Προς το περιεχόμενο

Αδυναμο fx loop


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω 1 marshall dsl401 κ οταν βαζω πεταλια στο fx loop δεν ακουγονται καθολου (πχ delay, flanger) παρολο που βαζω την ενταση του fx loop στο τερμα. εχει parallel loop. ξερει κανεις κανενα τροπο να boostαρω το σημα των πεταλιων κι οχι την ενταση του ενισχυτη?

 

πηρα τηλ κ στο service κ μου παν οτι μπορει να μην γινεται να φτιαξει το fx loop(ο ενισχυτης ειναι καινουριος!). ισχυει κατι τετοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως τα βάζεις ανάποδα;

Δοκίμασε και με ένα καλώδιο απο την έξοδο κατευθείαν στην είσοδο του loop να δείς άν παίζει ή άν υπάρχει βλάβη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηρα τηλ κ στο service κ μου παν οτι μπορει να μην γινεται να φτιαξει το fx loop(ο ενισχυτης ειναι καινουριος!). ισχυει κατι τετοιο?

 

Αν ο ενισχυτής έχει όντως ζημιά και καλύπτεται από εγγύηση είναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ να στον φτιάξουνε οι γιδοβοσκοί, σε αντίθετη περίπτωση μπορείς (και θα έπρεπε) να στείλεις μύνημα στο ΙΝΚΑ και στην Marshall να τους κόψουν τον κώλο.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικα δοκιμασε να ανεβασεις το level στο delay σου. Δεν θυμαμαι αν ο dsl401 εχει στο loop του ενα δiακοπτη οπως και ο δικος μου tsl προκειμενου να διαλεξεις το level στο effects loop (apo -10 +4db).....αν ναι βαλτο στο +4.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε parallel loop τα fx πρεπει να ειναι "full wet" δηλαδη ο.τι επιστρεφει στο return να ειναι μονο το effected σημα και οχι μιξη καθαρου-effected,ωστε απο το loop level του ενισχυτη να φτιαχνεις το balance.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου