Προς το περιεχόμενο

Komplete κανείς?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγώ όλο λεω να πάρω  ένα 5.25 tray bay για ssd να το βάλω στο μπροστινό πάνελ του κουτιού για να τους αλλάζω αλλά δεν το κάνω γιατί δεν το έχω άμεση ανάγκη, έχω ότι θέλω από μουσικά μέσα στο PC και δεν μου πιάνει τόσο χώρο ώστε να αγχώνομαι με το θέμα , έχω κρατήσει αυστηρά ότι θεωρώ πραγματικά χρήσιμο και θα δουλέψει, τα υπόλοιπα αν μια φορά στο τόσο μου τη βαρέσει τα περνάω, τα περισσότερα Kontakt libraries είναι και δεν κυνηγάω τα καινούργια.  Σάμπως γράφω κιόλας, για μια στο τόσο προσωπικά όλα ΟΚ

  • Like 1
  • Συμφωνώ 2

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, dimsonic είπε

εκείνο που με ταλανίζει εμένα είναι ότι κάθε τόσο αρχίζει και παρασιτώνει το σύστημα και δυστυχώς η μόνη λύση από την μέρα 1 πριν 3 χρόνια σχεδόν είναι reset την κάρτα ή και αλλαγή buffer από όπου είναι στο επόμενο ή επαναφορά.....

Ζω μαζί του

 

 

 Αυτο ειναι το κλασσικο συμπτωμα οταν γ@μιεται το power plan των windows με το usb, το εχεις τσεκαρει το ζητημα αυτο;

 

 

 https://myelo.elotouch.com/support/s/article/WINDOWS-10-USB-SELECT-SUSPEND-POWER

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ούτε εγώ έχω θέμα χώρου. Με τον τελευταίο 2 τέρα που πήρα ειμαι εξωφρενικά χαλαρός. Αυτά είναι προβλήματα για όσους έχουν ΟΛΑ τα DAW, και τα ΑΠΑΝΤΑ της ΝΙ, της Αρτούρια, της Σπιτφάιρ, δουλέυουν βίντεο 4κ κτπ κτπ, αμιγώς επαγγελματικά σεταπ δηλαδή, που δε νομίζω να κατοικούν όλα αυτά σε ένα σύστημα, κι ούτε καν μπορώ να φανταστώ τι μεθόδους οργάνωσης ακολουθούν.

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, manosx είπε

 

 

 Αυτο ειναι το κλασσικο συμπτωμα οταν γ@μιεται το power plan των windows με το usb, το εχεις τσεκαρει το ζητημα αυτο;

 

 

 https://myelo.elotouch.com/support/s/article/WINDOWS-10-USB-SELECT-SUSPEND-POWER

επανειλημμένα

ο υπολογιστής τρέχει νύχτα μέρα 100% χωρίς καμιά επέμβαση στο usb 

Εχουμε καταλήξει ότι είναι θέμα της nvidia με τον Ιταλό.

Αλλά και πάλι και εκεί έχω να τσεκάρω για driver κανα χρόνο.

 

 

Είναι εξαιρετικά σπαστικό.

Δουλεύεις άνετα για μια ώρα πχ και μετα αρχίζει να κρακάρει.

ή αφήνεις το project ανοιχτό να είναι στην καλή χαρά, πας να φας, γυρνάς, πατάς play και τίγκα στο κρακ

Κάνεις reset την κάρτα μέσα από το cubase και ΟΚ.

ή πας το buffer από 128 στα 256 και πίσω και ΟΚ

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ali Barout είπε

Μα ούτε εγώ έχω θέμα χώρου. Με τον τελευταίο 2 τέρα που πήρα ειμαι εξωφρενικά χαλαρός. Αυτά είναι προβλήματα για όσους έχουν ΟΛΑ τα DAW, και τα ΑΠΑΝΤΑ της ΝΙ, της Αρτούρια, της Σπιτφάιρ, δουλέυουν βίντεο 4κ κτπ κτπ, αμιγώς επαγγελματικά σεταπ δηλαδή, που δε νομίζω να κατοικούν όλα αυτά σε ένα σύστημα, κι ούτε καν μπορώ να φανταστώ τι μεθόδους οργάνωσης ακολουθούν.

ότι έχωμεν και ότι πάρωμεν, καλόν είναι. 😃

  • Χαχα 2
  • Συμφωνώ 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, manosx είπε

Αυτο ειναι το κλασσικο συμπτωμα οταν γ@μιεται το power plan των windows με το usb, το εχεις τσεκαρει το ζητημα αυτο;

Το έχει τσεκάρει, εγώ αυτό που λέω είναι μήπως υπάρχει κάποιο bios update ή chipset driver upgrade που να ρυθμίζει ακριβώς τα του usb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ναι, ειναι πολυ πιθανο να φταιει η καρτα γραφικων ειδικα αν ειναι επιδοσεων

 

 Μα αυτο το προγραμματακι μπορεις να δεις αν εχεις dpc προβληματα

 

 https://softfamous.com/dpc-latency-checker/

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, manosx είπε

 Ναι, ειναι πολυ πιθανο να φταιει η καρτα γραφικων ειδικα αν ειναι επιδοσεων

 

 Μα αυτο το προγραμματακι μπορεις να δεις αν εχεις dpc προβληματα

 

 https://softfamous.com/dpc-latency-checker/

 

 

έχω δοκιμάσει πολλά latency monitor λογισμικά.

Δεν έχει θέμα ο υπολογιστής αντέχει και φορτώνεται μεγάλα προτζεκτ με ανοιγμένες πολλες instances από vst και καμιά οικονομία μνήμης και τρέχει ωραία, μέχρι που του τη δίνει και αρχίζει. Τρώει μια ρησετιά κι πάμε παρακάτω....

 

επιδόσεων την κάρτα, δεν τη λες.

Εδώ είπαμε και ευχαριστώ όταν τη βρήκαμε, γιατί τις είχαν όλες μαζέψει οι μπίτηδες....

  • Χαχα 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, cos_dr είπε

ότι πάρωμεν, καλόν είναι. 😃

 

 OK, εγω θα παρω 7 πιτα γυρο χοιρινο απολα, 4 καλαμακια, δυο μεριδες πατατες και μια κοκα κολα λαιτ.

 

 Για να ΜΗΝ ΠΕΙΝΑΜΕ.

 

 

 

 

5 λεπτά πριν, dimsonic είπε

έχω δοκιμάσει πολλά latency monitor λογισμικά.

Δεν έχει θέμα ο υπολογιστής αντέχει και φορτώνεται μεγάλα προτζεκτ με ανοιγμένες πολλες instances από vst και καμιά οικονομία μνήμης και τρέχει ωραία, μέχρι που του τη δίνει και αρχίζει. Τρώει μια ρησετιά κι πάμε παρακάτω....

 

επιδόσεων την κάρτα, δεν τη λες.

Εδώ είπαμε και ευχαριστώ όταν τη βρήκαμε, γιατί τις είχαν όλες μαζέψει οι μπίτηδες....

 

 

 Τα c state power plans και τα turbo frequency καραγκιοζιλικια απο το bios τα εχεις μακελεψει;

  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, manosx είπε

 

 Τα c state power plans και τα turbo frequency καραγκιοζιλικια απο το bios τα εχεις μακελεψει;

 

δεν τουρμπίζω.

Εχω κλείσει τα πάντα λεντ, μυστήρια φουρφούρια.

Μόνο bios update δεν έκανα.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου