Προς το περιεχόμενο

Linux Mint/ Guitarix setup


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους.

Θα εκτιμούσα απεριόριστα τη βοήθειά σας καθώς προσπαθώ να παίξω κιθάρα μέσω του Guitarix και του ηυ μου με τα ακόλουθα specs:

 

Athlon 3000G

32 GB ram

NVMe SSD Samsung 256 GB

Mint 21.1 Cinnamon  

 

Υπάρχει η κάρτα ήχου του mobo (Prime B-450 Plus) και διαθέτω επιπλέον και μια παλιά USB Imic Griffin που αναγνωρίζεται και με την οποία παίζω χωρίς πρόβλημα σε ένα αρχαίο iMac του 2006 - Garageband 5 και OS X Lion. 

 

Εγκατέστησα το Guitarix και μου ζητάει παραμετροποίηση βγάζοντας ό,τι φαίνεται στην εικόνα.

Υποθέτω ότι και με οποιαδήποτε άλλο software πάλι στο ίδιο σημείο θα κολλήσω...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

 

 

001.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ Linux χρησιμοποιώ αλλά δεν ξέρω να σε βοηθήσω, αν ξέρεις λίγα αγγλικά κάνε ένα λογαριασμό εδώ:

https://www.linux.org/

και κάνε την ίδια ερώτηση, είναι φιλικό φόρουμ και θα σε βοηθήσουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Jack είναι ένας audio server, υψηλής ποιότητας και πιστότητας. Παραμετροποιείται από το κουμπί "Setup" και ξεκινάει να τρέχει από το κουμπί "Start". Στην εικόνα που μας δείχνεις, το "Start" είτε δεν έχει πατηθεί, ή ο server δεν είναι σωστά σεταρισμένος - σε κάθε περίπτωση δεν "τρέχει" - αν "ετρεχε" θα ΄'εβλεπες το display να μην γράφει όλα αυτά τα μηδενικά, αλλά να μετράει χρόνο.

 

Το άλλο πρόγραμμα (που μόλις διάβασα ότι όντως λειτουργεί με Jack), θα το τρέξεις ΑΦΟΥ ο Jack τρέχει, όχι πριν.

 

Ενημέρωσέ μας πως πήγε.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου