Προς το περιεχόμενο

Charvel Pro-Mod DK22 SSS 2pt CM - Αναλυτικό Review


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με 'γειές Γιώργο! Χάρηκα που τελικά κατάφερες και την πήρες - και απ'ότι ακούω και διαβάζω, πολύ καλά έκανες!

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με γεια! Ωραίο μοντέλο σε χαρακτηριστικά και η μόνη ουσιαστική ένστασή μου με την Charvel είναι ότι δεν το έβγαλε/βγάζει σε πολλά χρώματα.

  • Like 1
  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανάθεμά σε @gkourmoul1 κάθε φορά που διαβάζω review σου θέλω να αγοράσω κάτι! (δεν αστειεύομαι)

Μετά σκέφτομαι το τραπεζικό μου λογαριασμό και πέφτει αόρατη καρπαζιά αλα Τσάκωνας

greek-greektv.gif.a8ca099e011d747244857afb6fc6a417.gif

 

Να' σαι καλά Τζορτζ, θησαυρός οτι ανεβάζεις!

Επεξεργασμένο από gmoukou
  • Χαχα 2
  • Ευχαριστώ 1

"Και μες την τέχνη πάλι, ξεκουράζομαι απο τη δούλεψή της" Κ.Κ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ παίζω blues μόνο με τον bridge μαγνήτη. Και το μόνο που αλλάζω κατά τη διάρκεια είναι το tone pot της κιθάρας. Ξεκινω και είναι σχεδόν κλειστό και ανεβαίνω σταδιακά (και στο τέλος ανοιγοκλείνω). Παίζω με blues driver σταθερή ρύθμιση. Παρότι έδωσα παραπάνω gain απ' όσο έπρεπε (το κατάλαβα στο τελος που άνοιξα το tone), έβγαλα το συμπερασμα ότι ακόμα οι πολύ hot κεραμικοί μαγνήτες μπορούν να ακουστούν και πιο "παραδοσιακά" εάν χρειαστεί, και να ακουστούν ωραία. Εννοείται ότι οι single coils στις άλλες θέσεις είναι ακόμα ιδανικότεροι, ηχητικά.

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 2

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου