Προς το περιεχόμενο

Komplete κανείς?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

To μόνο που έχω "ζηλέψει" σε VST είναι τα χορωδιακά/φωνητικά που έχω ακούσει κατά καιρούς. Κάποια από αυτά δηλαδή θα τα ήθελα μέσα σε κάποιο synth/workstation. Δεν ξέρω αν υπάρχουν ανάλογες βιβλιοθήκες για κάποια hardware synths, φαντάζομαι ότι κάτι θα υπάρχει.🤔 Tο είδος των ήχων αυτών δεν είναι βέβαια και πρώτης προτεραιότητας για τους περισσότερους, αλλά δεν μπορεί, κάποια βιβλιοθήκη από τρίτους θα παίζει. Δεν το έχω ψάξει καθόλου, στο MODX μου δεν έχω φορτώσει καμία βιβλιοθήκη, δεν χρειάστηκε αφού όπως είπα δεν ενδιαφέρομαι για πιάνα/έγχορδα κλπ, και από ηλεκτρονικούς ήχους υπάρχει μέσα τής Παναγιάς τα μάτια, ήχοι που σχεδόν κανένας πια δεν δείχνει στα διάφορα βίντεο, λες και τα synths απευθύνονται πλέον μόνο σε πιανίστες.🙄

Επεξεργασμένο από Waterfall-K
  • Χαχα 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Waterfall-K είπε

Το παραπάνω βγαίνει χαλαρά με οποιοδήποτε Motif (ES/XS/XF) και το sequencer του (και με Kronos επίσης). Το μόνο που δεν θα βγει ίδιο είναι προφανώς οι ήχοι των VSTs, αλλά αυτό δεν έχει σημασία. Υπάρχουν άπειροι παρόμοιοι ήχοι που μπορούν να χρησιμοποιηθούν. 
Το δε Montage M μπορεί να βγάλει το κομμάτι χωρίς καν να αλλάξει performance, και χωρίς τη χρήση sequencer. Με 8 arpeggiators να παίζουν ταυτόχρονα, οι οποίοι arpeggiators δεν αλλάζουν απλά μουσικές φράσεις αλλά και data/settings από άπειρες πηγές, το παραπάνω κομμάτι είναι piece of cake. Κατάλληλο προγραμματισμό χρειάζεται, τίποτα το extreme εδώ. 

Περιμένω να το βγάλει κάποιος. 

 Με τίποτα βέβαια, ούτε σε samples. Εύκολο είναι μουσικά, γελοίο. Κάτσε και βγάλτο και παιχτεί με τους arpeggiators να ακούσουμε το αποτέλεσμα. 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Waterfall-K είπε

Δεν ξέρω αν υπάρχουν ανάλογες βιβλιοθήκες για κάποια hardware synths

Δεν είναι μονο αυτό που δεν ξέρεις και η απάντηση έχει δοθεί, θα υπάρξουν τη μέρα που θα έχουν την ανάλογη υπολογιστική ισχύ και τους ανάλογους sampler και όχι την απαρχαιωμένη ΑWM2 της YAMAHA, σε σχέση με τα VST Libraries + software τους σταντσρ. ΟΙ βελτιώσεις αυτής της μηχανής που λατρεύεις είναι ελάχιστες στο χρόν, παρωχημένες σε σχέση με το software  και εσυ με τις υπερβολές σου την παρουσιάζεις ως την καλύτερη όλων και σου είπα ποιόν μπορείς να πείσεις. 

 

 Δεν ξέρεις πολλά πράγματα γενικά αν γράφεις πως οι ήχοι που υπάρχουν στο κομμάτι μου μπορούν να βγουν από το montage για πλάκα και πως επειδή μπορεί να τρέξει 8 arpeggiators ταυτόχρονα μπορείς να το κάνεις και performance. Είπες μεγάλη πατάτα, ο υπολογιστής που είχα τότε όταν το έφτιαξα δεν μπορούσε να παίξει όλα αυτά ταυτόχρονα από αυτά τα libraries, ήταν αναγκαστικό το bounce σε audio των tracks με όλα αυτά τα effect. ο 4770Κ έφτασε στα όρια, γιατί είμαι τόσο πληθωρικός που φτάνω αντίστοιχα και τo hardware που αγαπάς στα όρια, σε όρια που προφανώς δεν έχεις φτάσει, δεν μπορείς να φτάσεις γιατί δεν είσαι ο μεγάλος, ανυπέρβλητος ορχηστροενορχηστρωτής cos_dr. Θες πολλή δουλειά για να με φτάσεις. Αλλά δεν έχει σημασία αυτό😀 

 

 Στο Montage δεν θα έβγαινε με τίποτα αυτή η ποιότητα ήχου σε performance, με αυτούς τους ήχους, πόσο μάλιστα να παίζεις στο performance γιατι είπαμε............. δεν έχει αυτούς τους ήχους. το έχουμε πει και προηγούμενα, τα παιδιά που είναι μέσα στο φόρουμ και ξέρουν τα δυο τρία, στο λένε και αυτά και δεν θες να το καταλάβεις. Γιατί?😀

 

 Στο να παίξεις σε ένα performance αυτό και οποιοδήποτε κομμάτι χαίρω πολύ, workstation 20ετίας το κάνει με τα patterns του, τον sequencer του και πίστεψε με στον προγραμματισμό αυτών έχω ξεκάθαρα περισσότερες γνώσεις μουσικές για να τα αξιοποιήσω από εσένα και μην το πάρεις προσωπικά😀 είμαι world class στο θέμα. Γι αυτό και με αναγκάζεις να φλυαρώ, άμα ήταν επειδή μου αρέσει να φτιάχνω τέτοια και καλύτερα, θα είχα πάρει το MONTAGE , δεν είναι πως είμαι τόσο πεινάλας, ούτε είναι πως δεν ξέρω να το εκμεταλλευτώ και να φτιάξω τέτοια και καλύτερα κομμάτια με αυτό  Αυτό όμως δεν βγαίνει με ότι έχει το MONTAGE έτσι όπως το ακούς. τι να κάνουμε τώρα. Συνέχιζε να επιμένεις και να πετάς και πέντε ορολογίες για να υπερθεματίσεις το λάθος σου. Όσοι ξέρουν καταλαβαίνουν. Σου είπα ποιους μπορείς να πείσεις. Και αν σε ακούσει κάποιος που θέλει να βγάλει ένα τέτοιο κομμάτι και να ακουστεί έτσι ή ανάλογα και να πάρει το MONTAGE αυτός θα χάσει. Εγώ θα χάσω? Εγώ θα του λέω στα έλεγα. 🤣

 

 Ξαναλέω, αυτός είναι ο λόγος μετάβασης στα VST o προσωπικός μου. 

 ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ "ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΖΩ" ή να "ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΟΜΑΙ¨ τα WORKSTATIONS

 ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΜΑΖΟΧΑΣ. 

 ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΑΓΚΗ ΤΩΝ ΚΟΜΜΑΤΙΩΝ και η ΑΝΑΓΚΗ ΜΟΥ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΕΤΟΙΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΟΣΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΠΟΡΩ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΘΕΣΩ ΩΣ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΖΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ, τόσα χρόνια με ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑΝ ΓΟΝΑΤΙΣΤΟΙ για να δουλέψω ως performer, ακόμα και σε projects σαν συνθέτης🤣

 

 Χρειάζομαι όμως το VST 

 

 

 Όπως επίσης θα μπορούσα να το φτιαξω στον sequencer του triton , να το βγάλω midi και να το πάω σε στούντιο και να περάσω τι? Τι? Τις καλύτερες βιβλιοθήκες του κόσμου. Να πλερώκω και θα ακουγόταν ακόμα καλύτερα. 

 

 Δεν βγαίνει λοιπόν  άνθρωπέ μου στο MONTAGE, δεν έχει το ΜΟΝΤΑGE αυτούς τους ήχους. 

 

 Για να τους αποκτήσει πρέπει να του βάλουμε ένα PC μέσα, να φαρδύνουμε το πλάτος και το ύψος, να του χώσουμε υδρόψυξη και να του βάλουμε μεγαλύτερο τροφοδοτικό, μεγαλύτερη RAM, μεγαλύτερο σκληρό , λειτουργικό windows ή αυτά που έχουν τα MAC πως τα λένε που δεν ξέρω και να το έχει ως άλλη μια ¨μηχανή σύνθεσης" σαν την AWM2 και την FM και την ΑΜΧ30 🤣, μια μηχανή σύνθεσης που θα φορτώνεις τα VST με τις δικές τους μηχανές και το software interface τους που να μπορείς και να σερφάρεις, να βλέπεις τα e-mail σου, να ρεντάρεις τα βίντεό σου, να επικοινωνήσεις με τους δικούς σου ανθρώπους, να πληρώσεις τους λογαριασμούς σου από το web-banking και πολλά άλλα. Θα του βάζαμε και το AVASTI μέσα για να είμαστε πιο ασφαλείς από το DEFENDER. 

 

Θελεις VST instruments και LIBRARIES για να το φτιάξεις έτσι. Δέξου το. Μην είσαι εγωιστής πια και γράφεις τέτοια πράγματα γι αυτό το κομμάτι. Και το κομμάτι να είχε φωνη τα ίδια θα σου έλεγε. 😀

 

 Δεν έχω να πω κάτι άλλο.

 Με την ισχυρογνωμία και τον εγωισμό δεν μπορεί αν τα βάλει κανείς. 

 

 Είναι σκληρό να απομυθοποιείς πράγματα, είναι βρωμοδουλειά αλλά κάποιος πρέπει να την κάνει. 🤣

 

 εγώ φταίω που παθιάζομαι και γράφω γράφω γράφω για το αυτονόητο αλλά δεν μπορώ να διαβάζω κάποια πράγματα και να μην τοποθετηθώ, να μην πω δυο λόγια εκεί. 😃

 

 Τελικά γράφω για πράγματα ξεκάθαρα εδώ και 15-20 και πλέον είμαι σίγουρος πως τα εμπέδωσαν όλοι, και οι κιθαρίστες και ο @Watefall-K θα μας λέει παρτε MONTAGE και MODX+ και πετάξτε τα όλα για να φτιάξετε τη μουσική του REMAKE του Άρχοντα των Δακτυλιδιών. 

 

 Εδώ το KOMPLETE 14 σου δίνει ως bundle SOFTWARE ΑΞΙΑΣ 40.000 ευρώ. 

 

 Εδώ ηχεία πήρα και μου δώσανε τσάμπα SOFTWARE 500 ευρώ και χοροπηδάω και στεναχωριέμαι γιατί σε έναν ηχολήπτη πραγματικό θα του ήταν εργαλείο, και εγώ δεν μπορώ να το αξιοποιήσω γιατί εκέι πάσχω, στη μίξη και στο mastering βελτιώνομαι αλλά δεν μπορώ να φτάσω και έχω και τη δυστυχία λόγω των τέλειων ΠΕΡΦΕΚΤΠΙΤΣΑΔΙΚΩΝ αυτιών μου να το ακούω και να προσπαθώ στον λίγο χρόνο που μου μένει αυτόν τον καιρό να διαβάζω να ξεστραβωθώ ή να ρωτάω και πραγματικά στο κομμάτι αυτό το forum και φίλοι με έχουν βοηθήσει (γιατί για τα άλλα μου είναι ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΧΡΗΣΤΟΙ🤣

 

Κάνω λοιπόν ότι σύνθεση γουστάρω και θα με βγάλει στα γεράματα μου ο Waterfall άσχετο στα workstation και στους sequencers τους, τους arpeggiators και τέτοια που τα παίζω στα δάκτυλα από τότε που ήμουν στο γυμνάσιο.😀 και συνεπώς μαλάκα που θεωρώ πως τα VST είναι χειρότερα από το θεϊκό MONTAGE με το οποίο μπορείς να βγάλεις τα ίδια και καλύτερα μάλιστα και είναι και piece of cake γι αυτόν, για πλάκα μιλάμε, αλλά δεν ακούμε αντίστοιχα😀

 

 Άντε καλήμερα, πάω να πάρω τα ηρεμιστικά μου και περιμένω να δω τι άλλο θα γράψουμε για το ξεκάθαρο αυτό θέμα κοινής λογικής. 

 

  • Χαχα 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, cos_dr είπε

πάω να πάρω τα ηρεμιστικά μου

Δεν θες ηρεμιστικά Cos, sex θες. Sex και ενημέρωση, γιατί έχεις μείνει στην εποχή του Triton, 24 χρόνια πίσω δηλαδή. Και για τα μαύρα μεσάνυχτα που έχεις πάνω στα σύγχρονα workstations κάτι μπορεί να γίνει, με λίγο διάβασμα θα μπεις στο κλίμα. Για την έλλειψη sex και την ακατάσχετη μπουρδολογία όμως δεν βλέπω φως.

Κάνε μια προσπάθεια πάντως γιατί αρχίζεις και ξεπερνάς τα όρια, και προβλέπω να ξαναζούμε στο ΝΟΙΖ εποχές 2014-15, κι εκεί θα γελάσει και το παρδαλό αμνοερίφιο.🐐😉

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το μαμησατε το νημα.

Στριγκ το κάνατε....

Παω να ανοιξω το κομπλητ.

Μπας και ξεχασω

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Waterfall-K είπε

Sex και ενημέρωση

Σεξ έχω πολύ γιατί είμαι πολύ ωραίος αντρας,εκτός αν θες να με γαμήσεις. 😀 χαχαχαχαχα

 

1 ώρα πριν, Waterfall-K είπε

ηρεμιστικά

 

Ηρεμηστικά παίρνω αλλά δεν είναι θέμα ηρεμηστικών τα δικά σου μαύρα μεσάνυχτα ακόμα και για αυτά που νομίζεις ότι κατέχεις. Σου είπα, ρίξε τον εγωισμό και ενημερώσουν εσύ, στο είπε μέχρι και ο trolley🤣

 

 

1 ώρα πριν, Waterfall-K είπε

ια την έλλειψη sex 

 

Δεν έχω καμία έλλειψη sex, δεν μπορεί να γίνει αυτό γιατί είμαι ωραίος άντρας.  Θα μπορούσα να έχω πολύ περισσότερο από ότι ήδη έχω γιατι τους ωραίους άντρες τους προσέχουν, τους κοντούς γέρους και χοντρούς,  πρέπει να βοηθήσει και λίγο το πορτοφόλι🤣

 

 

1 ώρα πριν, Waterfall-K είπε

ακατάσχετη μπουρδολογία όμως δεν βλέπω φως.

Μην γενικεύεις. Τι προσπαθείς, να έχεις τον τελευταίο λόγο για να ξεφύγεις από την πραγματικότητα που προφανώς δεν κατέχεις? Κάνε quote κάθε φορά όταν αρχίζεις επιθετικούς προσδιορισμούς για να βλέπει ο επισκέπτης το πόστ και θα καταλάβει αν είναι μπουρδολογίες. Να είσαι συγκεκριμένος. Τίποτα από τα τεχνικά που έγραψα δεν είναι μπουρδολογίες και πλέον είναι ξεκάθαρο πως είμαι πιο γνώστης των workstations και των δυνατοτήτων τους και σε ευχαριστώ που βοήθησεις να ξεκαθαριστεί για άλλη μια φορά γιατί κολακεύομαι, τη βρίσκω έτσι. Είσαι ένα σκαλοπάτι επίδειξης γνώσεων αποδεκτών σε όσους γνωρίζουν, έχουν πραγματική γνώση και εμπειρία για το θέμα. 

 

 

1 ώρα πριν, Waterfall-K είπε

Κάνε μια προσπάθεια πάντως γιατί αρχίζεις και ξεπερνάς τα όρια, και προβλέπω να ξαναζούμε στο ΝΟΙΖ εποχές 2014-15, κι εκεί θα γελάσει και το παρδαλό αμνοερίφιο.🐐😉

μάλλον εσύ ξεπερνάς τα όρια και μετά δεν σου αρέσει αν δέχεσαι επιχειρηματολογία που σε αποδομεί, εγωισμός. 

 καταστροφικός εγωισμός να επιμένουμε όταν έχουμε λάθος και να θέλουμε να έχουμε πάντα την τελευταία λέξη no matter what. Έτσι, στην ιστορία μεγάλοι στρατηγοί έχασαν μάχες γιατί είπαν κάτι να γίνει λάθος και επέμεναν ενώ οι αξιωματικοί τους τους έλεγαν το αντίθετο, για να μην πληγωθεί ο εγωισμός και το γόητρό τους στους άλλους και χάθηκε και η μάχη και το στράτευμα......................................................

 

 Μάλλον δεν κάνεις για Στρατηγός😀

 Το μεσημέρι θα πάω να βαρέσω μια ΜΑΛΑΚΙΑ και θα τελειώσω πάνω της, στην οθόνη. 

 χαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχα🤣

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Πρωτον και κυριον: Ηρεμια.

 

 Waterfall, σου αρεσουν τα vst choirs. Ωραια. PC εχεις, το modx το εχεις, τραβας ενα καλωδιο USB, βαζεις και κανα free kontakt, τα σκας να παρεις μια sample library και θα εισαι ΠΑΣΑΣ.

 

 Δυστυχως δε θα βρεις αντιστοιχες βιβλιοθηκες για το modx. Δεν ειναι μονο το μεγεθος των δειγματων που κανει κατι τετοιο απαγορευτικο, ειναι η εξελιξη της τεχνολογιας. Οι συγχρονες βιβλιοθηκες ειναι γεματες με script και ιστοριες, που επιτρεπουν εξωγηινα πραγματα οπως το να γραφουμε κειμενο και να τραγουδαει η χορωδια τα λογια μας 😲 δεν μπορουν να γινουν αυτα τα πραγματα σε hardware synth.

 

 Παρε ενα παραδειγμα αποτελεσματος απο τις καταπληκτικες βιβλιοθηκες της strezov

 

 

 

 

 Δεν υπαρχει περιπτωση να βγει κατι τετοιο απο το montage, αυτο λεμε.

Ολο κατι ηχους σαν τον παρακατω ακουω, και φυσικο ειναι, η εξελιξη που υπαρχει στα PC ειναι αλματωδης.

 

 

 

 

 

 ΥΓ ρε cos ηρεμια. Ηρεμια. Δεν εισαι σωστος influencer εσυ, μη τη χαλας και σε εμας. Στο τσακ τον εχω να μπει στο κλαμπ, μη μου τη χαλας 😆

 

 Παντως θα πρεπει να ηρεμησει και ο waterfall με τους χαρακτηρισμους, ολο μιλαει για αδαεις και ασχετους, μπουρδολογιες και τετοια. Απο τη στιγμη που δεν παρακολουθει ομως τις software εξελιξεις, πως μπορει να στηριξει τετοια αλαζονια;

Επεξεργασμένο από manosx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, manosx είπε

Οι συγχρονες βιβλιοθηκες ειναι γεματες με script και ιστοριες, που επιτρεπουν εξωγηινα πραγματα οπως το να γραφουμε κειμενο και να τραγουδαει η χορωδια τα λογια μας 😲

Ναι, είχα πετύχει κάτι τέτοιο πριν κάνα μήνα, δεν θυμάμαι τώρα ποιο πρόγραμμα ήταν. Μάλλον σε βίντεο του Sigalas το είχα δει. Καλά, δεν περιμένω κάτι ανάλογο να δουλέψει στο MODX, σκεφτόμουν κάτι πιο απλό και γενικό, απλά φωνητικά δηλαδή (γυναικεία/αντρικά/παιδικά) που να προφέρουν φωνήεντα, "ααα", "οοο", τέτοια κλασικά.
Τέσπα θα το ψάξω.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, manosx είπε

 Πρωτον και κυριον: Ηρεμια.

 

 Waterfall, σου αρεσουν τα vst choirs. Ωραια. PC εχεις, το modx το εχεις, τραβας ενα καλωδιο USB, βαζεις και κανα free kontakt, τα σκας να παρεις μια sample library και θα εισαι ΠΑΣΑΣ.

 

 Δυστυχως δε θα βρεις αντιστοιχες βιβλιοθηκες για το modx. Δεν ειναι μονο το μεγεθος των δειγματων που κανει κατι τετοιο απαγορευτικο, ειναι η εξελιξη της τεχνολογιας. Οι συγχρονες βιβλιοθηκες ειναι γεματες με script και ιστοριες, που επιτρεπουν εξωγηινα πραγματα οπως το να γραφουμε κειμενο και να τραγουδαει η χορωδια τα λογια μας 😲 δεν μπορουν να γινουν αυτα τα πραγματα σε hardware synth.

 

 Παρε ενα παραδειγμα αποτελεσματος απο τις καταπληκτικες βιβλιοθηκες της strezov

 

 

 

 

 Δεν υπαρχει περιπτωση να βγει κατι τετοιο απο το montage, αυτο λεμε.

Ολο κατι ηχους σαν τον παρακατω ακουω, και φυσικο ειναι, η εξελιξη που υπαρχει στα PC ειναι αλματωδεις.

 

 

 

 

Μπορούν να γίνουν. Αυτό το ΝΕΚΚΟ που είχαν βάλει πως το έλεγαν. 

 Κακό πράγμα ο εγωισμός. 

 Και οι ίδιοι οι κατασκευαστές να του το εξηγησουν θα επιμένει για την ανωτερότητα του MONTAGE. Είναι εγωιστής και μπορεί να φτάσει και να σκοτώσει αν τον πιέσω κι άλλο. Να με σκοτώσει. Θέλει να μου κάνει κακό επειδή του γκρεμίζω τον κόσμο σε μια σύγκριση που ο ίδιος λέει πως δεν πρέπει να υπάρχει και ο ίδιος την πυροδοτεί γράφοντας αυτά τα λανθασμένα περί του κομματιού μου και του MONTAGE και μάλιστα επικαλούμενος και την ευκολία και έτσι με αυτά που έγραψε, σε ένα ξεκάθαρο θέμα, στους γνωστές αποδομηθηκε μόνος του λέγοντας μάλιστα πως στερουμαι του σεξ και γι αυτό λέω αρλούμπες. 

 Σταμάτα λοιπόν και εσύ Μάνο να λες αρλούμπες παρόλο που είναι πιο κατασχεμενες. Εδω είναι το βασίλειο του Waterfall και θα υποστουμε αν συνεχισουμε τις συνέπειες όπως 2015. Ξέρεις τι θα πάθουμε? 😃

 Ας τον. Το κομμάτι μου βγαίνει καλύτερα με το MONTAGE. Οτι πει 😃

  • Χαχα 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

.
Τέσπα θα το ψάξω.

Να σου στείλω εγώ άμα θες πολλά δείγματα να τα περάσεις. Υπάρχουν και sound libraries τρίτων που μπορείς να τις βάλεις στο MODX 

 Να βγάλεις την εκφραστικότητα, το articulation και αλλα χαρακτηριστικά όπως το να  γίνεται stretch χωρίς να χάνεται ο χρόνος και τέτοια με όλη την πολυφωνία των πολλαπλάσιων layers όμως δεν θα το κάνεις ποτέ και αν ψάξεις να το βρεις για το MONTAGE , ψάξε καλύτερα να βρεις κάτι που υπάρχει. Π.χ. Θα βρεις πιο εύκολα το Αγιο Δισκοπότηρο. 

 

 Μια μέρα ίσως η κατά τα αλλα πράγματι πρωτοπόρος και σεβαστή YAMAHA προσπαθήσει να δώσει την δυνατοτητα στο montage να ανταγωνιστεί τα VST. Αλλα το montage εκείνο σου έγραψα πιο πάνω τι θα έπρεπε να έχει. 

 

 Αν αυτές οι τεχνικές πληροφορίες τραβάνε τα σκοινιά σου, μην τις διαβάζεις. Καλό είναι να ρίξεις τον εγωισμό σου και να τις υιοθετήσεις. 

 

 Πάντα έδειχνα υπομονή στους μαθητές μου. Χαχαχαχαχαχα 😃

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου