Προς το περιεχόμενο

Η επιστολη του Πανου...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τεσπα' date=' δεν διαφωνουμε σε κατι. Αλλα το να θαβουμε ασυστολα χωρις να βλεπουμε λιγο παραπαπερα απο τα προσωπικα μας γουστα, δεν ειναι σωστο. Οπως επισης το να πεταμε εξυπναδες για το παιχνιδι των εντυπωσεων.[/quote']

 

Διαφωνούμε...στο γεγονός πως δεν μου αρέσει η μουσική του, σε βαθμό μάλιστα που στο μυαλό μου υποβιβάζεται και το αντίστοιχο ακροατήριο. Έτσι δικαιολογείται η τελευταία φράση στο 1ο post μου, και ενοχλήθηκες γιατί διαφωνείς.

Αν βρούμε κάτι που να το απεχθανόμαστε και οι δύο εξ' ίσου και πω τα ίδια δεν θα σε εκνευρίσει...Και φυσικά δεν πρόκειται για παιχνίδι εντυπώσεων, ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό που πιστεύω, ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ POST!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 348
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τεσπα' date=' δεν διαφωνουμε σε κατι. Αλλα το να θαβουμε ασυστολα χωρις να βλεπουμε λιγο παραπαπερα απο τα προσωπικα μας γουστα, δεν ειναι σωστο. Οπως επισης το να πεταμε εξυπναδες για το παιχνιδι των εντυπωσεων.[/quote']

 

Διαφωνούμε...στο γεγονός πως δεν μου αρέσει η μουσική του, σε βαθμό μάλιστα που στο μυαλό μου υποβιβάζεται και το αντίστοιχο ακροατήριο. Έτσι δικαιολογείται η τελευταία φράση στο 1ο post μου, και ενοχλήθηκες γιατί διαφωνείς.

Αν βρούμε κάτι που να το απεχθανόμαστε και οι δύο εξ' ίσου και πω τα ίδια δεν θα σε εκνευρίσει...Και φυσικά δεν πρόκειται για παιχνίδι εντυπώσεων, ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό που πιστεύω, ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ POST!!!

 

Χμ, ναι, ωραια λογικη. Επειδη ο αλλος ακουει Πανουση, που τον θεωρω εναν απο τους μεγαλυτερους π@παρες της "ελληνικης σκηνης", κατευθειαν γινεται και αυτος ενας ανεραστος/αξυριστος/αν-επαναστατης που δεν ξερει τι του γινεται.

Ασε μην πω και για τις Τρυπες που και αυτο το γκρουπ δεν παω καθολου. Επειδη δεν τους παω, ολοι που τους ακουνε ειναι μπουφοι! Τι μπουφοι...μπαφοι εννοουσα! Αντε με τους μαστουρηδες αριστερους να ουμε. 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

 

 

Α, να μην ξεχασω και τους wilco που ελεγε ο sf χθες, που ειναι για 35αρηδες ανεραστους, που επειδη πλεον δεν εχουν καθολου ορεξη για ζωη, ακουνε αυτα τα ανευρα/μιζερα/ανεμπευστα πραγματα(btw, Μου αρεσαν αρκετα, αλλα ακομα δεν ειμαι 35...κριμας...)

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ρε φίλε, άμα εσύ θεωρείς τον Πανούση παπάρα κι εγώ ταυτίζομαι μαζί του γιατί είμαι φανατικός ακροατής του...είναι δυνατόν να μην με θεωρήσεις και μένα λίγο παπάρα ?

Επίσης φαντάσου το και σε ακραία μορφή: εσύ να μισείς τον Κατσιμίχα, να μην αντέχεις να τον ακούς κι εγώ να τον λατρεύω, να τρέχω στις συναυλίες του διαρκώς κλπ...δεν βρίσκεις κανένα λόγο να με πεις και μένα παπάρα ???

Είναι απολύτως φυσιολογικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως ωρέ forensick, για να είμαι ειλικρινής (και παρά τις προσπάθειές μου) δεν μπορώ να καταλάβω ποια ακριβώς είναι η γνώμη σου. Ενώ είσαι πολύ σαφής όσον αφορά με τι ΔΕΝ συμφωνείς, δεν είσαι εξίσου σαφής με τι ΟΝΤΩΣ συμφωνείς (εκτός αν δεν συμφωνείς με τίποτα).

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω οτι ειναι ατυχεις οι δηλωσεις του κατσιμιχα(και τονους ακυρες..). Συμφωνω οτι νομιζει οτι εχει πιασει τον παπα απο τα @@ και οτι οι ταμπελες που εχουν βαλει στην μουσικη τους ειναι ακυρες.

 

Διαφωνω στο θαψιμο του καλλιτεχνη για "εξωμουσικους" λογους(σιγα μην και δεν ακουσω το θεικο δισκο του marilyn manson "mechanical animals" επειδη αυτος ειναι ο μεγαλυτερος καραγκιοζης του κοσμου) και στην ουσια η διαγραφη του απο τα μουσικα εδαφη(νταξει τωρα δεν υπαρχει, αλλα καποτε ηταν πολυ καλος σε αυτο που εκανε).

΄Τελος δεν μου αρεσει ο χαρακτηρισμος του "μαλακα" επειδη ακουω korn ας πουμε. Που κολλαει? Εχει καποια βαση? Την μουσικη θα κρινουμε ή το καλλιτεχνη? Μηπως ειναι 2 ΕΝΤΕΛΩΣ ξεχωριστα πραγματα αυτα και κατα επεκταση και το κοινο που ακουει καποιον?

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ρε φίλε' date=' άμα εσύ θεωρείς τον Πανούση παπάρα κι εγώ ταυτίζομαι μαζί του γιατί είμαι φανατικός ακροατής του...είναι δυνατόν να μην με θεωρήσεις και μένα λίγο παπάρα ?

Επίσης φαντάσου το και σε ακραία μορφή: εσύ να μισείς τον Κατσιμίχα, να μην αντέχεις να τον ακούς κι εγώ να τον λατρεύω, να τρέχω στις συναυλίες του διαρκώς κλπ...δεν βρίσκεις κανένα λόγο να με πεις και μένα παπάρα ???

Είναι απολύτως φυσιολογικό...[/quote']

 

Οχι δεν θα σε κρινω επειδη σου αρεσει ο Πανουσης.ΠΡΟΦΑΝΩΣ ομως.

 

Το να τρεχεις πισω απο συναυλιες ενος καλλιτεχνη, δειχνει ειτε οτι εισαι σε πιο μικρη ηλικια, ειτε οτι (αν εισαι σε "προχωρημενη" ηλικια) εισαι καμμενος. Οταν γινεται αυτοσκοπος το να ακουσεις τον αλλον και οχι να τον απολαυσεις, τοτε ναι, αυτο λεγεται καΐλα.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν κραζει καποιος το φοιβο,βγαινετε κ λετε γραφτα εσυ αυτα που γραφει.Τωρα που κραζετε τον κατσιμιχα δεν οφειλετε μια εξηγηση?

 

Στο οντοπικ μερος συμφωνω με την ιδεα της ανοιχτης επιστολης γιατι δειχνει οτι δεν εχει μαλακιστει πληρως ο ανθρωπος αλλα κραταει καποιες σταθερες.Μ' αρεσει η ιδεα της αυτοκαθαρσης κ νομιζω οτι αξιζει να κραζει καποιος με αξια (εστω αντίκα) τους συναδελφους του, που τραβανε ψηλα τον αμανε, αντι να χασκογελαει με τις αλλες κοτες στα πανελ των ταλενταδικων και να αλληλογλειφονται στα παραθυρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να τρεχεις πισω απο συναυλιες ενος καλλιτεχνη' date=' δειχνει ειτε οτι εισαι σε πιο μικρη ηλικια, ειτε οτι (αν εισαι σε "προχωρημενη" ηλικια) εισαι καμμενος. Οταν γινεται αυτοσκοπος το να ακουσεις τον αλλον και οχι να τον απολαυσεις, τοτε ναι, αυτο λεγεται καΐλα.[/quote']

 

Αφού το πιάνεις το νόημα αυτών που θέλω να πω...γιατί πιάστηκες από την ατάκα που περιέγραψε το νόημα και γεμίζουμε με posts το thread...???

 

οταν κραζει καποιος το φοιβο' date='βγαινετε κ λετε γραφτα εσυ αυτα που γραφει.Τωρα που κραζετε τον κατσιμιχα δεν οφειλετε μια εξηγηση?[/quote']

 

Υπάρχει μια διαφορά...δεν είδα πουθενά το Φοίβο να μιλάει για κατάπτωση της ποιότητας στο ελληνικό τραγούδι, όπως πλείστοι οι "έντεχνοι", ούτε να διατυμπανίζει ότι μεγαλουργεί μουσικά, όπως επιχειρούν να κάνουν και πάλι οι ίδιοι κύριοι και μάλιστα με μοναδικό μέσον το να αναπολούν το παρελθόν.

Επί της ουσίας πάντως ότι ήταν οι Νταλαρο-παπακωνσταντίνο-κατσιμίχες στην αριστερο-παρηκμασμένη Ελλάδα των 80s το ίδιο είναι και ο Φοίβος για την τηλε-παρηκμασμένη Ελλάδα των 00s. Απλά δεν διαμαρτύρεται για αυτά στα οποία συμμετέχει και ο ίδιος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ρε φίλε' date=' άμα εσύ θεωρείς τον Πανούση παπάρα κι εγώ ταυτίζομαι μαζί του γιατί είμαι φανατικός ακροατής του...είναι δυνατόν να μην με θεωρήσεις και μένα λίγο παπάρα ?

Επίσης φαντάσου το και σε ακραία μορφή: εσύ να μισείς τον Κατσιμίχα, να μην αντέχεις να τον ακούς κι εγώ να τον λατρεύω, να τρέχω στις συναυλίες του διαρκώς κλπ...δεν βρίσκεις κανένα λόγο να με πεις και μένα παπάρα ???

Είναι απολύτως φυσιολογικό...[/quote']

 

John, δε μπορείς απλά να σ΄αρέσει κάποια μουσική χωρίς να ταυτιστείς με το δημιουργό της;

 

Ώρες είναι τώρα να ταυτιστώ με τον Τσαϊκόφκι ή με τον Σοπέν... :lol:

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου