο ΚΛΙΚ. 😌

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, manosx είπε

 Οποτε αν φορας στο ενα χερι rolex για τη μοστρα, πρεπει να φορας στο αλλο casio για να μη χασεις το ραντεβου;

Όταν φοράς ρόλεξ, ό,τι ώρα πεις ότι είναι, αυτή είναι.

  • Like 1
  • Χαχα 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, LK είπε

Τώρα δεν ξέρω αν μιλάς σοβαρά ή αν ειρωνεύεσαι αλλά πραγματικά εμένα με πιάνει αηδία με την ρόλεξ και τις διαφημίσεις της.

Ρολεξ , το όνειρο του μισθωτού, να το πάρει  ύστερα από αιματηρές οικονομίες 10ετίας για να βλέπει με ακρίβεια δευτερολέπτου πότε θα έρθει η Παρασκευή και πότε πλησιάζει αργία.

Και να το πουλησει με κερδος 50%. Τωρα για τα περι ακριβειας δευτερολεπτου αστο καλυτερα........

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου εδώ, ήθελα να γράψω ότι ο yameth έκανε πολύ καλή δουλειά στο να μην αφήνει ενοχλητικές διαφημίσεις να "φτάσουν" στο noiz. Ούτε ROLEX είδαμε ποτέ, ούτε MOOG, ούτε κανένα από αυτά τα γιαούρτια δίχως πέτσα που έχουν κατακλύσει την αγορά (και τα οποία δεν αγγίζω, ως στάση ζωής).

 

Είμαι βέβαιος ότι και ο νέος admin θα συνεχίσει προς αυτή τη κατεύθυνση, μην αρχίσει και δείχνει τίποτε παγωτά επειδή (και καλά) είναι καλοκαίρι, δεν θα περάσει απαρατήρητο κάτι τέτοιο.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 ώρες πριν, Yannis Methenitis είπε

 

Έχεις χάσει το USP του προιόντος, Λάκη. 😄

Η ακρίβεια της ώρας δεν υπήρξε ποτέ ατού της Ρόλεξ.

...... και όχι μόνο του συγκεκριμένου .

Για τα ρολόγια δεν έχω ιδέα τί πρεσβεύει καμία εταιρία και σε ποιους απευθύνεται.

Και τούτο διότι, παρά τις υπερπροσπάθειες των διαφημιστών των  να συνδέσουν το προϊόν με αγέρωχους πιλότους, σεξουαλικούς ιστιοπλόους ή ριψοκίνδυνους των καταδύσεων ήτοι αρσενικά της περιπέτειας , η συνήθης πρακτική με έκανε να τα συνδέσω με αρραβωνιάσματα , γάμους και πεθερικά (αλλά  θα μου πεις , αυτό και αν είναι περιπέτεια 😆).

Παρ' όλα αυτά δεν θα μπορούσα να αρνηθώ τη φωτογράφιση στον @harilatron με το χρυσούν κόσμημα , και αν άφηνε εντελώς πάνω μου το art direction, θα προσέθετα και.....ένα κλαρίνο στο κονσεπτ. 😜

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου