Προς το περιεχόμενο

Η μοίρα του μοναχικού μουσικού


Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 ώρες πριν, Grey είπε

Ποτέ δεν κατάλαβα πώς στο δαίμονα μπορεί να συνδυαστεί η μασαμπούκα με τη μουσική...

Δεν έχεις πάει ποτέ σε πανηγύρι? Μια χαρά συνδυάζονται τα κλαρίνα και η προβατίνα σε λαδόκολλα

  • Like 2
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
24 λεπτά πριν, Αρχή Διαλόγου είπε

Δεν έχεις πάει ποτέ σε πανηγύρι? Μια χαρά συνδυάζονται τα κλαρίνα και η προβατίνα σε λαδόκολλα

Πατροπαράδοτα.

  • Συμφωνώ 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Έτσι από περιέργεια  "προβατίνα" τί είναι ;

Το θηλυκό πρόβατο -αρνί; 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι το είχα ξαναγράψει, είναι από εκείνα που όσοι δεν με γνωρίζουν θεωρούν ότι κάνω πλάκα. Αν πάω οπουδήποτε για φαγητό και έχει μουσική (ειδικά αν έχει ζωντανή μουσική) απλώς φεύγω. Είναι λάθος και για το φαγητό και για τη μουσική.

 

Για το ποτό, αν και δεν το κάνω εδώ και δεκαετίες, είναι μία άλλη συζήτηση.

  • Συμφωνώ 1

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, trolley είπε

Αν πάω οπουδήποτε για φαγητό και έχει μουσική (ειδικά αν έχει ζωντανή μουσική) απλώς φεύγω.

Και εμένα με ενοχλεί.

Και cd να παίζει (αν και σπάνια τρώω έξω- δηλαδή κάθε μέρα από έξω τρώω, αλλά το παίρνω πακέτο.)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ δεν το πιάνω αυτό το θέμα με το ντύσιμο. Τουλάχιστον από Αμερική πλευρά, το βλέπεις πλέον παντού σε βίντεο. Είναι σα να ζουν όλοι σε τροπικό κλίμα και να ντύνονται σε απόλυτο σκοτάδι: όσο λιγότερα ρούχα γίνεται και ό,τι κάτσει. Τα υποδήματα δε, έχουν απαγορευτεί συλλήβδην με εξαίρεση κάποια βαθύτατα κακόγουστα πέδιλα και σαγιονάρες.

 

Όσον αφορά τον τύπο του βίντεο, αν ήμουν ο ιδιοκτήτης του εστάμπλισμεντ και τον έβλεπα έτσι μπροστά μου, θα του πλήρωνα τα έξοδα να γυρίσει σπίτι του, να ντυθεί και να ξανάρθει.

  • Συμφωνώ 3

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Παιδιά ο ανθρωπος παιζει σε μαγαζί που βρισκεται στο Key Largo, FLORIDA. Οποιαδήποτε συζήτηση περι ενδυματολογικού (και γενικότερα κοινωνικού) κώδικα είναι χαμένη απο τα αποδυτήρια. 😆

Επεξεργασμένο από odis13
  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/3/2024 στις 8:59 ΜΜ, Spyros Delta είπε

Ειναι συνηθες να παιζουν σε φαγαδικα πολυ καλοι μουσικοι .... και στην Αμερικη.

Στην Ελλαδα ηταν και ειναι καθεστως.

 

Εδω το πολυ καλο ντουετο Mike Masse and Jeff Hall στην Pie Pizzeria στο South Jordan UT

 

 

 

Aπο αυτο το βιντεο εγιναν γνωστοι και κατεληξαν να κανουν κανονικες συναυλιες σε κανονικες για μουσικη αιθουσες σε ολο τον κοσμο
https://mikemasse.com/concerts

 

 

 

 

 

Όποιος γύριζε πλάτη σ'αυτούς,με συνοπτικές διαδικασίες έξω απ'το μαγαζί και η πίτσα κερασμένη...

Το σκίσανε το "Africa ".

  • Συμφωνώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου