Προς το περιεχόμενο

BLACK FRIDAY 2023 - Προσφορές/ Ευκαιρίες για plugins - PEINA EDITION


cos_dr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πήρα το Dark Farm για το BFD3 προχτές. 27 ευρούλια. Κάνω έτσι να το κατεβάσω... 89,7 giga. Έλεεεεεοοοος με αυτές τις κάσες τις 24άρες πια, αφού βλέπετε δεν χωράνε στα αρχεία ρε παιδιά.

 

Πάντως με την inmusic έχουν πάει οι τιμές στο χώμα. 56 ευρώ το BFD3 μόνο.

 

https://www.bfddrums.com/drum-software/bfd3.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έλα τώρα που δεν καταλαβαίνετε...

βασικά 40000 καλοί ήχοι δεν υπάρχουν. Είπαμε και να υπήρχαν δεν αφομοιώνονται.

αν δεν σας άρεσε η λέξη σκουπίδια μπορώ να την αντικαταστήσω με ανυπόφοροι ή απλώς μη χρησιμοποιήσιμοι

επίσης 40000 και καλοί να είναι δεν μπορεί να είναι 40000 για όλους. Κάποιοι πρέπει να φύγουν αλλιώς θα φύγουμε εμείς απο το σπίτι. Και δεν γίνεται να διώξεις τους 18398 ήχους. Θές ένα υποσύνολο από τα 200 χρόνια που λέγαμε.

Τέλος αμα σου δώσει η ΝΙ 40000 γιατί να μην έρθει μετα η IK multimedia και να σου δώσει 50000? τι δηλαδή κλέφτες θα γίνουνε?

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Και οι 40.000 ηχοι ειναι χρησιμοποιησιμοι, διοτι μπορουν να αποτελουν μερος απο τις 40.000 ενορχηστρωσεις που μπορει να κανει κανεις.

 

 Αν ομως εσυ και εγω εχουμε διαμορφωσει το γουστο μας πανω σε 5-10 συγκεκριμενες φορμες μουσικης, και εξ αυτου απο τους 40.000 ηχους οι 39.990 μας ειναι αχρηστοι, αυτο δεν ειναι λογος για ενα πακετο ολα- σε- ενα να περιοριστει σε αυτους.

 

 Το νουμερο 40.000 ειναι η λογικη του marketing. Εμεις ας πουμε που παιζουμε κιθαρα, καποια vst ουτε καν εγκατασταση δε θα τα κανουμε, virtual κιθαρα και παπαριες.

 

 Αλλωστε ΕΝΑ μονο ΔΥΝΑΤΟ synthesizer να ξερεις να χειριζεσαι, σαν το phase plant ας πουμε που εβαλα, και μπορεις να εχεις ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ηχους. Τι σημαινει αυτο, οτι πρεπει να κατσεις να τους φτιαξεις ολους, για να τους ακουσεις και να τους ταξινομησεις; 😆

 

 Το να βρεις τους ηχους και τα οργανα που σου αρεσουν ειναι κατι που το κανεις στη διαρκεια ολης σου της ζωης. Και μονο αυτο αρκει για να γινει το μεγαλυτερο μερος της ταξινομησης και του ξεσκαρταρισματος πριν καν την εγκατασταση. Και το ενα τριτο οσων προσφερει το πακετο να χρησιμοποιησεις, παλι αξιζει τα λεφτα του.

 

 Αν ομως θελεις ντε και καλα να ακουσεις και την virtual κιθαρα, και ας παιζεις τζετ την κανονικη, ε εκει εχεις μπλεξει 😆

 

Επεξεργασμένο από manosx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι και για τους preset junkies μωρέ οι 40.000 ήχοι. Αν έχει 20 rhodes MKI δηλαδή κι άλλα 30 MKII κι άλλα 20 Clavi και άλλα 20 wurli, οκ. Είναι γι' αυτούς που πατάνε νεξτ νεξτ νεξτ, λένε ΩΠΑ, ΚΑΛΟ, ΠΑΜΕ.

 

Αλλιώς παίρνεις ναυαρχιδικό πλαγκιν και τρως τα λυσσακά σου στο πείραγμα. Αν σου ταιριάζει φυσικά αυτή η σχολή. Το βλέπω αυτό και με τον καβατζοξάδερφο, δεν μπορεί να πειράζει και να ψάχνει. Θέλει έτοιμο πράμα. Κι εντωμεταξύ, η πλάκα είναι ότι επειδή ακριβώς οι ήχοι είναι "έτοιμοι", μπορεί τα δικά του πρότζεκτ να ακούγονται καλύτερα από τα δικά μου.

Επεξεργασμένο από Ali Barout
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Ali Barout είπε

 Έλεεεεεοοοος με αυτές τις κάσες τις 24άρες πια, αφού βλέπετε δεν χωράνε στα αρχεία ρε παιδιά.

 

 

βασικά, στην οθόνη δε χωράνε...

  • Χαχα 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατσε, θα δεις για ποτε ξακαθαριζουν οι αντρες:

 

 Λοιπον υποθεση εργασιας: Μολις αγορασα το komplete.

 

 Κοιταμε λιστα και βαζουμε τα εξης:

 

 Απο συνθια:

 

 Το kontakt για να εχουμε ενα καλο sampler

 Το monark για ηχους moog

 To Form για να τη λεμε στον cos με το vsynth του

 Το massive για wavetable

 Το FM8 για FM

 Και το super 8 για αναλογικη πολυφωνια


 Παμε στα εφε

 

 Το  Guitar Rig για κιθαρες

 Το Ozone για mastering

 Το replica για delay

 Το raum για reverb

 Το supercharger για κομπρεσσορα


 Παμε και στα samples

 

Grandeur πιανακι

 Session horn και strings

 mark 1

 vintage organs

 Βαλε και το middle east για καμια ethnic φαση

 

 Βαζουμε επισης το Studio Drummer για τυμπανα και το polyplex για κανα μπλιμπλικοκρουστο ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣΑΜΕ.

 

ΤΕΛΟΣ.


 Δε χρειαζεται καν να ακουσω ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ ηχο, ΞΕΡΩ ΗΔΗ τι θα μπορουσα να κανω με ολα αυτα.

 

 Εχεις FM, αναλογικα, wavetable και resynthesis συνθια του υψηλοτερου επιπεδου.

 

 Εχεις Πιανο, ηλεκτρικο πιανο, organ,  strings, brass και εθνικ επισης του υψηλοτερου επιπεδου.

 

 Εχεις φυσικα τυμπανα με πολλους ετοιμους ρυθμους, οπως και ηλεκτρονικους percussion ηχους.

 

 Εχεις πολυ καλα delay-reverb και κομπρεσσορα, ενα τοπ guitar amp emulator, αλλα και mastering εργαλειο φοβερο.

 

 Και τελος, για οτι εξτρα ηχο θελεις, εχεις και το Kontakt με τη βιβλιοθηκαρα του.


  Με 300 ευρω εχεις τα παραπανω, χωρις να χρειαστει να ψαξεις τιποτα. Και στα σκουπιδια να τα πεταξεις τα υπολοιπα που εχει το πακετο, μιλαμε για και γαμω τις ευκαιριες.
 

 

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, manosx είπε

 


  Με 300 ευρω εχεις τα παραπανω, χωρις να χρειαστει να ψαξεις τιποτα. Και στα σκουπιδια να τα πεταξεις τα υπολοιπα που εχει το πακετο, μιλαμε για και γαμω τις ευκαιριες.
 

 

μπορώ με 150 να έχω απο όλα αυτά τα μισά?

  • Χαχα 2

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

πλάκα κάνω

έχω το select και με καλύπτει 

και εκεί πάντως έχω πράγματα που δεν τα θέλω.

ΕΚΕΙ είναι το πρόβλημά μου.

Τα πήρα, τα φόρτωσα, τα άκουσα και θέλω να διώξω πχ τα μισά.

νοτ εν ιζι τζομπ

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, dimsonic είπε

μπορώ με 150 να έχω απο όλα αυτά τα μισά?

Κάνε διαπραγμάτευση με τους Γερμανούς. Θα σου πουν ή το παίρνεις πακέτο ή θα σου δείξουν τον δρόμο της εξόδου σαν τον Σόιμπλε😃

33 λεπτά πριν, dimsonic είπε

 

 

πλάκα κάνω

έχω το select και με καλύπτει 

και εκεί πάντως έχω πράγματα που δεν τα θέλω.

ΕΚΕΙ είναι το πρόβλημά μου.

Τα πήρα, τα φόρτωσα, τα άκουσα και θέλω να διώξω πχ τα μισά.

νοτ εν ιζι τζομπ

Σε όλα τα synth το ίδιο θέμα υπάρχει για την αντικατάσταση patches από τον χρήστη. Είναι διαδικασία πάγια. 😃

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου