Προς το περιεχόμενο

ΜΑΓΕΙΑ ιφλουεσιγκ (Andertons κ Victory)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να πω πως επεσα απο τα συννεφα? Δε θα το πω

 

Τους Victory amps ολος ο κοσμος τους εμαθε απο το καναλι Andertons.

Σιγουρα ειναι καλοι ενισχυτες. Σιγουρα Govan κ Kotzen βοηθανε.

Αλλα ολοι τους μαθαμε απο Αντερτονς κ τις διθυραμβικες κριτικες τους.

Τοσο καιρο, τοσα βιντεο, τοσα συγκριτικα...

Disclosure? ουτε κουβεντα

Integrity? 🤐 🤨 🙄

 

Μαγεια ιφλουεσιγκ λοιπον 

Το προνταξιο βαλιου των Αντερτονς βιντεο αποκτα πλεον αλλη καλλιτεχνικη αξια.

Πολυ καλυτεροι ηθοποιοι κ σεναριογραφοι απ'οτι νομιζαμε

 

  

Επεξεργασμένο από vrasidas27
  • Like 3

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οποιον βαριεται να δει το βιντεο, ναι λεει αυτο που φανταζεστε.

 

Κ δεν ειναι εικασια.

Το παραδεχτηκε κ ο Lee (προς το τελος του βιντεο)

 

Unbiased reviews λοιπον στο καναλι Αντερτονς οταν προκειται για προιοντα Βικτορυ.

Καποιοι "καλεσμενοι" για disclosure αναφερουν πως εμπλεκονται με το development του προιοντος ενιοτε, ο Λη ξεχναει να πει πως ειναι ενας απο τους ιδιοκτητες της εταιρειας  

  • Like 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

If you don't praise your house, it will fall and top you.

 

Minor disclaimer: It's best if you praise your house but not let people know it actually is your house. Use the back door, eh?

Επεξεργασμένο από Ali Barout
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ρε συ Βρασίδα, τυπικώς σωστά αυτά που λες αλλά δεν είναι όλα άσπρο-μαύρο όπως τα παρουσιάζει ως συνήθως ο πιτσιρικάς. 

 

Όποιος βλέπει το κανάλι του Anderton έχει ήδη καταλάβει (ή υποθέσει στη χειρότερη) ότι υπάρχει εμπλοκή αρκετών προσώπων από το εν λόγω κανάλι με την εταιρία. 3 (!) signature models έχουν, του Bob Chapman, του Rabea Massad και του Danish Pete. Όλοι έχουν υπάρξει ή είναι ακόμα εργαζόμενοι του Anderton. Έχουν κάνει τόσα βίντεο με αυτούς τους ενισχυτές και έχουν φιλοξενήσει τον Martin Kidd τόσες φορές.

 

Το γεγονός ότι ο ίδιος ο Anderton απάντησε στον πιτσιρικά 2 φορές χωρίς να κρύψει κάτι, δείχνει αν υπάρχει δόλος από πίσω ή όχι. Έχει μεγάλη διαφορά το αν ανήκεις σε μια κοινοπραξία που έχει μια εταιρία με το να παίρνεις directly μισθό.  Επίσης δε γνωρίζουμε (και καλώς) τι ποσοστό έχει στη Victory. Θα έλεγες τα ίδια αν είχε 2%; Εσύ το ξέρεις αυτό.

 

Στην τελική, το κανάλι αυτό υπάρχει για να πουλήσει προϊόντα ο Anderton. Όποιος μπαίνει μέσα για να δει αμερόλυπτο review είναι αφελής, χωρίς παρεξήγηση.

 

Υπάρχουν τόσοι και τόσοι άλλοι να κυνηγήσει ο βρετανός Μπαξμπάνης, ο Anderton είναι από τις λίγες εξαιρέσεις του κλάδου.

 

Ο οποίος btw έβγαλε μια αναλυτικότατη απάντηση στο Instagram, όπου εξηγεί ακριβώς τι γίνεται. Αν είχε λερωμένη τη φωλιά του δε νομίζω να έλεγε όσα είπε.

https://www.instagram.com/reel/CwhttlRtb2i/?utm_source=ig_embed&ig_rid=9f4bfcdc-2a74-46c5-9d6d-d16baf3ee736

  • Συμφωνώ 4

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, BillTrantos είπε

Όποιος μπαίνει μέσα για να δει αμερόλυπτο review είναι αφελής, χωρίς παρεξήγηση.

Κι αυτό σηκώνει όμως συζήτηση Μπίλ. Έχει στοκ τα πάντα; Έχει. Βγάζει κέρδος από όλα; Βγάζει. Τον συμφέρει να διώχνει αυτά που τον συμφέρει; Τον συμφέρει. Τον συμφέρει να βγάζει όλα τα προϊόντα σούπερ, ώστε να feel good ο αγοραστής και να αγοράζει με κλειστά μάτια και να νιώθει ασφάλεια; Τον συμφέρει. Τα σχόλια που κάνουμε είναι δεδομένης αυτής της πραγματικότητας.

 

Όμως, είναι λίγο φάουλ. Του rob τις κιθάρες έλεγαν ότι είναι του rob, και άντε πάλι του rob, και γεια σου ρε rob με τις ντζεντοπενιές σου, κτπ κτπ. Εδώ ήταν λίγο πιο εγκαστρίμυθη φασούλα νομίζω. Σα να βγω εγώ αύριο (καλά τώρα δεν έχει νόημα, έχω πει ότι είμαι βενζινάς) και να αρχίσω να σπαμάρω, έρχεται χειμώνας, βάλτε πετρέλαιο θέρμανσης ρεεεεεεε, μόνο το πετρέλαιο ζεσταίνει ρεεεεεε, ΡΕΘΑΣΑΣΜΟΥΧΛΙΑΣΟΥΝΕΟΙΤΟΙΧΟΙ! Αν δεν το ήξερες ότι είμαι βενζινάς, μπορεί να έλεγες ή μουρλός είναι αυτός ή έχει λεφτά για πέταμα, ή (το θλιβερότερο) έχει ένα δίκιο. Ενώ τώρα λες "Α χέσε μας ρε μπαρούτη" και έχουμε τη συνείδησή μας καθαρή, και ο χέσας, και ο χεσθείς.

 

Συν ότι μου κάνει λίγο όχι επιθετικό μάρκετινγκ, αλλά σπλιτ περσονάλιτυ μάρκετινγκ. Εγώ που προτείνω τον ενισχυτή είμαι άλλος από εμένα που τον φτιάχνω και τον πουλάω.😂

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@BillTrantos Δε διαφωνω Μπιλ.

Αυτη την υποψια ειχα κ εγω.

Δε με πειραζει, δε μ'ενοχλει το ownership.

Το αντιθετο. Επειδη ειχα σε πολυ εκτιμηση τους Cornford, ειχα ενθουσιαστει που καποιος δινει την ευκαιρια στον Κιντ να σχεδιαζει ενισχυτες.

 

Με χαλαει λιγο η υποκρισια γυρω απο τη μυστικοτητα της ιδιοκτησιας. Κ απο τον Κιντ που καθαρα το κρυβει στη συνεντευξη οταν του γινεται η ερωτηση. Κ απο τον Λη (κυριως) οταν γυρω του πεφτουν disclosure πως υπαρχουν προσωπικες σχεσεις με τον Κιντ κ υπηρχε input στο development του προιοντος. 10+ χρονια βιντεο.... Μου φαινεται αστειο μεχρι εδω

 

Αυτο που δεν ειναι αστειο ειναι οταν γινονται συγκριτικα Μπιλ. Ειναι αθεμιτος ανταγωνισμος αυτο οπως κ να το δεις. Ειδικα απο τη στιγμη που τα προιοντα ειναι δυνατα απο μονα τους. Ακομα κ αν ειχες φανερωσει πως ειναι καποιας μορφης house brand (κ με 2% μονο φτανει για να ειναι), μπορουσες απλα να τα παρουσιασεις σ'ενα συγκριτικο χωρις να ... πεις τη γνωμη σου. Η οποια εξ ορισμου δεν ειναι αντικειμενικη.  Μωρε ας ειχες κανει το disclosure  κ μετα ας ελεγες πως παταει κατω τα παντα. Κανεις δε θα μπορουσε να σου πει τιποτα

 

 

 

Μετα απο δεκακατι χρονια το βιντεο του Λη (αφου ξεσκεπαστηκε) δε μου λεει κατι, συγγνωμη κιολας. Πιο πολυ κακη εντυπωση μου κανει

Επεξεργασμένο από vrasidas27
  • Συμφωνώ 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ κακό για το τίποτα...

 

Ας έχει οποιοσδήποτε, οποιαδήποτε εταιρεία, και οι ινφλουέντζες (βαλτοί ή μη) ας λένε ότι θέλουν...

 

Δοκιμάζεις (ντιν-ντιν-ντιν-ντιν, dinner is ready!), κρινεις με τα δικά σου αυτάκια, χεράκια κοκ, αγοράζεις ή προσπερνάς και η ζωή συνεχίζεται.

 

Disclosure? Integrity? Έλα Βρά, είσαι νινί ακόμα...

 

Στο φινάλε σιγά να μην βασιστώ στο Αντερτονς ή σε οποιοδήποτε κανάλι μαγαζιού, κατασκευαστή ή ακόμα και "απλου" reviewer για τέτοια πράγματα, είτε έχει 50 εταιρείες που προωθεί είτε όχι, είτε τα εκθειάζουν είτε τα θάβουν  assούμε...

 

Και όπως πάντα, ΠΑΛΟΥΚΩΜΑ στις ινφλουέντζες. 🤩

Επεξεργασμένο από Freedom
  • Χαχα 3
  • Συμφωνώ 1

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

Κι αυτό σηκώνει όμως συζήτηση Μπίλ. Έχει στοκ τα πάντα; Έχει. Βγάζει κέρδος από όλα; Βγάζει. Τον συμφέρει να διώχνει αυτά που τον συμφέρει; Τον συμφέρει. Τον συμφέρει να βγάζει όλα τα προϊόντα σούπερ, ώστε να feel good ο αγοραστής και να αγοράζει με κλειστά μάτια και να νιώθει ασφάλεια; Τον συμφέρει. Τα σχόλια που κάνουμε είναι δεδομένης αυτής της πραγματικότητας.

Δεν έχει απ'όλα το ίδιο κέρδος, γιατί ο ίδιος ο Anderton έχει % σε άλλες 7-8 εταιρίες που στοκάρει το μαγαζί του. Tone City, Burns και άλλες που δε θυμάμαι τώρα. Και εκεί είναι που σας δίνω κάποιο δίκιο να ενοχλήστε. Από την άλλη επειδή όντως θέλει να πουλήσει τα πάντα, για μένα δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Γενικώς καρκίνος τα sales, παντού και πάντα, τι να κάνουμε τώρα...

 

4 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

Συν ότι μου κάνει λίγο όχι επιθετικό μάρκετινγκ, αλλά σπλιτ περσονάλιτυ μάρκετινγκ. Εγώ που προτείνω τον ενισχυτή είμαι άλλος από εμένα που τον φτιάχνω και τον πουλάω.😂

 

Ούτε τον φτιάχνει, ούτε συμμετέχει στην εταιρία σε οποιοδήποτε πόστο. Δεν έχει καν ρόλο εκεί μέσα, επενδυτής είναι. Και μάλλον έχει τόσο μικρό ποσοστό που δεν είναι ούτε στο board.

 

4 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

Αυτο που δεν ειναι αστειο ειναι οταν γινονται συγκριτικα Μπιλ. Ειναι αθεμιτος ανταγωνισμος αυτο οπως κ να το δεις. Ειδικα απο τη στιγμη που τα προιοντα ειναι δυνατα απο μονα τους. Ακομα κ αν ειχες φανερωσει πως ειναι καποιας μορφης house brand (κ με 2% μονο φτανει για να ειναι), μπορουσες απλα να τα παρουσιασεις σ'ενα συγκριτικο χωρις να ... πεις τη γνωμη σου. Η οποια εξ ορισμου δεν ειναι αντικειμενικη.  Μωρε ας ειχες κανει το disclosure  κ μετα ας ελεγες πως παταει κατω τα παντα. Κανεις δε θα μπορουσε να σου πει τιποτα

Επειδή το κανάλι το βλέπω χρόνια και είχα Victory από εποχές που τους ψάχναμε με το τουφέκι, διαφωνώ σε αυτό που λες εδώ. Οι ρυθμίσεις των ενισχυτών ήταν ορατές και αναφέρονταν, οι καμπίνες και τα μικρόφωνα ήταν τα ίδια, οι παίκτες επίσης. Αυτιά έχουμε. Επίσης έχοντας γνώση για την εμπλοκή των υπολοίπων, δε θέλει και πολύ να πάει ο νους στο κατά πόσο αντικειμενικές είναι οι κουβέντες που λέγονται. 

 

Καταλήγω στο ίδιο συμπέρασμα με τον Freedom. Πολύ κακό για το τίποτα, ο πιτσιρικάς το τράβηξε από τα... μαλλιά για τα views. 

 

 

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου