Προς το περιεχόμενο

BLACK FRIDAY 2023 - Προσφορές/ Ευκαιρίες για plugins - PEINA EDITION


cos_dr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω κατι τετοιο και

ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ 

δεν αντεχω

την διαδικασια να φορτωθουν ολα τα δειγματα αυτα και πού

Το ξεσκαρταρισμα απο τις χιλιάδες εκεινων που ειναι ουσιαστικά σκουπίδια εξεινων που θα μεινουν τελικα στο δισκο

Την διαδικασια σκρολαρισματος και επιλογης ενός ηχου απο χιλιαδες για να χρησιμοποιήσω σε καποιο κομματι

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πάντως έχω άλλη εμπειρία με το θέμα των ήχων από το KOMPLETE. Δεν βρήκα κανέναν που να τον θεώρησα σκουπίδι. Ιδιαίτερα για synth,  drum, μπάσα, κιθάρες και keyboards γενικά. Κάποια πνευστά ίσως και έγχορδα ορχήστρας ίσως μέτρια αλλα δεν άκουσα ποτε κάτι που να το πω σκουπιδι. Χωρίς βέβαια να σημαίνει κάτι αυτό. Γούστα είναι αυτά. 😃

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cos_dr είπε

Εγω πάντως έχω άλλη εμπειρία με το θέμα των ήχων από το KOMPLETE. Δεν βρήκα κανέναν που να τον θεώρησα σκουπίδι. Ιδιαίτερα για synth,  drum, μπάσα, κιθάρες και keyboards γενικά. Κάποια πνευστά ίσως και έγχορδα ορχήστρας ίσως μέτρια αλλα δεν άκουσα ποτε κάτι που να το πω σκουπιδι. Χωρίς βέβαια να σημαίνει κάτι αυτό. Γούστα είναι αυτά. 😃

 

Δεν νομίζω ότι ο dim εννοεί το "σκουπίδια" όπως ακούγεται.

Απλά όταν ψάχνεις κάποιους ήχους σε ένα κυκεώνα, κάπου χάνεσαι.

Από εκεί και πέρα το "σκουπίδια" ίσως να πηγαίνει σε μη-χρηστικούς για αυτόν ήχους.

Ρεϊβοτραποτρανσοειδείς, κλπ.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πιστεύω πως υπάρχουν σκουπίδια. Έχω ακούσει και ακούσει samples και VSTs, και έχω ακούσει τύπους να κάνουν απίστευτα πράγματα από κάτι που εγώ προσωπικά θεωρούσα σκουπίδι. Ακόμα και ένα άκυρο sample γραμμένο από κινητό του 2010 μπορεί να κάνει θαύματα στα σωστά χέρια. Ανάλογα και το είδος, ανάλογα και τα ακούσματα.

 

Προφανώς, ακόμα και για μένα που γράφω επαγγελματικά μουσική για διάφορα είδη, πάνω από το 50% του Komplete θα μου είναι ξένο - από την άποψη όμως ότι εγώ προσωπικά δεν ξέρω πώς να το χρησιμοποιήσω - και το σημαντικότερο - δεν έχω το χρόνο να κάτσω να τα ψάξω όλα αυτα που δίνει.

 

Παρ'όλα αυτά έχω παρει το 13 Ultimate, και δε το μετανιώνω. Έχει πολύ πράμα που δεν περίμενα να χρησιμοποιήσω, και με εντυπωσίασε. Το update με 50% έκπτωση είναι 200 ευρώ, αλλά δε νομίζω να αξίζει, έστω προς το παρόν.

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Δεν νομίζω ότι ο dim εννοεί το "σκουπίδια" όπως ακούγεται.

Απλά όταν ψάχνεις κάποιους ήχους σε ένα κυκεώνα, κάπου χάνεσαι.

Από εκεί και πέρα το "σκουπίδια" ίσως να πηγαίνει σε μη-χρηστικούς για αυτόν ήχους.

Ρεϊβοτραποτρανσοειδείς, κλπ.

Υπάρχει μια κατήγοριοποιηση που βοηθάει αρκετά να αποφύγεις ηχούς μουσικών στυλ για τα οποία δεν ενδ8αφερεσαι. Εγώ το KOMPLETE KONTROL software ιδιαίτερα με την αναβάθμιση την καινούργια και τις βελτιώσεις στο UI το βρίσκω χρηστικοτατο. 

 

 Η δε κατήγοριοποιηση αυτή ισχύει και είναι εφάμιλλη των hardware workstations, synths, vpowersynths κλπ. και μην πω και χειρότερη γιστι εκεί θα έχεις ότι προσφέρει αναγκαστικά μέσα. 

 

 Στο KOMPLETE μπορείς μα ρίξεις ότι θες, είναι πιο ευέλικτη η επιλογή. 

 

 Μιλάμε λοιπόν για κάτι δεδομένο. Η δομή και το πρόβλημα ας το πούμε διαλογής ήχων είναι υπό αυτό το πρίσμα ίδιο ότι και να πάρεις, δεν το αποφεύγεις. 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cos_dr είπε

 Μιλάμε λοιπόν για κάτι δεδομένο. Η δομή και το πρόβλημα ας το πούμε διαλογής ήχων είναι υπό αυτό το πρίσμα ίδιο ότι και να πάρεις, δεν το αποφεύγεις. 

 

 

Καλά, σίγουρα.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

86pzoh.jpg.e8dd2db8162b40ff66478ec7f6091abb.jpg

 

 

 Α ρε να μουν o Dr Who, να σας παω πισω στα 90ies, με το ζορι επαιρνες με αποπληθωρισμενα σημερινα 300 ευρω ενα sample cd, με ηχους που μονο σαν ανεκδοτο στεκονται μπροστα στους σημερινους.

 

 Πατα το ρε Κιμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, manosx είπε

86pzoh.jpg.e8dd2db8162b40ff66478ec7f6091abb.jpg

 

 

 Α ρε να μουν o Dr Who, να σας παω πισω στα 90ies, με το ζορι επαιρνες με αποπληθωρισμενα σημερινα 300 ευρω ενα sample cd, με ηχους που μονο σαν ανεκδοτο στεκονται μπροστα στους σημερινους.

 

 Πατα το ρε Κιμ.

40.000 πρέπει να έχει το νέο standard. 14000 ταξινομουνται. 40000 είναι too much και γισ νσ το δίνουν τόσο φθηνά είναι ξεκάθαρο πως ΞΕΠΛΕΝΟΥΝ ΧΡΉΜΑ. 😃μέσω της ΝΙ που είνσι dummy cooperation του γερμανικού στρατού, από την κρυφή πώληση αρμάτων και ρουκετων στη Γαζα και την ΚΡΙΜΑΊΑ. 

 

 

  • Χαχα 2

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Εδω μπορει να δει κανεις μαζεμενες αρκετες προσφορες

 

 https://www.pluginboutique.com/deals?a_aid=5ffdbe6f41253&data1=mrd-gb-1157081692679882000

 

 

 Εδω ενα σετακι για οσους εχουν 300 ευρω να τους γαργαλανε την τσεπη, αλλα δε θελουν να μπλεκουν με ταξινομησεις

 

https://www.pluginboutique.com/product/1-Instruments/4-Synth/11217-wavestate-native

 

 

 https://www.pluginboutique.com/product/1-Instruments/4-Synth/1396-Diva

 

 

 https://www.pluginboutique.com/product/1-Instruments/4-Synth/5391-Phase-Plant

 

 

 ΟΚ, το Komplete δινει πολυ περισσοτερο πραγμα, ΑΛΛΑ αν ηθελα synth ηχους ΧΑΛΑΡΑ προτιμουσα αυτα τα τρια απο το komplete, ουκ εν τω πολλω κλπ κλπ

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου