Προς το περιεχόμενο

Η επιστολη του Πανου...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξερεις γιατι κωλωνουν να παιξουν? γιατι σ' αυτη τη σκατοχωρα ολοι βγαινουν και σε κρινουν με τοσο μισος αρνητικα' date=' οπως εχει γινει και σ' αυτο το θεμα!!! :evil:[/quote']

 

μπορεί... σε εμένα πάντως μου είναι αδύνατο να σταματήσω να παίζω!!! Το πρώτο μου live με μπάντα το έκανα το 1986 αλλά και πιο πριν έβγαινα σε συναυλίες ωδείων κλπ, και από τότε μέχρι και σήμερα κάθε φορά που βγαίνω ΤΡΕΜΩ, ΦΟΒΑΜΑΙ και αναρωτιέμαι γιατί το κάνω αυτό αφού κωλώνω τόσο... Όσο όμως κι αν φοβάμαι δεν θα σταματήσω να πάιζω!!! Θα κρινω τους άλλους όταν είμαι απο κάτω και θα με κρίνουν όσο είμαι επάνω!!!

 

Όταν με ρωτάει κανένας μικρότερος μου για συμβουλές (σχετικά με ροκ τύπου μπάντες) η απάντησή μου είναι πάντα "παίζε με άλλους συνέχεια, κανε live συνέχεια και μην ακούς κανένα"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 348
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Συμφωνω απολυτα! κι εγω αυτης της αποψης ειμαι αλλα δεν γουσταρω να κρινω με τοσο ακραια λογια οπως "τους σιχαινομαι,ειναι απαισιοι κ.α." γιατι.....οτι κορο'ι'δευεις το λουζεσαι...

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο όμως κι αν φοβάμαι δεν θα σταματήσω να πάιζω!!! Θα κρινω τους άλλους όταν είμαι απο κάτω και θα με κρίνουν όσο είμαι επάνω!!!

 

+1. Υπάρχουν 2 ειδών κριτικές' date=' οι καλοπροαίρετες και οι μη, εσύ διαλέγεις τι δρόμο θα ακολουθήσεις στην κριτική σου.

 

Όταν με ρωτάει κανένας μικρότερος μου για συμβουλές (σχετικά με ροκ τύπου μπάντες) η απάντησή μου είναι πάντα "παίζε με άλλους συνέχεια, κανε live συνέχεια και μην ακούς κανένα"

 

+1000! ;)

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τελικα δεν εχω καταλαβει κατι. Σας πειραξε που την επιστολη την εστηλε συγκεκριμενα ο Πανος Κατσιμιχας' date=' ή το οτι απαντησε επιτελους σε καποιους απο αυτους τους αγενεις καινουργους που βγαινουν? αν δηλαδη την εστελνε καποιος που αγαπαει ο καθενας σας ξεχωριστα δεν θα σας πειραζε?[/quote']

 

Κατ'αρχάς τα γραφόμενα της επιστολής είναι gtp (gia ton p...). Μα εντελώς. Σαν σύνολο και σαν σημεία.

 

Όχι απλά ότι καταφέρεται εναντίον δηλώσεων άλλου μουσικού, αλλά σχολιάζοντας ο ίδιος ανάγει εαυτόν σε "Προμηθέα" της ελληνικής μουσικής σκηνής.

 

Έχουμε αρκετούς αυτοανακυρηχθέντες "βασιλείς" και "superstars" στο χώρο, καιρός είναι να το κλείσουν επιτέλους το ρημάδι τους και να μας αδειάζουν τη γωνιά. Μας φτάνει η Λουκά και η Πάνια με τα ταλέντα, δεν παίρνει άλλο.

 

"Όχι δεν θα πάρω άλλο, ευχαριστώ, δεν είμαι φίλος" - Μακρυγιάννης

 

"Yankees go home" - Παπαφλέσσας

 

Από τα γραφόμενά σου βλέπω ότι τουλάχιστον συμπαθείς τον Κατσιμίχα και συμφωνείς με την άποψή του πέρι αγενών νέων στο κουρμπέτι. Απόλυτα σεβαστό, άμα σ'αρέσει η μουσική του μαγκιά σου. Εγώ δεν αντέχω γενικά την ελληνική σκηνή. Και μπορεί να έχετε δίκιο για του νέους του χώρου. Όμως ο "παλιός" Κατσιμίχας στην ουσία μας αποκαλεί πρόβατα ιδιοκτησίας του, μιάς και αυτός είναι ο τσέλιγκας που μας μάζεψε και μας έκανε να πηγαίνουμε σε live και όλοι οι λοιποί μουσικοί του χρωστούν χάρη γι'αυτό. Μόνο δικαιώματα στην πατέντα του δεν ζήτησε....Κατσιμιχαι(σ)όσημο.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη και οι metallica ειναι τσελιγκες επειδη ανοιξαν το δρομο για νεα συγκροτηματα και μεγαλοσε το ευρος τον οπαδων της rock και του metal καταφεροντας ετσι να μεγαλωσει και ο αριθμος metal συναυλιων σε ολο το χωρα. δεν θα απορισω αεν πολυ βγουν και πουν οτι οι και οι metallica ειναι γ.τ.π. αν δεν σας αρεσουν τωρα το καταλαβαινω αλλα αναφερομαι στην εποχη 1987-1995

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν σας αρεσουν τωρα το καταλαβαινω αλλα αναφερομαι στην εποχη 1987-1995

Α' date=' δηλαδή αν μας αρέσουν τώρα και δε μας άρεσαν παλιά είμαστε ηλίθιοι;;; :lol: :lol: :lol:

 

Οι Metallica ειναι θεοι,και ας υπαρχει και λιγο σεβασμος!!!

Καλά σοβαρά το λες αυτό τώρα;; :) Γιατί, ποιος είπε κάτι κακό για τους Metallica; Και αν έλεγε δηλαδή τι, αυτούς δεν κάνει να τους κρίνουμε; Ελπίζω να κάνεις πλάκα.

 

Υπάρχουν 2 ειδών κριτικές' date=' οι καλοπροαίρετες και οι μη, εσύ διαλέγεις τι δρόμο θα ακολουθήσεις στην κριτική σου.[/quote']

Και βασικά η κριτική σου προσδιορίζει και χαρακτηρίζει πρωτίστως εσένα, και όχι αυτόν που κρίνεις ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι ρε συ!!!Εννοιτε οτι κανω πλακα!Κριτικη μπορουμε να ασκουμε για ολα και για ολους!Ας λεγοντε Metallica Kleftallica Black Sabbath ή Κατσιμηχας!!!
:) :oops:
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου