Προς το περιεχόμενο

Tape vs Digital nr 17898


manosx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru
2 λεπτά πριν, Superfunk είπε

Πάντως ΚΑΙ την αρμονική παραμόρφωση της λάμπας του ενισχυτή ΜΟΝΟ το digital θα την αποτυπώσει κατά 100% σε μια ηχογράφηση.

 

για ναμαστε ακριβείς Νικόλαε το 100% δεν υπάρχει και δεν θα υπάρξει ποτέ αλλά σαν σχήμα λόγου ορθώς το θέτεις και εξυπηρετεί το συμπέρασμα... η καταγραφή θα είναι σίγουρα πολύ περισσότερο πιστή στον αρχικό ήχο του λαμπάτου ενισχυτή...

 

τώρα το αν κάποιος προτιμήσει τα έξτρα προστιθέμενα artifacts από τον αφαιρούμενο αρμονικό και δυναμικό πλούτο του φυσικού σήματος γράφοντας τον σε ταινία, είναι άλλου παπά ευαγγέλιο και περί ορέξεως αντίδωρο και χιλιοείπαμε θεμιτό...😛

 

 

  • Like 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Συμφωνώ 1

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Μανώλης Χναράκης είπε

Δώδεκα κλείνουμε.

 

Εντάξει.

Μετά τις 12 θα πάμε για φαΐ.

Εδώ θα χτυπήσουμε μόνο μπύρες.

  • Χαχα 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

γελάτε ρεμάλια αλλά διάβασε γράφε διάβασε γράφε εδώ μέσα, η Αντιγόνη θα καταντήσει Ιφιγένεια εν Αυλίδι...😇

  • Χαχα 2

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Εννοείται πώς όχι.

 

Σχετικά με τα τεχνικά θέματα που αναφέρεις, είμαι άσχετος.

 

 

 Κοιτα, degradation οπως στα αναλογικα που καθε φορα που το ξαναηχογραφεις να μαμιεται και απο λίγο ΣΙΓΟΥΡΑ δεν υπαρχει, εχω κανει blind test με original και ξαναηχογραφημενο 100 φορες AD και DA λουπα και ακρη δεν εβγαζα ποιο ειναι ποιο.

 

 

 Τωρα, αν υπαρχει degradation την πρωτη φορα που περναει, το δεχομαι διοτι ετσι και αλλιως δεν εχουμε επιλογη, καπως πρεπει να το γραψουμε το μαμημενο, ετσι; Αν ειναι να ακουμε μονο το αποτελεσμα απο τα monitor εμεις στο στουντιο και μετα να πηγαινουμε σπιτι μας, να το χεσω.

 

 

Επεξεργασμένο από manosx
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
2 λεπτά πριν, MGs είπε

Εσύ τι θα πιείς,να κάνω ένα χαμομηλάκι γιατί μερικά πόστ πιό πίσω έμαθα σε ταλαιπωρούσε ναυτία?

 

ρίξε στην ζούλα και λίγο (καλά πολύ) ουισκάκι μέσα γιατί με βλέπω να ξημερώνω πάλι

  • Χαχα 4

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
Μόλις τώρα, fusiongtr είπε

Με φύστικς?

 

φύστικς έχω αλλά στο διπλανό γραφείο δουλεύει η Σοφία οπότε αν δεν έρθει στη ζούλα νοθευμένο χαμομηλάκι με αυτά θα την βγάλω

  • Χαχα 2

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου