Προς το περιεχόμενο

33,33 ... To χάσαμε το τραίνο?


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εμένα ο πατέρας μου πριν 30 χρόνια φοβόταν😆 πως θα ασχοληθώ επαγγελματικά με τη μουσική και μου έλεγε.

 Άμα θες να ζήσεις από τη μουσική να είσαι έτοιμος να το σφίξεις πολύ το ζωνάρι γιατί είναι δύσκολα.

 Βρες μια σταθερή δουλειά και κάνε ότι θες μετά γιατί θα έρθουν πολύ δύσκολες μέρες για τη γενιά σου.

 Το έλεγε συνέχεια και το σκέφτηκα κάποια στιγμή? Χαζός δεν είναι και για να το λέει......... Και έτσι..................................

 

 χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ🤣

  • Χαχα 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, cos_dr είπε

εμένα ο πατέρας μου πριν 30 χρόνια φοβόταν😆 πως θα ασχοληθώ επαγγελματικά με τη μουσική και μου έλεγε.

 Άμα θες να ζήσεις από τη μουσική να είσαι έτοιμος να το σφίξεις πολύ το ζωνάρι γιατί είναι δύσκολα.

 Βρες μια σταθερή δουλειά και κάνε ότι θες μετά γιατί θα έρθουν πολύ δύσκολες μέρες για τη γενιά σου.

 Το έλεγε συνέχεια και το σκέφτηκα κάποια στιγμή? Χαζός δεν είναι και για να το λέει......... Και έτσι..................................

 

 

Ναι, αλλά δεν σου είπε ότι μετά τα 33 αν δεν ζεις από αυτό ήδη, μουσική γιόκ.

Στο είπε?

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, fusiongtr είπε

 

Ναι, αλλά δεν σου είπε ότι μετά τα 33 αν δεν ζεις από αυτό ήδη, μουσική γιόκ.

Στο είπε?

Δεν θυμάμαι και δεν μπορώ να τον ρωτήσω τώρα εκεί κάτω που είναι😆

 Είχε σπουδαία καριέρα πάντως εκείνος σαν άνθρωπος, αλλά και πάλι από εκεί που είναι πια δεν φαίνεται.

 χαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχ🤣

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν σας είπα να συμφωνήσετε με το ζόρι.

Να συζητήσουμε είπα.

Οι δικοί μου προβληματισμοί (προφανώς και) ταυτίζονται με το βίντεο. Αλλιώς θα σας έλεγα δείτε το, εγώ πιστεύω όμως εκείνο και το άλλο.

 

καλά τώρα, αν είχα δικό μου βίντεο και υπήρχε αυτή η αντίδραση δεν θα είμασταν εδώ να συζητάμε καν.

 

 

Θεώρησα ότι σας έβαλα ένα σοβαρό βίντεο (όσο σοβαρά θεωρούνται τα βίντεο του yt) για ένα σοβαρό θέμα και περίμενα να γίνει μια α' συζήτηση.

όχι ποια είναι αυτή και πόσα ξέρει, και γιατί να μας τα πεί αυτή και οχι ο χατζηπετρής

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, fusiongtr είπε

Όχι βρε Κώστα, δεν ήθελα να πάει εκεί το πράγμα ...

Κάνε αυτό που θέλεις να κάνεις, μην ακούς κανέναν και ότι είναι να γίνει θα γίνει.

 Εγώ αυτό ΚΣΕΡΩ😆

  • Like 1
  • Συμφωνώ 2

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, cos_dr είπε

Κάνε αυτό που θέλεις να κάνεις, μην ακούς κανέναν και ότι είναι να γίνει θα γίνει.

 Εγώ αυτό ΚΣΕΡΩ😆

 

Συμφωνώ βρε Κώστα, άσχετα που δεν μπορώ να το εφαρμόσω.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Συμφωνώ βρε Κώστα, άσχετα που δεν μπορώ να το εφαρμόσω.

Κάνε αυτό που θέλεις να κάνεις, μην ακούς κανέναν και ότι είναι να γίνει θα γίνει.

 Εγώ αυτό ΚΣΕΡΩ.

 or not!

 😆

Μόλις τώρα, Waterfall-K είπε

image.png.ff6d29ec3eb1cc5cc8a7662e611855e8.png

γελάω.

 αχαχαχαχαχχαχαχαχ🤣

  • Χαχα 2

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Κατσε ρε Dim, γιατι εσυ θα μας τρελανεις.

 

 Καθησα και ξαναειδα το βιντεο, και ειναι χειροτερο απο οτι νομιζα.

 

  Στα πρωτα 30 δευτερολεπτα αναφερει το σχολιο που της εδωσε την αφορμη, και ρωταει " τι σημαινει αραγε να πετυχεις" στη μουσικη.

 

 Πεφτει το σημα του χορηγου.

 

 Στα επομενα δυο λεπτα αναφερει καποιους καλλιτεχνες που κατορθωσαν πολλα σε νεαρη ηλικια, και καποιους αλλους που εγιναν γνωστοι σε μεγαλυτερη, και επισημαινει οτι η ηλικια των ποπ σταρ φαινεται να μας νοιαζει πιο πολυ απο την ηλικια των ζωγραφων. Ασχετο.

 

  Για τα επομενα 3 λεπτα αρχιζουν τα I this και τα I that, κατι ακυρα που τυχανε στο I της με εταιριες μανατζερ, το ποσο ανωτερο και υπερανω ειναι το I της που δεν το νοιαζει η δοξα και το χρημα, και το ποσο καημενοι ειναι οι rich and famous καλλιτεχνες που επρεπε να αντιμετωπισουν τις στρατιες θαυμαστων και τα απειρα λεφτα κλεισμενοι στις επαυλεις τους. Τετοιες μ@λ@κιες μονο σε κανα τρολαρισμα απο stand up comedian θα ακουγες κανονικα.

 

 Ακολουθουν αλλα δυο λεπτα παλι με τα I this και τα I that, για το ποσο καλυτερη μουσικος εχει γινει, και το ποσο πιο ωριμο ατομο ειναι. Επισημαινει οτι μπορει το εργο καποιου να αναγνωριστει μετα θανατον, και επιστρεφοντας στο ατομο της, μας λεει δειχνοντας πλανα της οτι και με λιγους ακολουθους μπορεις να βγαλεις το ψωμι σου, οπως αυτη προφανως, και οτι ετσι της αρεσει και να σκασουν οι οχτροι της.

 

 Το τελευταιο λεπτο κανει promotion το χορηγο της.

 

 Θελω να μας πεις λοιπον Dim, τι μας προσφερει το βιντεο πανω στο θεμα. Τι ειναι το τοσο σημαντικο που αναφερει η youtuber αυτη, και επρεπε να ανοιξεις ενα thread για να το συζητησουμε αναλυτικοτερα.

 

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • πριν BillTrantos κλείδωσε το θέμα
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου