Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές για αγορά κιθάρας για metal (Jackson)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για την ιστορία, τελικά πήρα από τις αγγελίες μια γιαπωνέζικη King V. Επειδή δεν ήμουν σχετικός με Jackson και γίνεται χαμός με τα μοντέλα και τις χώρες προέλευσης, πρόκειται για neck through μοντέλο της Pro σειράς (king v kv5fr) του 2009. Oι μαγνήτες δεν είναι οι original (seymour duncan jb&jazz) αλλά έτσι κι αλλιώς ήθελα τους emg81/85 που φοράει ήδη και γι' αυτό την πήρα άλλωστε.

 

Ήταν προφανώς παραπάνω από το budget της αρχικής επιλογής μου αλλά το γεγονός ότι ήρθε με την original σκληρή θήκη της, το ελαφρώς καλύτερο floyd rose (fr2000) και τα ''συνθισμένα'' ξύλα (alder και maple με rosewood ταστιερα αντί για poplar με maple και laurel ταστιέρα) καθώς και το made in Japan του πράγματος έκαναν να επικρατήσει αυτή σαν επιλογή. Στα συν και τα Randy Rhoads στυλ pinstripes που έχει.

 

Τώρα πρέπει να μάθω να σετάρω κιθάρες με fr αλλά ευτυχώς ήρθε σεταρισμένη στο gauge και στο κούρδισμα που θέλω οπότε θα ασχοληθώ με τα διαδικαστικά πολύ αργότερα. Ευχαριστώ για την βοήθειά σας

 

 

image.thumb.jpeg.0a6f2e79ec655dae1e7441f251d9777b.jpeg

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
6 ώρες πριν, John Goumis είπε

και τα ''συνθισμένα'' ξύλα (alder και maple με rosewood ταστιερα αντί για poplar με maple και laurel ταστιέρα)

Καλορίζικη και μπράβο για τη σοφή επιλογή...

ΥΓ: Κούκλα η ψιψίνα.

  • Ευχαριστώ 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου