Προς το περιεχόμενο

Συνέντευξη Τέρρυ Μαυρίδη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, fusiongtr είπε

 

4t1.gif

Όχι ρε συ, δεν του μοιάζει. Κοίτα καλύτερα το προφίλ του, αυτό το "τούτο" του...😄

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Όχι ρε συ, δεν του μοιάζει. Κοίτα καλύτερα το προφίλ του, αυτό το "τούτο" του...😄

 

Δεν μοιάζει με την καμία.

Για το στυλ το έβαλα.

Πλούτος, στυλ, μάφια, νονός, φόνοι, ντρόγκα, χλίδα.

Ηθοποιός σωστός είναι.

Του Χόλιγουντ βέβαια.

Να σου πω ποιον μου θυμίζει σ' αυτή την φωτό?

 

Τον Andy García.

 

 

%CE%91%CC%81%CE%BD%CF%84%CE%B9-%CE%93%CE

 

 

 

garcia.jpg.webp

 

 

1or24b.jpg

 

 

 

Επεξεργασμένο από fusiongtr

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Τον Andy García.

1or24b.jpg

 

Στην τελευταία φωτό του φέρνει μεν, αλλά, το γέλιο τον προδίδει και από Garcia τού γυρίζει σε Τερλέγκα.🤔

Κάτι μεταξύ σε Garcia και Τερλέγκα λοιπόν, ή αλλιώς, Andy Terlega.😆

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή μόνο ο Τερρυ από αυτήν τη φωτό δε μας θυμίζει κάποιον.....

 

(Καλά ο ντράμερ δεν πιάνεται, αμφιβάλλω αν τον έχει δει κανείς ... Λογικό κιόλας, όταν έχει μπροστά αυτούς τους 3)

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αφορμή αυτό το topic θα ήθελα να γράψω το εξής.

 

 Το 2002 που ήμουν 27 ετών άκουσα τότε το S.A.G.A.P.O. που θα εκπροσωπούσε τη χώρα στη Eurovision και ομολογώ πως ως πληκτροελεκτροσυνθεσαιζερόπληκτος ενθουσιάστηκα από την εισαγωγή κιόλας με το sequencer που βάραγε τα δεκαταέκτα και μπαίνει η χαρακτηριστική μελωδία με τη saw-ειδή lead α λα axel f και τον soul ρυθμό και ότι έπεται μετά, μια εξαιρετική electro-soul μπαλάντα που έσπαγε το τετριμμένο των ελληνικών συμμετοχών τουλάχιστο για τα δικά μου δεδομένα.

 Θυμάμαι τον δικό μου εκνευρισμό όταν το βλέπαμε καθιερωμένα με την παρέα τα ζευγαράκια με φαϊ και παρελκόμενα αφού ψήναμε τότε σε κάθε τέτοιο οκέιζον, μιλάμε που ήμουν και τούμπανο πολύ τότε, αν ήμουν εκεί θα τους έσπαγα στο ξύλο, απορώ πως συγκρατήθηκε η ομάδα με αυτό που έγινε.

 

 Θυμάμαι επίσης κάτι π@π@ριές που άκουγα στα κανάλια μέχρι και από βουλευτές του ΚΑΝΑΠΕΟΣ που έλεγαν πως πήγαμε λέει στην Ευρώπη με στολές ΜΑΤ και περιβολές που ξυπνάνε μνήμες ολοκληρωτισμού και γι αυτό δεν πήγαμε καλά, ότι να ναι χαχαχαχαχαχχαχαχαχ🤣

 

 Τέλος πάντων αυτό που έχω να πω μετά αυτόν τον πρόλογο και διαβάζοντας την συνέντευξη, είναι πως χαίρομαι και είναι εξαιρετική τιμή για εμένα όπως για όλους νομίζω που μέσω του noiz μας κατάφερα και γνώρισα τον@Terry RoscoeBeck5 που είναι πραγματικά αξιολογότατος πέραν από μουσικός και σαν άνθρωπος, συγκινούμαι δε περισσότερο που έμαθα μέσω αυτής(της συνέντευξης)  περισσότερες λεπτομέρειες για τη μουσική του πορεία αλλά και τις απόψης του για πολλά θέματα.

 

  Τι να πω... αγάπη, συγκίνηση, πάντα επιτυχίες, να είναι πάντα καλά, ζήτω το noiz μας, χαχαχαχαχαχαχαχαχαχ🤣

 

 

  • Ευχαριστώ 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 ώρα πριν, gkourmoul1 είπε

Με το αριστερό, ο Τέρρυ κρατά το μπάσο. Στο δεξί τι κρατά? Μικρόφωνο? Σαν να παίρνει συνέντευξη μοιάζει.

Κινητό... Λες να έπαιρνα συνέντευξη απ' τον κ. συνήγορο;

3 λεπτά πριν, cos_dr είπε

ο 2002 που ήμουν 27 ετών

Κρύβε χρόνια.... Καρφώνεσαι γέροντα.😎😍

  • Χαχα 2

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Κρύβε χρόνια.... Καρφώνεσαι γέροντα.😎😍

εεχχχ, θα ήθελα να μπεις στον κόπο να ανακαλέσεις και να μας πεις δυο λόγια για το ποια synth χρησιμοποιήθηκαν για τα θέματα στο S.A.G.A.P.O.

  Να βγει επί της ευκαιρίας καμιά πληροφορία ενδιαφέροντος πληκτράδων για το πραγματικά εμβληματικό, cult κομμάτι που το έχω ακούσει και εγώ εκατοντάδες φορές και ακούγεται εξαιρετικά και νοσταλγικά μέχρι και σήμερα. Δώσε κάνα info άμα  μπορέσεις. ❤️

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
52 λεπτά πριν, cos_dr είπε

να μας πεις δυο λόγια για το ποια synth χρησιμοποιήθηκαν

Χμμμ... πρέπει να ρωτήσω τον Μιχάλη. Με την πρώτη ευκαιρία θα το κάνω και ελπίζω να θυμάται.

  • Ευχαριστώ 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου