Προς το περιεχόμενο

Ποιο ήταν το πρώτο synth που παίξατε;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πρώτο πληκτροφόρο που έπαιξα ήταν το casiotone mt36, που το είχε φέρει ο πατέρας μου από ταιβαν, μπαρκαρούτσος ων.

 

Το πρώτο συνθ συνθ, το cs6 που αγοράστηκε υπο ύποπτες συνθήκες για την ορχήστρα, στο στρατό. Περίμενα πώς και πώς να έρθει η ώρα να παίξουμε το "Υποκρίνεσαι" για να κάνω την εισαγωγάρα!😆

 

Δικό μου δεν είχα ποτέ, νομίζω πεταμένα λεφτά θα ήταν για την άγνοια που έχω, και στο παίξιμο και στο σχεδιασμό των ήχων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, trolley είπε

Ήταν αυτό:

 

jensx1000.jpg

 

Δυστυχώς δεν έχω χρόνο αυτή τη στιγμή να απαριθμήσω τα φοβερά του specs :) :) :)

 

https://www.vintagesynth.com/misc/jensx1000.php

 

 

 

Το είχα και εγώ. Είχε ΠΟΛΥ ωραίο ήχο...τιμΓιο μηχανισμα (επίσης std equipment στα μαγαΖα της εποχής)

  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

 

 

Το πρώτο συνθ συνθ, το cs6 που αγοράστηκε υπο ύποπτες συνθήκες για την ορχήστρα, στο στρατό. Περίμενα πώς και πώς να έρθει η ώρα να παίξουμε το "Υποκρίνεσαι" για να κάνω την εισαγωγάρα!😆

 

 

Αγοραστηκε τοτε στην ορχηστρα συνθ?🤔

Τι στο καλο εχω ξεχασει πολλα μου φαινεται....

  • Συμφωνώ 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

Αγοραστηκε τοτε στην ορχηστρα συνθ?🤔

Τι στο καλο εχω ξεχασει πολλα μου φαινεται....

Μαζί με το μπάσο το άθλιο το μαύρο. Είχε επιληφθεί ο Γιώργος Σ., όχι ο Β..Δε θυμάσαι που μας άφησε το αρμόνιο χρόνους σε εκείνο το λάιβ με την ομίχλη 3 το πρωί, στα σχολεία; ήσουν ή πάλι άδεια είχες βρε κούναβε;

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

🤣

Καλα το μπασο δε ξεχνιεται...

Ουτε το λαηβ...

Επαιζα μπασκετ με τους παραδοσιακους χορευτες απο το αλλο ταγμα οταν εγινε το κακο....

Σε αυτο το λαιβ δεν ηταν που ξαφνικα κ με καποιον κβαντικο τροπο αρχισαν να ακουγονται ολα τα οργανα της κονσολας απο τον ενισχυτη?

  • Like 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου