Προς το περιεχόμενο

"Τα 25 τραγούδια που καθόρισαν το prog-rock"


gkourmoul1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

Ναι αλλα  αυτο ειναι μακραν το πιο γνωστο τους κομματι...

Ναι, μέσα από την τεράστια δισκογραφία τους (2 άλμπουμς) αυτο είναι το πιο γνωστό τους (στο...ευρύ κοινό😆).

Έλα βρε Vrasidas....😌

  • Χαχα 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Waterfall-K mk2 είπε

Ναι, μέσα από την τεράστια δισκογραφία τους (2 άλμπουμς) αυτο είναι το πιο γνωστό τους (στο...ευρύ κοινό😆).

Έλα βρε Vrasidas....😌

ΠΡΟΓΚ...

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Waterfall-K mk2 είπε

Σε ευχαριστώ για την εμπιστοσύνη που μου δείχνεις, σύντροφε Dim.😌 Ήδη νιώθω το βάρος του αισθήματος ευθύνης που μου αναλογεί, δεν σου κρύβω δε ότι η πραγμάτωση των στόχων που έχω θέσει σε αυτόν τον τομέα με βοηθάει να προσδιορίσω, καθορίσω και αφομοιώσω τις νέες τάσεις και προκλήσεις των καιρών, και ταυτόχρονα με υποχρεώνει να θέσω σε εφαρμογή ένα μοντέλο πολύπλευρης δράσης που μέσα από την πλατιά συμμετοχή των λαϊκών μαζών στις διεργασίες, σε συνδυασμό με το δυνάμωμα και την επέκταση των υφιστάμενων δομών, θα συμβάλουν αποφασιστικά στην προοδευτική μετεξέλιξη και το σύνολο των πρακτικών που θα μου επιτρέψουν να φανώ αντάξιος των προσδοκιών του λαού προς το πρόσωπο μου.

Θα σε βοηθάω στα δυσκολα. Όπου εχει γκιθαρες. Ειμαι αφου ειδικός γκιθαρολογος

38 λεπτά πριν, Waterfall-K mk2 είπε

Σε ευχαριστώ για την εμπιστοσύνη που μου δείχνεις, σύντροφε Dim.😌 Ήδη νιώθω το βάρος του αισθήματος ευθύνης που μου αναλογεί, δεν σου κρύβω δε ότι η πραγμάτωση των στόχων που έχω θέσει σε αυτόν τον τομέα με βοηθάει να προσδιορίσω, καθορίσω και αφομοιώσω τις νέες τάσεις και προκλήσεις των καιρών, και ταυτόχρονα με υποχρεώνει να θέσω σε εφαρμογή ένα μοντέλο πολύπλευρης δράσης που μέσα από την πλατιά συμμετοχή των λαϊκών μαζών στις διεργασίες, σε συνδυασμό με το δυνάμωμα και την επέκταση των υφιστάμενων δομών, θα συμβάλουν αποφασιστικά στην προοδευτική μετεξέλιξη και το σύνολο των πρακτικών που θα μου επιτρέψουν να φανώ αντάξιος των προσδοκιών του λαού προς το πρόσωπο μου.

Θα σε βοηθάω στα δυσκολα. Όπου εχει γκιθαρες. Ειμαι αφου ειδικός γκιθαρολογος

  • Ευχαριστώ 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

 

 

Ωραίος ο Fleck. Μιa και μου τον θύμησες, να ακούσεις το άλμπουμ "The Enchantment" του 2007 που έβγαλε μαζί με τον Chick Corea.👌

 

image.thumb.png.79d36f1071724f003b4c32bf307ee7c5.png

  • Like 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, MGs είπε

 

Γκρουπάρα οι Frumpy, αλλά ιδιαίτερα αυτό το κομμάτι έχει "κλειδώσει" στο DNA μας από Brian Auger & Julie Driscoll (Tippetts πλέον). Η απόλυτη εκτέλεση.

 

 

Επεξεργασμένο από Waterfall-K mk2
  • Like 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι UK ήταν καθαρόαιμο prog, για αυτό και ο Allan δεν ήθελε μεγάλη δόση... σε αντίστοιχη φάση τότε βρισκόταν και ο Bill, που μαζί συνέχισαν στους Bruford κάνοντας ακόμα πιο όμορφα πράγματα, μάλλον πιο κοντά στο jazz fusion ιδίωμα αυτή τη φορά. Αλλά στα του θέματος, UK = prog, και κορυφαίας ποιότητας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου