Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή πορείας....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
1 λεπτό πριν, trolley είπε

 

Άρα, κάτι άλλο από αυτό για το οποίο με κατηγόρησες, δηλαδή για έλλειψη αυτογνωσίας. Δεν πειράζει, αφού παραδέχεσαι το λάθος σου, κανένα πρόβλημα (κάνω τον ηλίθιο για να μη βριστούμε).

 

Ναι, αν θεωρείς ότι τα post σου, στην πλειοψηφία τους έστω, έχουν επίπεδο επαγγελματία αρθρογράφου που πρέπει να διερωτάται γιατί να διαβάζει τον OP, έχεις δίκιο. Με συγχωρείς.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
9 λεπτά πριν, kpeyos είπε

 

Εγώ πάντως @kpeyos  δεν κατάλαβα από την τοποθέτηση σου ειλικρινά, αν τάσσεσαι υπέρ του dim ή απλά αν τον χρησιμοποιείς για να την "πεις" στους άλλους (όχι τίποτα άλλο γιατί εδώ μετράμε ψήφους , μην πάει καμία χαμένη😜).

Και αυτό διότι , αν κατάλαβα καλά, δεν ήθελες τόσο να υπερασπιστείς τον dim , αλλά αυτό που σου έκανε κυρίως εντύπωση είναι η, κόντρα στην αρχή της αναλογικότητας ,επίθεση που δέχθηκε από τους ομοίους του (boomers) .

Αν ισχύει το τελευταίο, σου πω εγώ  τι έγινε.

Εμείς μείναμε, ε μεταξύ μας θα μαλώσουμε 😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε γουσταρω διαφημισεις,
αμα θες να με συγχισεις
βγαλε μου το adblock.


 Καλιο συνδρομη να εχω,
 τα σποτακια δεν αντεχω
 και παθαινω σοκ.

 

 

 Μες στο φορουμ οταν μπαινω
 θελω browser μοντερνο,
 φινο καθαρο.

 

 Αμα με υποχρεωσεις
να κοιταω ενημερωσεις
τοτε αποχωρω.

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
9 λεπτά πριν, LK είπε

Εγώ πάντως @kpeyos  δεν κατάλαβα από την τοποθέτηση σου ειλικρινά, αν τάσσεσαι υπέρ του dim ή απλά αν τον χρησιμοποιείς για να την "πεις" στους άλλους (όχι τίποτα άλλο γιατί εδώ μετράμε ψήφους , μην πάει καμία χαμένη😜).

Νομίζω ότι ο ίδιος ο @dimsonic έγραψε ότι η ουσία του θέματος άλλαξε έτσι κι αλλιώς και δεν θίχτηκε για το ότι κάποιοι διαφώνησαν μαζί του για τη χρήση ή μή των adblockers αλλά για το ότι του είπαν ότι χρησιμοποιεί το site σαν προσωπικό του ημερολόγιο, δεν έχει επαγγελματικές περγαμηνές στην σύνταξη κειμένου κλπ. 

Ως προς αυτά λοιπόν που αποτελούν την ουσία, τάσομαι ξεκάθαρα υπέρ του @dimsonic. Έγραψα απλά ότι εκπλήσσομαι που υπήρξαν τέτοιου είδους αντιδράσεις από αυτόν που οδήγησε τον ιστότοπο στο να αποκτήσει αυτή τη μορφή κι από κάποιον που πολλά από τα post του είναι άνευ λόγου εριστικά. 

 

Όσον αφορά τα adblockers, εγώ δεν χρησιμοποιώ στο συγκεκριμένο site, χρησιμοποιώ όμως σε κάποια άλλα. Παρόλα αυτά σε σχέση με άλλα sites, ο τρόπος με τον οποίο εμφανίζονται οι διαφημίσεις στο noiz, πολλές φορές κρύβοντας το περιεχόμενο, είναι ιδιαιτέρως ενοχλητικός και καταλαβαίνω και κάποιον που μπορεί να χρησιμοποιεί το adblocker και σε αυτό το site, αν μη τι άλλο εξαιτίας αυτού και μόνο του λόγου. Το "χρησιμοποιώ adblocker σαν στάση ζωής, το θεωρώ λίγο αστείο σαν έκφραση".

 

Αυτά συνοψίζουν νομίζω. Ειρήνη υμίν. 

 



 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
6 λεπτά πριν, kpeyos είπε

Νομίζω ότι ο ίδιος ο @dimsonic έγραψε ότι η ουσία του θέματος άλλαξε έτσι κι αλλιώς και δεν θίχτηκε για το ότι κάποιοι διαφώνησαν μαζί του για τη χρήση ή μή των adblockers αλλά για το ότι του είπαν ότι χρησιμοποιεί το site σαν προσωπικό του ημερολόγιο, δεν έχει επαγγελματικές περγαμηνές στην σύνταξη κειμένου κλπ. 

Ως προς αυτά λοιπόν που αποτελούν την ουσία, τάσομαι ξεκάθαρα υπέρ του @dimsonic. Έγραψα απλά ότι εκπλήσσομαι που υπήρξαν τέτοιου είδους αντιδράσεις από αυτόν που οδήγησε τον ιστότοπο στο να αποκτήσει αυτή τη μορφή κι από κάποιον που πολλά από τα post του είναι άνευ λόγου εριστικά. 

 

Όσον αφορά τα adblockers, εγώ δεν χρησιμοποιώ στο συγκεκριμένο site, χρησιμοποιώ όμως σε κάποια άλλα. Παρόλα αυτά σε σχέση με άλλα sites, ο τρόπος με τον οποίο εμφανίζονται οι διαφημίσεις στο noiz, πολλές φορές κρύβοντας το περιεχόμενο, είναι ιδιαιτέρως ενοχλητικός και καταλαβαίνω και κάποιον που μπορεί να χρησιμοποιεί το adblocker και σε αυτό το site, αν μη τι άλλο εξαιτίας αυτού και μόνο του λόγου. Το "χρησιμοποιώ adblocker σαν στάση ζωής, το θεωρώ λίγο αστείο σαν έκφραση".

 

Αυτά συνοψίζουν νομίζω. Ειρήνη υμίν. 

 



 

Σωστός.

Εγώ ξέρεις που διαφωνώ και μαζί σου και με το μοντέλο μου @harilatron  ? 

Εγώ ούτε θεμιτό, ούτε λογικό, ούτε ανεκτό θεωρώ το τρολαρισμα ούτε το 2023 ούτε στο μέλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, LK είπε

Εγώ ούτε θεμιτό, ούτε λογικό, ούτε ανεκτό θεωρώ το τρολαρισμα ούτε το 2023 ούτε στο μέλλον.

Κι εγώ ΔΕΝ καταδέχομαι να με φωτογραφίσεις, θα βάλω τα καλά μου και βγω σέλφι. 

  • Χαχα 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι άρρωστος, με ταλαιπωρεί η γρίπη.

 Και κανείς σας δεν ενδιαφέρθηκε να γράψει, να με ρωτήσει αν είμαι καλά.

 Ήρθε η ώρα να αλλάξω πορεία.

 Δεν θα ξαναγράψω για λίγο καιρό και δεν με ενδιαφέρει καθόλου που κάποιοι τώρα διαβάζουν και αναστενάζουν από ανακούφιση. 😭 Δεν μου δώσατε την αγάπη που μου άξιζε και δεν μου αφήνετε άλλη επιλογή. Αντίο. 👋

  • Μπερδεύτηκα 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
11 λεπτά πριν, LK είπε

Σωστός.

Εγώ ξέρεις που διαφωνώ και μαζί σου και με το μοντέλο μου @harilatron  ? 

Εγώ ούτε θεμιτό, ούτε λογικό, ούτε ανεκτό θεωρώ το τρολαρισμα ούτε το 2023 ούτε στο μέλλον.

Εγώ πάλι θα πω ότι και στο τρολάρισμα υπάρχουν πολλές αποχρώσεις. Υπάρχει το καλοδιάθετο χιούμορ, ειρωνεία του στυλ "έλα μωρέ...", ειρωνεία κακή, κόμπλεξ.... Οπότε αναλόγως μπορεί να μου είναι ή όχι ανεκτό. 

Πχ, κάποτε έκανα το statement εδώ ότι ο καπλαμάς στις Epiphone αλλάζει τον ήχο. E, έπεσε το τρολάρισμα της αρκούδας, αλλά ήταν και πώς είχα κάνει το statement που το σήκωνε. Κάποιος εδώ έβαλε υπογραφή στο προφίλ του: "Ρουφάει τα πάντα ο Κινέζος καπλάμάς"😆😅🤪. Με όλα αυτά ως αποδέκτης ενοχλήθηκα λίγο για να είμαι ειλικρινής αλλά ταυτόχρονα γέλασα και καθόλου δεν τα θεώρησα κακοπροαίρετα να παρεξηγηθώ.

Απ την άλλη, κάποια φορά ρώτησα εδώ μέσα κάτι, γιατί έψαχνα να βρώ πληροφορίες και επαγγελματίες να φτιάξω κάποια μουσικά βίντεο και πρώτη απάντηση, τσούπ! Ένας μπάρμπας, που ούτε είχαμε ξαναμιλήσει νομίζω, να με πάρει στο ψιλό...ΟΚ, εκεί τα πήρα κρανίο. Και γιατί ήταν η ίδια απαράδεκτη συμπεριφορά αλλά και γιατί κάπως έτσι έφτασε το νοιζ στη σημερινή του εικόνα θεωρώ. Έμπαινε ο κάθε νιούμπης με μια απορία και γινόταν δέκτης χλευασμού και "αει παρατα μας, ψαξ το στα λυμένα..."   

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Εγώ είμαι άρρωστος, με ταλαιπωρεί η γρίπη.

 Και κανείς σας δεν ενδιαφέρθηκε να γράψει, να με ρωτήσει αν είμαι καλά.

 Ήρθε η ώρα να αλλάξω πορεία.

 Δεν θα ξαναγράψω για λίγο καιρό και δεν με ενδιαφέρει καθόλου που κάποιοι τώρα διαβάζουν και αναστενάζουν από ανακούφιση. 😭 Δεν μου δώσατε την αγάπη που μου άξιζε και δεν μου αφήνετε άλλη επιλογή. Αντίο. 👋

Πως εισαι cos? 

Περαστικα.

Την επαθες ομως σα το βοσκο με το λυκο στο γνωστο παραμυθι/ανεκδοτο

 

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου