Προς το περιεχόμενο

ΜΑΓΕΙΑ ιφλουεσιγκ (Andertons κ Victory)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

34 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

Τους Victory amps ολος ο κοσμος τους εμαθε απο το καναλι Andertons.

 

Απορώ πώς είναι δυνατόν κάποιος να αντέξει να δει αυτή την π@π@ριά.

Μια φορά έπεσα πάνω στο κανάλι, γιατί έψαχνα κάτι που "κάνανε review" και στο 2ο λεπτό αηδίασα.

Δεν αντέχεται αυτό το πράγμα ρε παιδιά.

 

Τους ενισχυτές αυτούς, μόνο κατ' όνομα τους γνωρίζω.

  • Like 3

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

Μωρε ας ειχες κανει το disclosure  κ μετα ας ελεγες πως παταει κατω τα παντα. Κανεις δε θα μπορουσε να σου πει τιποτα

Αυτό ακριβώς.

 

Εικάζω... ότι τα δεδομένα θέασης των ριβιούζ και οι πωλήσεις των πιο "κοπλιμενταρισμένων" προϊγιόντων συσχετίζονταν τόσο στενά ώστε να βάλουν σε πειρασμό το γκατάστημα να κάνει ένα τέτοιο σνήκι λώντς (και να κοπλιμενταριστεί σε ριβιουζ το τεμάχιο) αντί να γίνει ένα πανηγυρικό λωντς του στιλ: "ΚΟΙΤΑΧΤΕ ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΩ ΕΔΩ! ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΩ ΕΔΩ! ΕΝΙΣΧΥΤΑΡΑ! ΓΙΑ ΣΑΣ! ΑΠΟ ΕΜΑΣ! ΑΚΟΥΣΤΕ ΚΑΙ ΠΑΘΕΤΕ ΚΟΚΟΜΠΛΟΚΟ!" 

 

Γιατί το ρίσκο θα ήταν μεγαλύτερο. Βρωμάει ο τόπος από ενισχυτές, δεν είναι ότι δεν υπάρχουν άλλες επιλογές. Θα πάρεις κάτι για άλλους λόγους, περισσότερο ψυχολογικούς. Αυτούς τους λόγους εκμεταλλεύτηκαν και φώτισαν έξυπνα με το ινφλουένσινγκ στο ήδη επιτυχημένο, και όχι υπερβολικά "στρατευμένο" εδώ που τα λέμε καναλάκι. Τώρα που έπιασε μια σταθερότητα η μαρξ "ΒΙΧΤΟΡΥ", μπορούν να πουν "ε ναι μωρέ εμείς τους φτιάχναμε, αλλά δεν είναι καλός ενισχυτής; Αυτό δεν έχει σημασία;"

 

(Πάνω κάτω δηλαδή ό,τι γινόταν πάντα. Έχουν γίνει και πολύ χειρότερα, με πατέντες να αγοράζονται και να μπαίνουν σε συρτάρι δωδεκάκλειστον, ή να καταστρέφονται κτπ κτπ. Μικρό το κακό για μια μάρκα ενισχυτή, αλλά αρκετοί θα τους έχουν στην τσίλια αποτούδε.)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 1) Δεν υπαρχουν αντικειμενικα reviews, τουλαχιστον οχι απο μεγαλα καναλια και περιοδικα, αν δεν υπαρχει αμεση εμπλοκη με την εταιρια υπαρχει διαφημιστικη εξαρτηση, το πολυ πολυ να βρεις review με ΕΠΙΦΑΣΗ αντικειμενικοτητας.

 

 2) Στην εποχη του internet και του youtube, οποιος ψαχνει για review ειναι κοροιδο. Μπαινεις στο site της εταιριας να δεις τα features, βρισκεις και κανα βιντεο ΧΩΡΙΣ ΟΜΙΛΙΑ, προπαντως ΧΩΡΙΣ ΟΜΙΛΙΑ και χωρις να τρως στη μαπα τη φατσα του καθε χαζοβιολη, παιρνεις λοιπον και μια ιδεα για τον ηχο ετσι, και τα υπολοιπα απο κοντα, ΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ να σου δωσει το review.

  • Like 3
  • Συμφωνώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

...σε συρτάρι δωδεκάκλειστον...

 

Τωρα ΘΕΛΩ συρτάρι δωδεκάκλειστο...ΠΡΕΠΕΙ να αποκτησω ένα...απλα ΠΡΕΠΕΙ!!!

 

Μπαρούτη, είσαι ιφλουέτζας, παλουκωμα και εσυ ωρέ! 🤩

  • Χαχα 3

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, manosx είπε

2) Στην εποχη του internet και του youtube, οποιος ψαχνει για review ειναι κοροιδο. Μπαινεις στο site της εταιριας να δεις τα features, βρισκεις και κανα βιντεο ΧΩΡΙΣ ΟΜΙΛΙΑ, προπαντως ΧΩΡΙΣ ΟΜΙΛΙΑ και χωρις να τρως στη μαπα τη φατσα του καθε χαζοβιολη, παιρνεις λοιπον και μια ιδεα για τον ηχο ετσι, και τα υπολοιπα απο κοντα, ΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ να σου δωσει το review.

ΑΦΤΟ. Εγώ πάντα ξεκινάω να ψάχνω ριβιού ενός πράγματος, αρχικά για το μάτι. Που κάνει ανμπόξινγκ και φαίνονται οι φουσκαλήθρες 8Κ. Αν δω 1-2 τέτοια, δεν καταλαβαίνω τίποτα για το προϊόν. Οπότε μετά ψάχνω, ψάχνω, και βρίσκω ένα βίντεο ξερω γω από Γιακουτία με 3 βιουζ, τραβηγμένο με νόκια 6630, που ο τύπος ψάχνοντας το μηχάνημα έτυχε να μου λύσει μια απορία που είχα και δεν μπορούσα να τη λύσω ούτε από τα σπεκς στη σελίδα της εταιρίας, ούτε από το μάνιουαλ.

 

Αλλά εννοείται ότι κάτι ήδη ξέρεις ότι ΘΑ το πάρεις, δεν ψάχνεις ριβιουζ για να δεις ΑΝ θα το πάρεις. Εκεί είναι πρόμπλεμ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, manosx είπε

βιντεο ΧΩΡΙΣ ΟΜΙΛΙΑ, προπαντως ΧΩΡΙΣ ΟΜΙΛΙΑ

 

Σε αυτό θα διαφωνήσω συμφωνώντας.

Αν η ομιλία είναι επεξηγηματική της εικόνας, είναι μια χαρά.

Όταν αρχίζουν την πάρλα, τα χαζοαστεία, τα καραγκιοζιλίκια, κλπ, εεεεε ....

 

telos14.gif

  • Χαχα 3

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ εγω εχω αυτια κ τον Σεριφ θα ηθελα να τον παιξω απο κοντα. Ειμαι φαν του Μπριτισ ηχου του Κιντ απο εποχης Κορνφορντ, γι αφτο. 

Οπως ειπα πολλακις ειναι καλα μηχανηματα.

Δεν ειναι αυτο το θεμα ομως 😉

 

Τον πιτσιρικα Μπιλ κ την ολη sjw φαση δεν τους παω ιδιαιτερα.

 

Στο βιντεο αυτο αφου εξηγει τη διαδικασια του καταληγει σε καποια συμπερασματα τα οποια τα επιβεβαιωνει ο Λη.

 

Η προσωπικη του πινελια ειναι το κολλαζ στα βιντεο απο αποσπασματα που το παιζουν Αλεκοι οταν γινεται παρουσιαση. Που κ παλι μονταζ ειναι δεν τα εφτιαξε μονος του τα αποσπασματα.  Κ φυσικα ο ολος τονος του βιντεο, που εμενα προσωπικα δε μ'επηρεαζει

 

 

Τα disclosure στα βιντεο υποτιθεται υπαρχουν για συγκεκριμενους λογους

Αν σας αρεσει αυτη η προσεγγιση του Αντερτονς ή απλα δε σας ενοχλει, δε σημαινει πως ειναι για ολους ετσι..

 

Εγω ουτε επηρρεαζομαι απο τετοια καναλια κ ιφλουεσιγκ για τις αγορες μου @Freedom , ουτε αγοραζω κατι αν δε το πιασω στα χερια μου. Ασε που κατα 95% οι αγορες μου ειναι second hand. Το integrity που ειπα εχει να κανει με το ποσο γελοιο μου φαινεται οταν το αναφερει ο ιδιος ο Λη... Κ οταν κανουν disclosure οι γυρω γυρω για να το επιβεβαιωσουν. Εμενα αυτο μου φαινεται πολυ αστειο. 

 

Οπως ειπα δεν πεφτω απο τα συννεφα

Ουτε ειμαι το ταργκετ γκρουπ αυτων των βιδεο.. Καποιοι ομως (πολλοι) ειναι

 

 

Επεξεργασμένο από vrasidas27

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vrasidas27 είπε

Το integrity που ειπα εχει να κανει με το ποσο γελοιο μου φαινεται οταν το αναφερει ο ιδιος ο Λη... Κ οταν κανουν disclosure οι γυρω γυρω για να το επιβεβαιωσουν.

 

Βρά, θα γράψω κάτι που πάντα με κάνει να χαμογελάω, έστω και πικρά...

 

It's not about the money...it's about the money.

 

Οπότε πάρε το FM9 σου (λολ), πάρε τις Parker σου (λολ), πάρε και δύο δωδεκάκλειστα συρτάρια (για στερεο σεταπ)  και η ζωή συνεχίζεται assούμε

  • Χαχα 1

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Freedom είπε

It's not about the money...it's about the money.

 

 

Αν προσθέσεις και το "in the long run" στο τέλος, θα συμφωνήσω απόλυτα.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Freedom είπε

 

Βρά, θα γράψω κάτι που πάντα με κάνει να χαμογελάω, έστω και πικρά...

 

It's not about the money...it's about the money.

 

Οπότε πάρε το FM9 σου (λολ), πάρε τις Parker σου (λολ), πάρε και δύο δωδεκάκλειστα συρτάρια (για στερεο σεταπ)  και η ζωή συνεχίζεται assούμε

Απο κιθαρες φρρρρ ξερω τι θελω οποτε το ιφλουεσιγκ μου ειναι λιγο αχρηστο

Απο gear εν γενει, ναι ειμαι θυμα ιφλουεσιγκ οποτε θα σταματησω να σ'ακουω...🤣 (νταξει ενα καλο μοντελινγκ μηχανημα το ηξερα πως το χρειαζομαι, ειδικα οπως ειναι οι περιστασεις, απλα το εκανες λιγο πιο ξεκαθαρο)

 

Το ιτςωλ αμπαουτ δε μανεη το ξερουμε. Ελα ομως που ισχυει κ αν κανεις ενα ρημαδο ντισκοζουρ πρωτα, δεν αλλαζει κατι...

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου