Προς το περιεχόμενο

Απώλεια ενδιαφέροντος για μουσική


Προτεινόμενες αναρτήσεις

@fenderiarhsΠροσυπογράφω.

 

Θεωρώ ότι η προσωπική μου ψυχολογική κατάσταση μπορεί μόνο ενδεχομένως να προσομοιάζει με κάποιου άλλου όπως και οι καταστάσεις άγχους που όλοι έχουμε βιώσει στη μουσική. Αναφορικά προς τις δεύτερες, όλοι πάνω κάτω έχουμε πείρα από τέτοιες αλλά κανενός δεν είναι ίδια με του άλλου. Η απάντηση στην αιτία περιέχεται στις γραμμές που έγραψες.

 

Η ηλικιακή πάροδος κακά τα ψέματα μας επηρεάζει όλους σε διαφορετικά ποσοστά καθώς έχουμε την τάση να συγκρίνουμε το παρόν με το προσωπικό μας παρελθόν. Και αυτό δεδομένων κάποιων πάγιων παραγόντων της ζωής είναι λάθος ή τουλάχιστον μη συγκρισιμο.

 

  • Like 2

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Superfunk είπε

Εγω παλι μια χαρα μουσικη βρισκω να ακουσω (και ΝΕΑ και παλαιοτερη) και δεν εχω χασει καθολου το ενδιαφερον μου (ισως βοηθαει και το γεγονος οτι δεν εχω αυτοκινητο και μετακινουμαι με τα ποδια κανοντας τεραστιες αποστασεις καθημερινα με συντροφια τα ακουστικα μου και το Spotify)

Ισως φταιει κ η διαλλειματικη κ οι χορδες 10-38. Αλλα ξεχναω κ το ελιξηριο της νεοτητος τις τελε :-) :-) :-) :-).  Κ μια και ανεφερες το αυτοκινητο ως αιτιο που σε κινητοποιει να ακους μουσικη, παραδοξως ο μονος τοπος που ακουω απερισπαστος πλεον μουσικη ειναι οδηγωντας. The longer the journey the better.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, fenderiarhs είπε

Ισως φταιει κ η διαλλειματικη κ οι χορδες 10-38. Αλλα ξεχναω κ το ελιξηριο της νεοτητος τις τελε :-) :-) :-) :-).  Κ μια και ανεφερες το αυτοκινητο ως αιτιο που σε κινητοποιει να ακους μουσικη, παραδοξως ο μονος τοπος που ακουω απερισπαστος πλεον μουσικη ειναι οδηγωντας. The longer the journey the better.

 

Δεν νομιζω να υπαρχει αλλος τροπος αν δεν μενεις ΜΟΝΟΣ σου ,εγω απλα εχω αντικαταστησει το αμαΚΣι με τα ποδια και μοιραια The Journey is ...longer 

  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, fenderiarhs είπε

Αλλα ξεχναω κ το ελιξηριο της νεοτητος τις τελε :-) :-) :-) :-).

Δεν αρκεί... ξέρω τι σου λέω.

superfunk δεν ειμαι αλλά κάτι έχουμε βάλει στην άκρη και εμείς όλα αυτά τα χρόνια.

Επεξεργασμένο από shelter

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, shelter είπε

Δεν αρκεί... ξέρω τι σου λέω.

 

010-038 έβαλες?

  • Χαχα 5

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

010-038 έβαλες?

Δε σου λέω γιατί ταράζεσαι. (Eίχα βάλει παλιά σε strat. Πλάκα είχε στην αρχή αλλά μετά μου ξίνισαν οι μπουργάνες γιατί τις σκάβω και κιοτεύουν). Τότε μάλιστα δεν τις έφτιαχναν σετ και  για να το κάνω έσπαγα σετ και το έκανα υβριδιο.

Επεξεργασμένο από shelter

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, shelter είπε

γιατί τις σκάβω και κιοτεύουν

 

οχι για σκαψιμο δεν κανουν ,πρεπει να εισαι ΕβΕσθητο και εβγενικα θωΠεφτικΟ αγορι με light/medium πενα οπως ο ΤζιμΥ και εγω

  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

οχι για σκαψιμο δεν κανουν ,πρεπει να εισαι ΕβΕσθητο και εβγενικα θωΠεφτικΟ αγορι με light/medium πενα οπως ο ΤζιμΥ και εγω

bomb-building.gif.d70c6795b3c9f9ead2a27f9412ce8955.gif

 

 

 

 

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

 με light/medium πενα οπως ο ΤζιμΥ και εγω

Ελπίζω να σε κάλυψα.

750-9023RShell_detail1.jpg

  • Like 1

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθισα και διάβασα όλο το τοπικ και όλα τα μηνύματα, αυθόρμητα μου ήρθε μια ερώτηση για τον OP:

 

Γιατί πρέπει οπωσδήποτε η ζωή σου να συνεχίσει να σχετίζεται με τη μουσική;

 

Υπάρχει κάποιος κανόνας που λέει ότι αν το έκανες για Χ χρονικό διάστημα πρέπει να συνεχίσεις να το κάνεις;

 

(Επειδή ο γραπτός λόγος είναι κάποιες φορές εύκολα παρεξηγησιμος, θέλω να ξέρεις ότι δεν στη "λέω", εκφράζω μια αυθόρμητη απορία)

 

Δηλαδή το έκανες 35 χρόνια και τώρα πια δεν σε γεμίζει, βρες κάτι άλλο να σε γεμίζει!

Επεξεργασμένο από Miltos23

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου