Προς το περιεχόμενο

did you get this?


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ δεν το έλαβα αλλά διαβάζω ότι το έχουν λάβει πάρα πολλοί, ακόμη και άνθρωποι που δεν έχουν κανάλι στο youtube, απλά google account. Επίσης αυτά τα email στέλνονται εδώ και ένα χρόνο, δεν είναι πρόσφατη μόδα.

 

Δεν ξέρω τι ακριβώς πάνε να πετύχουν στο youtube με αυτό το κόλπο. Ίδωμεν. Πάντως τα features που χάνεις, δεν είναι κάτι άξιο λόγου.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Jazzjoker είπε

Εγώ δεν το έλαβα αλλά διαβάζω ότι το έχουν λάβει πάρα πολλοί, ακόμη και άνθρωποι που δεν έχουν κανάλι στο youtube, απλά google account. Επίσης αυτά τα email στέλνονται εδώ και ένα χρόνο, δεν είναι πρόσφατη μόδα.

 

Δεν ξέρω τι ακριβώς πάνε να πετύχουν στο youtube με αυτό το κόλπο. Ίδωμεν. Πάντως τα features που χάνεις, δεν είναι κάτι άξιο λόγου.

 

αν ψάξεις να δεις τι πρέπει να κάνεις (για να αποφύγεις τις...συνέπειες - που μεταξύ μας βλέπω ότι αφορούν μεγαλοκαναλάρχες) πρέπει να κάνεις ένα σοβαρό verification με mail κινητό κλπ και να σκανάρεις ένα valid id card, όπως πχ ταυτότητα ή δίπλωμα που να φαίνεται η ημερομηνία γέννησης ή να βγάλεις φωτογραφία τη φάτσα σου.....

νομίζω ήρθε η ώρα να τους χαιρετίσουμε....

( πήγα να ξεκινήσω το verification αλλά το σταμάτησα στη μέση...θα το ξανασκεφτώ)

2 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

Mail λαβατε?

Η καποια ειδοποιηση στο καναλι που λεει αυτο?

 

mail

  • Ευχαριστώ 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dimsonic είπε

πρέπει να κάνεις ένα σοβαρό verification με mail κινητό κλπ και να σκανάρεις ένα valid id card, όπως πχ ταυτότητα ή δίπλωμα που να φαίνεται η ημερομηνία γέννησης ή να βγάλεις φωτογραφία τη φάτσα σου.....

 

 

Αχ, όλα αυτά μου θυμίζουν τα BTC exchanges/trading platforms, και με πιάνει ένα κατιτίς ....

Το έχω κάνει μια φορά μέχρι στιγμής, για να τραβήξω κάτι ψιλά από ένα online BTC wallet.

Το θέμα είναι ότι πολλά δεν τα δέχονται (πχ id card) αν είναι σε άλλη γλώσσα εκτός από Αγγλικά, ή και δεν έχουν την κατάλληλη "μορφή" (credit card like).

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dimsonic είπε

αν ψάξεις να δεις τι πρέπει να κάνεις (για να αποφύγεις τις...συνέπειες - που μεταξύ μας βλέπω ότι αφορούν μεγαλοκαναλάρχες) πρέπει να κάνεις ένα σοβαρό verification με mail κινητό κλπ και να σκανάρεις ένα valid id card, όπως πχ ταυτότητα ή δίπλωμα που να φαίνεται η ημερομηνία γέννησης ή να βγάλεις φωτογραφία τη φάτσα σου.....

 

Επανέρχομαι γιατί το έψαξα λιγάκι και ενώ το κανάλι μου είναι "eligible" για τα intermediate και advanced features, δεν είναι ενεργοποιημένα και πρέπει να κάνω επιβεβαίωση του ID με το κινητό μου.

 

Υπόψιν τα intermediate features είναι βίντεο άνω των 15 λεπτών, custom thumbnails και live streaming.

 

Κάποιου είδους ξεσκαρτάρισμα λογαριασμών πρέπει να γίνεται.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Jazzjoker είπε

 

Επανέρχομαι γιατί το έψαξα λιγάκι και ενώ το κανάλι μου είναι "eligible" για τα intermediate και advanced features, δεν είναι ενεργοποιημένα και πρέπει να κάνω επιβεβαίωση του ID με το κινητό μου.

 

Υπόψιν τα intermediate features είναι βίντεο άνω των 15 λεπτών, custom thumbnails και live streaming.

 

Κάποιου είδους ξεσκαρτάρισμα λογαριασμών πρέπει να γίνεται.

εμένα το intermediate είναι enabled, αλλά το advanced όχι

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dimsonic είπε

εμένα το intermediate είναι enabled, αλλά το advanced όχι

 

Προφανώς ήταν ενεργοποιημένο και στο απενεργοποίησαν μέχρι να κάνεις ID Verification. 

 

Ένα άλλο ερώτημα είναι με ποιο κριτήριο ενεργοποιούνται αυτές οι έξτρα επιλογές στα κανάλια. Υποθέτω ότι έχει να κάνει με τη δραστηριότητα του καναλιού. Πόσο συχνά ανεβάζει κανείς βίντεο, αν έχει views, subscribers κλπ.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Jazzjoker είπε

 

Προφανώς ήταν ενεργοποιημένο και στο απενεργοποίησαν μέχρι να κάνεις ID Verification. 

 

Ένα άλλο ερώτημα είναι με ποιο κριτήριο ενεργοποιούνται αυτές οι έξτρα επιλογές στα κανάλια. Υποθέτω ότι έχει να κάνει με τη δραστηριότητα του καναλιού. Πόσο συχνά ανεβάζει κανείς βίντεο, αν έχει views, subscribers κλπ.

εμένα μου κάνει εντύπωση το πόσο nested είναι τα μενού των settings και υποπαραμέτρων ασφαλείας και δικαιωμάτων...

και να φανταστεις ότι έχουμε κανάλια waaaay μακράν του monetization.

Δεν θέλω να φανταστώ πόσο μπερδεμένα είναι τα settings καναλιών σαν του beato κλπ....

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου