Προς το περιεχόμενο

Native Instruments Komplete Kontrol S MK3


cos_dr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το μικρακι Μ32 (δεν υπαρχει μικροτερο s απο 49) που εχω και δουλεύω προσφατα εχει απίστευτη λειτουργικότητα με το software  της ΝΙ

  • Like 3

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Άνοιξα σήμερα το NATIVE ACCESS και μου ήρθε η νεα αναβάθμιση του Komplete Kontrol Software και την εγκατέστησα.

 

 Το άνοιξα και είδα τις αρκετά καλές ως πρώτη εντύπωση θα έλεγα αλλαγές του

.

 Το UI φαίνεται πιο όμορφο και κυρίως πιο μεγάλο και ευκρινές όσο αφορά τα στοιχεία του.

 Βλέπω πως έχει καλύτερες δυνατότητες browsing, το μενού ακολουθεί προφανώς τις νέες δυνατότητες και το layout των νέων S MK3 και βλέπω και καλύτερες πληροφορίες όσον αφορά τα δεδομένα και τη διαθεσιμότητα ανά περίπτωση των ήχων.

 

 Παραθέτω ένα screenshot

UICOMPARE.thumb.png.95019f9eb8f9d031a919a0277656846d.png

 

στα αριστερά είναι η προηγούμενη έκδοση και στα δεξιά είναι η καινούργια μου έκδοση.

 Είναι ένα software που ανανεώνεται συχνά και εμπλουτίζεται ανάλογα ως γνωστόν και από την εταιρεία και ανάλογα με τι όργανα και εφφέ διαθέτει ή προσθέτει ο χρήστης.

 

 Έφτιαξα στο πόδι και ένα βιντεάκι με την πρώτη εντύπωση, θα ασχοληθώ εκτενέστερα μαζί του, βλέπω πως μου προστέθηκαν και ήχοι.

 

 

 

 

 

 Οπότε αν και δεν είμαι κάτοχος του hardware, κάτι που το θέλω πολύ και θα γίνει μια μέρα, θα γίνει........😀, η νέα έκδοση του έφερε και αλλαγές που ωφελούν έστω και λίγο αλλά όχι άσχημα και τους κατόχους του Komplete οι οποίοι έχουν τη δυνατότητα να χρησιμοποιούν το Software είτε με το ποντίκι και το πληκτρολόγιό τους είτε με το controller ή synth/master keyboard της αρεσκείας τους.

 

 Ήμουν πολύ τυχερός που είχα κερδίσει τότε το ΚΟMPLETE 10 στην κλήρωση με χορηγία της ELINA της παλαιάς συνάντησης του ΝΟΙΖ , και έτσι μπορώ να χαρώ και εγώ αυτή την αναβάθμιση και τις προσθήκες και μάλιστα ΤΣΑΜΠΑ 😀

 

 

  • Like 5

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Ένα promo με τον συνθέτη του Avatar που βρήκα ενδιαφέρον.

 

 

 

 Ένα exploration που αναδεικνύει θα έλεγα κάποια πράγματα που έχουν ειπωθεί στο thread για το integration του controller με το software για browsing και mangling των instruments.

 

 Δεν ξέρω κατά πόσο τα χρησιμοποιεί έτσι και στην πραγματικότητα γιατί είναι και διαφήμιση.

 Εγώ πάντως αν ήμουν σαν και αυτόν😃 νομίζω πως σήμερα με αυτό το setup θα δούλευα ξεκάθαρα επαγγελματικά.

 

 Και χαίρομαι που το διαθέτω ως ερασιτέχνης έστω και χωρίς το controller (yet😃)

 

 

  • Like 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου