Προς το περιεχόμενο

Native Instruments Komplete Kontrol S MK3


cos_dr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε σεις, γυρίστε το στις κιθάρες να 'χουμε να τσακωνόμαστε για τις telecaster... Όφου!

Επεξεργασμένο από Vale Rossi
  • Χαχα 2
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Vale Rossi είπε

Ρε σεις, γυρίστε το στις κιθάρες να 'χουμε να τσακωνόμαστε για τις telecaster... Όφου!

ΔΙΑΦΩΝΩ ΚΑΘΕΤΑ. Πρέπει να αποκτήσουμε πολυεπίπεδους τσακωμούς. Ιδανικά θα έπρεπε να πλακώνονται οι μεγαλομποτάκηδες με τους μικρομποτάκηδες, οι μαπλάδες με τους μπιρτσάδες, οι ξυλοταμπουράδες με τους αλουμινοταμπουράδες κι οι δύο να σνομπάρουν τους χαλκινοταμπουράδες. Οι πισάδες με τους μακάδες. Οι ιντελάκηδες με τους εϊμντάκηδες, τους νατιβίστες και τους αρμάριους. Οι χαμπακεράδες με τους μονοπηνιάδες, κι αυτοί όλοι μεταξύ τους οι λοαουτπουτάδες με τους χαϊαουτπουτάδες. Οι σιμπελιακοί με τους φιναλικούς. Οι προτουλαίοι με τους κιουμπεήδες. Κι ακόμα δεν έχω πει ούτε τα μισά! Δεν υπάρχει δεν μπορώ να τσακωθώ, υπάρχει δε θέλω.

 

1. Δεν ξέρετε να ζήσετε.

2. Έχετε βολευτεί στους ίδιους και τους ίδιους τσακωμούς.

3. Βαργιόσαστε οικτρά.

  • Like 1
  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

ΔΙΑΦΩΝΩ ΚΑΘΕΤΑ. Πρέπει να αποκτήσουμε πολυεπίπεδους τσακωμούς. Ιδανικά θα έπρεπε να πλακώνονται οι μεγαλομποτάκηδες με τους μικρομποτάκηδες, οι μαπλάδες με τους μπιρτσάδες, οι ξυλοταμπουράδες με τους αλουμινοταμπουράδες κι οι δύο να σνομπάρουν τους χαλκινοταμπουράδες. Οι πισάδες με τους μακάδες. Οι ιντελάκηδες με τους εϊμντάκηδες, τους νατιβίστες και τους αρμάριους. Οι χαμπακεράδες με τους μονοπηνιάδες, κι αυτοί όλοι μεταξύ τους οι λοαουτπουτάδες με τους χαϊαουτπουτάδες. Οι σιμπελιακοί με τους φιναλικούς. Οι προτουλαίοι με τους κιουμπεήδες. Κι ακόμα δεν έχω πει ούτε τα μισά! Δεν υπάρχει δεν μπορώ να τσακωθώ, υπάρχει δε θέλω.

 

1. Δεν ξέρετε να ζήσετε.

2. Έχετε βολευτεί στους ίδιους και τους ίδιους τσακωμούς.

3. Βαργιόσαστε οικτρά.

Σκούπα με φαράσι ή ηλεκτρική;

  • Χαχα 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vrasidas27 είπε

Σκούπα με φαράσι ή ηλεκτρική;

Ηλεκτρική στη δουλειά για να τελειώνεις τσακ μπαμ να φυλάς και τη μέση, σκούπα αναλογική αν θες να βγάλεις γούστα. Γιατί - κακά τα ψέματα ρε βασίλη - ίδιο είναι το ΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΝ με το φφφΦΦΦΟΥΙΣΣΣΤ φφφΦΦΦΟΥΙΣΣΣΤ φφφΦΦΦΟΥΙΣΣΣΤ φφφΦΦΦΟΥΙΣΣΣΤ

  • Χαχα 2
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Τι σαπιο βιντεο ηταν αυτο 😆 τα many knobs που ειναι οκτω και η full experience των 61 πληκτρων, 😆 τουλαχιστον κονομισε ο τυπος τσαμπα πληκτρακι, χαλαλι του οι μουφες περι game changer 😁

  • Χαχα 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, manosx είπε

 Τι σαπιο βιντεο ηταν αυτο 😆 τα many knobs που ειναι οκτω

κινείσαι στις επόμενες παραμέτρους με τα knob arrows, οκτώ έχεις διαθέσιμα στην αρχή, με τα arrows προχωράς σε όλες τις παραμέτρους και μπορείς να βάλεις custom μετά τι θέλεις να ελέγχεις. Συνήθεια είναι😀

 

 Το ότι μπορείς να ελέγχεις κατευθείαν τα όργανα του kontakt χωρίς το komplete kontrol software είναι καλό αλλά δεν είναι και τόσο game changer σε σχέση με τον προηγούμενο τρόπο του ΜΚ2 που είναι το ίδιο.

 

 Το software εξακολουθεί να είναι απαραίτητο και καλύτερο γιατί έχεις πρόσβαση και στην υπόλοιπη ηχητική σου παλέτα , αφού μπορείς μέσω αυτού να ανοίγεις και patches από τρίτο software, π.χ μεμονωμένα patches από το omnisphere που τα έχεις σώσει για ανάκληση από τον browser, όπου μπορείς  να κάνεις βέβαια και μέσω του DAW σου αλλά είναι άλλο θέμα αυτό, το komplete software ειναι ένας εξαιρετικός instrument browser με πάρα πολλές δυνατότητες midi, arp και άλλα και ελέγχου των VST και των effects και το κάνει mapping ουτως η άλλως στο kontrol είτε μέσω του NKS πως το λένε 😀compatibility ή και όχι και πολλά άλλα .

 

 Στο MK2 δόθηκε έμφαση (emphasis) στο integration με το MASCHINE SOFTWARE σε ότι αφορά την DAW πλευαρά , τώρα δίδεται έμφαση στο 3rd party DAW integration που ίσως να κινήσει το ενδιαφέρον σε κάποιος  που κατέχουν τα αντίστοιχα DAW να το προτιμήσουν για controller αν δουλεύουν παράλληλα με τα NATIVE INSTRUMENTS και τα γουστάρουν, σαν εμένα😀 αλλά game changer δεν το λες το MK3 γι αυτό.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Ali Barout είπε

Οι σιμπελιακοί με τους φιναλικούς. Οι προτουλαίοι με τους κιουμπεήδες.

έλιωσα🤣

Εγώ ήμουν Σοναράς 20 χρόνια και το πάω στα γεράματα να γίνω Στουντιοουάνος

  • Χαχα 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Ali Barout είπε

ΔΙΑΦΩΝΩ ΚΑΘΕΤΑ. Πρέπει να αποκτήσουμε πολυεπίπεδους τσακωμούς. Ιδανικά θα έπρεπε να πλακώνονται οι μεγαλομποτάκηδες με τους μικρομποτάκηδες, οι μαπλάδες με τους μπιρτσάδες, οι ξυλοταμπουράδες με τους αλουμινοταμπουράδες κι οι δύο να σνομπάρουν τους χαλκινοταμπουράδες. Οι πισάδες με τους μακάδες. Οι ιντελάκηδες με τους εϊμντάκηδες, τους νατιβίστες και τους αρμάριους. Οι χαμπακεράδες με τους μονοπηνιάδες, κι αυτοί όλοι μεταξύ τους οι λοαουτπουτάδες με τους χαϊαουτπουτάδες. Οι σιμπελιακοί με τους φιναλικούς. Οι προτουλαίοι με τους κιουμπεήδες. Κι ακόμα δεν έχω πει ούτε τα μισά! Δεν υπάρχει δεν μπορώ να τσακωθώ, υπάρχει δε θέλω.

 

1. Δεν ξέρετε να ζήσετε.

2. Έχετε βολευτεί στους ίδιους και τους ίδιους τσακωμούς.

3. Βαργιόσαστε οικτρά.

 

ΛΑΘΟΣ.

Έχουμε φάει τα σκώτια μας να τσακωνόμαστε για όλα αυτά.

Και για άλλα τόσα.

Τώρα πάμε για Γρηγόρης εναντίον Έβερεστ ασούμε.

Από που το τρώτε δηλαδής.

  • Χαχα 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου