Προς το περιεχόμενο

Plexi ήχος test


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, gkourmoul1 είπε

 

(Μεγάλη σημασία παίζει και η "μπάντα" να σε εμπνέει να παίξεις ωραίες νότες)

εννοειται

 

Αλλα αυτο κ αν ειναι υποκειμενικο

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

Ακουω παλι αυτο που ακουω στα ψηλα κ ενα περιεργο δαγκωμα που εχουν ολοι οι ηχοι σου με ο.τι κιθαρα κ εξοπλισμο να παιζεις

Ρε μήπως φταίνε οι 9αρες που έχω σε όλες τις κιθαρες, και ο τρόπος (θέση, γωνία, δύναμη) που τις βαράω με την 1,5mm πενα?

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γκουρμουλη στο κομματι που γραψαμε τα σολα ειναι με 3μμ μαρμαρινη πενα 🤣

 

(Τα ρυθμικα φυσικα με ανθρωπινη πενα)

 

Δεν ειναι θεμα χεριων αυτο στον ηχο. Ή μαλλον οπως ειχες πει κ εσυ, ειναι θεμα χεριου, αλλα πως το χερι ρυθμιζει το gear

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

ειναι θεμα χεριου, αλλα πως το χερι ρυθμιζει το gear

 

Δεν ξέρω ρε γμτ. Τώρα χρησιμοποίησα εντελώς διαφορετικό rig από το συνηθισμένο. Πάντα κάτι ακούγεται να δαγκώνει στα ψηλά. Σκέψου ότι σε αυτό χρησιμοποίησα 3! eq (ένα πετάλι, ένα plugin πριν το βάθος και το eq από τις ρυθμισεις του καναλιού, μπας και το στρωσω. Τείνω να πιστεύω ότι είναι το παίξιμο σε συνδυασμό με τις χορδές. Δεν γινεται με όλες τις κιθαρες, σε όλα τα rig να συμβαίνει αυτό...

 

 

Σκεφτηκα τρόπο να το διασταυρώσουμε, πάντως. Ηχογραφω ήχο με virtual amp, και σου στέλνω το κλιπ μονο την κιθάρα σκέτη στην κάρτα, να το βάλεις σε δικό σου plugin. Εάν καταφέρεις να αφαιρέσεις το δαγκωμα, τότε δεν φταίει το παίξιμο μου...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

 

Δεν ξέρω ρε γμτ. Τώρα χρησιμοποίησα εντελώς διαφορετικό rig από το συνηθισμένο. Πάντα κάτι ακούγεται να δαγκώνει στα ψηλά. Σκέψου ότι σε αυτό χρησιμοποίησα 3! eq (ένα πετάλι, ένα plugin πριν το βάθος και το eq από τις ρυθμισεις του καναλιού, μπας και το στρωσω. Τείνω να πιστεύω ότι είναι το παίξιμο σε συνδυασμό με τις χορδές. Δεν γινεται με όλες τις κιθαρες, σε όλα τα rig να συμβαίνει αυτό...

 

 

Σκεφτηκα τρόπο να το διασταυρώσουμε, πάντως. Ηχογραφω ήχο με virtual amp, και σου στέλνω το κλιπ μονο την κιθάρα σκέτη στην κάρτα, να το βάλεις σε δικό σου plugin. Εάν καταφέρεις να αφαιρέσεις το δαγκωμα, τότε δεν φταίει το παίξιμο μου...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Οταν μπορεις παιξε ενα σολο με vst amp κ στειλ'το μου κ με τον ηχο που διαλεξες (σκετο σολο 1 καναλι, χωρις μουσικη κ επεξεργασια) κ τον ηχο di

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

Οταν μπορεις παιξε ενα σολο με vst amp κ στειλ'το μου κ με τον ηχο που διαλεξες (σκετο σολο 1 καναλι, χωρις μουσικη κ επεξεργασια) κ τον ηχο di

 

Εδω στο μιξ με bias Fx και τον πρωτο ήχο που βρήκα (αφού τον tweakαρισε και έφτιαξα εφε, eq κλπ)

 

 

 

 

Εδώ σκετο di

 

 

και εδώ το backing

 

Επεξεργασμένο από gkourmoul1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, gkourmoul1 είπε

 

Εδω στο μιξ με bias Fx και τον πρωτο ήχο που βρήκα (αφού τον tweakαρισε και έφτιαξα εφε, eq κλπ)

 

Ευτυχως που ειπα δηλαδη :

14 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

Οταν μπορεις παιξε ενα σολο με vst amp κ στειλ'το μου κ με τον ηχο που διαλεξες (σκετο σολο 1 καναλι, χωρις μουσικη κ επεξεργασια) κ τον ηχο di

 

🤣

Δε θελω να δω πως καθεται στο μιξ, αλλο θελω να δω με το di

 

Αν μπορεις ξαναστειλτο δεν ειναι αβεηλιαμπλ το ντη αη με λεει

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου