Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή πορείας....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Θα συμφωνήσω κατ' αρχάς με πολλά από αυτά που είπε ο @harilatron όσον αφορά τη διαφήμιση: ενοχλητική η μή, συνεχίζει να αποτελεί το πιο ξεκάθαρο μέσο προώθησης ειδικά σήμερα, στην εποχή της έμμεσης διαφήμισης, του lobbying, του influencing, του astroturfing κλπ... Επίσης ναι, όταν βγαίνεις εν έτει 2023 και κάνεις μια τέτοια δήλωση για τα adblockers και μάλιστα με στόμφο, θα υποστείς το τρολάρισμα γιατί έτσι λειτουργούν τα fora.

 

Κάθισα και διάβασα όμως κι αυτό το thread και το προηγούμενο και νομίζω ότι πολυ χειρότερη εντύπωση μου έκανε η αντίδραση του @Yannis Methenitis και του @trolley. Νομίζω ότι η αντίδρασή τους ήταν ασύμμετρα και αχρείαστα προσβλητική απέναντι στον @dimsonic.  

Είμαι μέλος απ το 2003. Έζησα τη φάση εδώ απ το να είναι η μεγαλύτερη ελπίδα επικοινωνίας και ανταλλαγής απόψεων με μουσικούς, στην μετατροπή του σε ένα κλειστό club, μάλλον σε ένα καφενείο για boomers που η μουσική και η μουσικοί πήραν τριτοτέταρτο ρόλο για πολλούς και διάφορους ρόλους.

Αυτό λοιπόν που μου έκανε πραγματική εντύπωση είναι πως αφού έχει συμβεί αυτό για καμιά δεκαετία και βάλε, έρχεται ο βασικός υπεύθυνος αυτής της πορείας και αναθεματίζει κάποιον από αυτούς που τουλάχιστον υποστηρίζουν έμπρακτα και αφιλοκερδώς αυτή τη μορφή που έχει σήμερα το forum. 

Με εξέπληξε επίσης και ο @trolley. Πραγματικά δε γνώριζα το επαγγελματικό του background κι ούτε νομίζω ότι θα μπορούσα να το φανταστώ από το ύφος πολλών εκ των απαντήσεών του εδώ μέσα. Πιστεύω βέβαια ότι οι συγγραφικές του ιδιότητες πιθανότατα θα περιστρέφονται γύρω από κάτι εξαιρετικά τεχνοκρατικό, αλλά όπως και να χει, το να δίνει συμβουλές ορθής γραφής εδώ μέσα δείχνει κατά τη γνώμη μου περιττή έπαρση και μια κάποια έλλειψη αυτογνωσίας 😄.   

Επεξεργασμένο από kpeyos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Η μετατροπη του noiz απο το κυριο σημειο επικοινωνιας των μουσικων σε καφενειο, δεν ειναι ευθυνη του πρωην administrator, αλλα η ροη εξελιξης για ολα ανεξαιρετως τα forum παγκοσμιως. Μην ξεχνας οτι το facebook δεν υπηρχε καν το 2003, ενω χρειαστηκαν καμποσα χρονια για να γινουν τα social media κυριαρχα στο παιχνιδι της επικοινωνιας.

 

 Τωρα, αν μια βελτιστη διαχειρηση θα μπορουσε να επιμηκυνει κατα ενα μικρο διαστημα την προδιαγεγραμμενη αυτη πορεια, τι να σου πω, μπορει, αν μπεις ομως π.χ. στο harmony central που τοτε εσφυζε απο ζωη, τωρα περνουν οι θαμνοι παρασυρομενοι απο τον αερα της ερημου, διπλα απο τους κακτους που τσουρουφλιζει ο ηλιος, ενω στο βαθος αχνοφαινεται το κογιοτ που στηνει την 598η παγιδα για να πιασει το μπιπ- μπιπ.

 

 Οποτε παλι καλα να λεμε.

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, manosx είπε

θαμνοι παρασυρομενοι απο τον αερα της ερημου

Μη με ξαναπεις έτσι θα γίνουμε μπίλιες.

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
22 λεπτά πριν, kpeyos είπε

 του lobbying, του influencing, του astroturfing κλπ...

Εγώ πάντως όσα γερούνδια και να εφεύρει η σύγχρονη επιστήμη του επιχειρείν , το Cajoline  δεν το αλλάζω 😆

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, kpeyos είπε

Πιστεύω βέβαια ότι οι συγγραφικές του ιδιότητες πιθανότατα θα περιστρέφονται γύρω από κάτι εξαιρετικά τεχνοκρατικό, αλλά όπως και να χει, το να δίνει συμβουλές ορθής γραφής εδώ μέσα δείχνει κατά τη γνώμη μου περιττή έπαρση και μια κάποια έλλειψη αυτογνωσίας

 

Ναι, τον μαλάκα, κάτι τέτοια κάνει και με απογοητεύει και 'μένα.... ειδικά ΑΝ τα έκανε...  για πες αγαπητέ που ακριβώς δίνω εγώ οποιαδήποτε συμβουλή γραφής σε οποιονδήποτε; Πραγματικά, θα είχε πολύ ενδιαφέρον αν βρεις έστω και ένα σημείο.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 ώρες πριν, harilatron είπε

Θα το βάλω αν είναι να  με φωτογραφίσει ο LK για τον φάκελο της υποψηφιότητας του άνδρα της χρονιάς στο ΚΛΙΚ. 😌

Αφτό είναι εξαιρετική ιδέα, καθώς φρονώ ότι θα του φτιάξει τα κέφια. Κάτι άσχετοι μυρωδιάδες εξέλεξαν την πόλη του ως "την χειρότερη" της Ελλάδας και μας το σύγχυσαν το αγόρι μας.   

  • Χαχα 2

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
11 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Αφτό είναι εξαιρετική ιδέα, καθώς φρονώ ότι θα του φτιάξει τα κέφια. Κάτι άσχετοι μυρωδιάδες εξέλεξαν την πόλη του ως "την χειρότερη" της Ελλάδας και μας το σύγχυσαν το αγόρι μας.   

Να μην ανοίξω και εδώ το στόμα μου για τους επαγγελματίες αρθρογράφους των ΙΕΚζζζ. Τα πα στο fb φτάνει 😆

 

Εδιτ: Πάντως εγώ έμαθα να γράφω γιατί διάβασα ΠΑΠΑΝΟΥΤΣΟ 😆

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
12 λεπτά πριν, trolley είπε

 

Ναι, τον μαλάκα, κάτι τέτοια κάνει και με απογοητεύει και 'μένα.... ειδικά ΑΝ τα έκανε...  για πες αγαπητέ που ακριβώς δίνω εγώ οποιαδήποτε συμβουλή γραφής σε οποιονδήποτε; Πραγματικά, θα είχε πολύ ενδιαφέρον αν βρεις έστω και ένα σημείο.

 

Αναφέρομαι στο post σου που διερωτάται γιατί ένας επαγγελματίας του χωρου πρέπει να κάθεται να διαβάζει τον καθένα εδώ μέσα κλπ κλπ. Όσο το γιατί μου προκάλεσε εντύπωση και η τοποθέτησή σου αυτή αλλά και η επαγγελματική σου ιδιότητα εν γένει, το άνωθι κουοταρισμένο πόστ σου νομίζω αρκεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kpeyos είπε

Αναφέρομαι στο post σου που διερωτάται γιατί ένας επαγγελματίας του χωρου πρέπει να κάθεται να διαβάζει τον καθένα εδώ μέσα κλπ κλπ.

 

Άρα, κάτι άλλο από αυτό για το οποίο με κατηγόρησες, δηλαδή για έλλειψη αυτογνωσίας. Δεν πειράζει, αφού παραδέχεσαι το λάθος σου, κανένα πρόβλημα (κάνω τον ηλίθιο για να μη βριστούμε).

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου