Προς το περιεχόμενο

Yameth - At last. Νέο αλμπουμ.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 30/11/2023 στις 2:49 ΜΜ, Yannis Methenitis είπε

Για CD δεν έχω αποφασίσει αλλά δεν ξέρω και πολλούς που ακούν απο CD πλέον.

Τι λέτε;

Φτιάξε ένα για εμένα.

 Και να μην φτιάξεις, θα φτιάξω εγώ για να σε έχω. ❤️

 Φέρε μου φωτογραφίες σου και εξοπλισμό σου και το φτιάχνω μόνος μου και το CD, και το εξώφυλλο και το CD πάνω και θα στο φέρω να το υπογράψεις και θα το έχω για πάντα φυλαγμένο σε μια ωραία θήκη που θα περιέχει μέσα ιστορίες για εσένα και το noiz κλπ. you get the idea και θα το ακούω στο CD player που μου απέμεινε στο σαλόνι μέχρι τα βαθειά γεράματα και θα ορκίσω το γιό μου να το μεταβιβάζει από γενιά σε γενιά και να λέει την ιστορία για εσένα και το noiz και την αγάπη του προπάππου μας θα λένε τα τρισέγγονά μου χαχαχαχχαχαχαχαχ

 

 Μόνο αγάπη και λατρεία για εσένα και τη μουσική σου δουλειά και δεν είναι είμαι μόνο προκατειλημμένος 🤪😍🤩

 Είναι βαθειά και απόλυτη αντικειμενική κρίση μου για τα υπέροχα αυτά κομμάτια, για την υπέροχη αυτή, τόσο καλοδουλεμένη δουλειά που ακούγεται υπέροχα και θα την ακούω για πάντα ξανά και ξανά γιατί έτσι κάπως πέραν από την ευχαρίστηση της ακρόασης κάπως νιώθω πως θα σε νιώθω και θα σε έχω κάθε φορά που θα ακούω, δίπλα μου, κοντά, να μου δίνεις κουράγιο και χαρά

 

 ❤️❤️❤️

  • Χαχα 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12'' το 52km original & balearic remix.ίσως και δεύτερο ιτάλo remix.12 tree studio spain που έχει και κονέ,if you know what i mean.

Εκανες μιά επισημη κυκλοφορία,για ποιο λόγο ψάχνεις ατέλειες μετά?Ολοι έχουν, παντού. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Δεν απευθύνομαι στο ευρύ κοινό αλλά σε συνάδελφους που μοιραζόμαστε τα ίδια ενδιαφέροντα.

Δεν ψάχνω για ατέλειες, το φορουμ είναι η πηγή με τα περισσότερα εναλλακτικά monitoring situations και η ηχοληπτική μου λόξα θέλει να το εκμεταλλευτεί, μαθαίνοντας. Old habits die hard.

  • Like 2

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Yannis Methenitis είπε

Δεν απευθύνομαι στο ευρύ κοινό αλλά σε συνάδελφους που μοιραζόμαστε τα ίδια ενδιαφέροντα.

Δεν ψάχνω για ατέλειες, το φορουμ είναι η πηγή με τα περισσότερα εναλλακτικά monitoring situations και η ηχοληπτική μου λόξα θέλει να το εκμεταλλευτεί, μαθαίνοντας. Old habits die hard.

Στο killer όπως ειπώθηκε, το μπάσο και για εμένα θέλει ξεκάθαρα κόψιμο στις sub.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/11/2023 στις 2:49 ΜΜ, Yannis Methenitis είπε

Ερώτηση προς όσους ακούν απο hi end σύστημα ή καλά και μεγάλα studio monitors.

Μήπως το Killer έχει υπερβολικό μπάσο σε σύγκριση με τα υπόλοιπα;

Ηθελα να το φιλτράρω πριν το ανεβάσω αλλά ξεχάστηκα και μου ξέφυγε κι αναρωτιέμαι αν έκανε σε κάποιον αρνητική εντύπωση. 

 

 

με αντικειμενικά κριτήρια είναι υπερβολικό.

Για τα δικά μου γούστα (δηλ αν μου έλεγες να το κάνω εγώ) το προτιμώ όπως ανέβηκε.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Ευχαριστώ για τον κόπο σας.

Ελπίζω να κατεβαίνουν κάτω απο 80Hz +-3db τα συστήματα σας για να βοηθιόμαστε. 

Δεν μιλάω για την υποκειμενική αίσθηση αλλά για τη σύγκριση με τα υπόλοιπα στη συλλογή.

Αν π.χ. ακούσει κανείς το πρώτο κομμάτι και στη συνέχεια μπει το Killer και βουϊζουν τα sub και αναγκαστεί να χαμηλώσει ένταση. Αυτό θα είναι ένα πρόβλημα αν συμβαίνει, διαφορετικά το σίγουρο είναι πως στο 99% των συστημάτων δεν υπάρχει τετοιο θέμα.

Εγω π.χ. στα Genelec με 7ιντσο γούφερ δεν το ακούω αλλά δεν έχω συνδεδεμένο το subwoofer που είχα συνήθως κι έτσι ξεχάστηκα να ελέγξω.

Έτσι κι αλλιώς είναι ρητορικό το ερώτημα αφού το πουλάκι πέταξε πλέον.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Yannis Methenitis είπε

Αυτό θα είναι ένα πρόβλημα αν συμβαίνει, διαφορετικά το σίγουρο είναι πως στο 99% των συστημάτων δεν υπάρχει τετοιο θέμα.

Στο 99% των δικών μου συστημάτων πάντως, ακόμα και του αυτοκινήτου, υπάρχει θέμα🤣

 κάνε τα μαγικά σου να το στρώσεις γιατί αναγκάζομαι να χαμηλώσω την ένταση προσωπικά και τα ακούω όλα, θα κάνω παρατηρήσεις και για άλλα, σε ακούω και τώρα που θα χαλαρώσω τις γιορτές θα σε ακούσω περισσότερο, εμμονικά, όπως ο stan που άκουγε τον eminem🤣

  • Χαχα 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άκουσα μπρος πίσω όλες τις εισαγωγές και δεν είχα θέμα με διαφορές, σίγουρα στο Killer είναι έντονο, αλλά όχι δυσάρεστο.

Δυσάρεστο για μένα σε κάποιες πιο υψηλές εντάσεις είναι το ταμπούρο στο 52κμ.

 

αλλά ...τι συζητάμε τώρα...

  • Ευχαριστώ 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβλεπα το θεμα μερες αλλα δεν ηθελα να μπω να γραψω γιατι ηθελα να κατσω με την ησυχια μου με το ποτακι και με σωστο ηχο να το ακουσω ολο.

Η ωρα εφτασε.

 

Καταρχην συγχαρητηρια που εφτασες at last εδω.

Το 52 οντως το καλυτερο. Σε ολα τελειο.
Ολα σουπερ συνθεσεις.
Για τα υπολοιπα.
Οι ενορχηστρωσεις δεν ηταν ολες του γουστου μου (μe καλομαθες με το 52km).
Κατι με χαλαγε καθε τοσο. Ο ηχος πχ του David Sanborn στο sax και το synth bass στο 2, ο ηχος των τυμπανων σε αλλα (στο 5 ηταν αυτο που ηθελε παντως), τα 80΄ς πληκτρα στο 3, ο ηχος του μπασου σε καποια αδικησε τα θεματα που ηταν σουπερ.
Οι κιθαρες  ολες τελειες, το fender rhodes σουπερ.
Για μενα μονο μιλαω παντα, πιστευω πως με μια ενιαια φιλοσοφια ενορχηστρωσης θα ηταν καλυτερα. Να ακουγεται η "ιδια" μπαντα ρε παιδι μου σε ολα.

Παιρνεις αυτο απο μενα 😁

Asamusicianthisisthehighestcomplimentyoucanreceivefrom.thumb.png.4266af3c71ec9a6d202b15d38dbe7d4b.png
 

 

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
  • Like 2
  • Χαχα 3
  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Spyros Delta είπε

Το 52 οντως το καλυτερο. Σε ολα τελειο.

Θέλει ψαλίδι στον χρόνο,λίγο διαφορετικό flow,στο 5.16 θα έπρεπε να μην υπάρχει θέμα απο την κιθάρα που φεύγει και να είναι τα ντράμς μόνα τους στο γύρισμα,χρειάζεται μερικά μέτρα αναπνοής σε άλλη,συγγενική τονικότητα ωστέ να γίνει ακόμη πιό ποθητό και αγωνιώδες το πανέμορφο γύρισμα του λίγο πρίν το τέλος,απο το 5.45 και μετά,η κιθάρα που μας χαιρετάει,θα ήταν καλό να έβγαζε λίγο νεύρο παραπάνω.

 

Κάνεις ένα 2 project με τις αλλαγές που πιστεύεις,ακους ξανά την πρώτη εκδοση και αυτήν με τις διορθώσεις και καταλήγεις σε ποιές θα κρατήσεις τελικά και τις εφαρμόζεις σε ένα 3 project.Συγκρίνεις με το 1.

 

Αγαπητέ yemeth,δέν έχω hi end ούτε τεράστια ηχεία αλλά ένα τεράστιο ατού που θα τα καλύψει όλα τα παραπάνω.

20 ευρώ όλα και θα πιείς και τις ρακές σου με όλη την μπάντα.

Τι λές?

Απο κάπου πρέπει να ξεκινήσω και εγώ για να μπώ στον χώρο των celebrities.

Θα έχω Νpap να μου λέει πιο κουμπί κάνει τι,γιατί εγώ δέν ξέρω και dimsonic με 2 χειροβομβίδες κρότου/λάμψης που φοριούνται στα αυτιά,για το τελικό στάδιο της μίξης.

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου