Προς το περιεχόμενο

Συνεργασίες...


marathon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

H σχετική κατηγορία λέγεται Session Music και έχει τη λιγότερη κίνηση...

 

Ο χώρος που προσφέρεται στο My uploads είναι 10mb που είναι υπερ αρκετός για ν' ανεβάσετε tracks.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

OK....Εγώ δεν εχω κανένα πρόβλημα με τον χωρο είναι υπέραρκετός....Απλά επειδη όλοι παραπιονούνται οτι δεν είναι έυχρηστος...

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω κι εγώ την εμπειρία μου επί του θέματος... Γενικώς είναι πολύ ενδιαφέρον το όλο σκηνικό. Το κάνω εδώ και λίγο καιρό με ένα φίλο μου (εγώ Θεσσαλονίκη, αυτός Χίο). Του στέλνω ιδέες μου στην κιθάρα και αυτός προσθέτει όλα τα υπόλοιπα(βάζει drums, synths, κάνει παραγωγή και mastering γιατί εγκώ ντεν κσέρει). Βγάινει ένα περίεργο αποτέλεσμα που κινείται στο χώρο της ηλεκτονικής αλλά έχει πολύ ενδιαφέρον και ειλικρινά νομίζω ότι με γεμίζει! Χρησιμοποιούμε το http://www.emasters.co.uk μόνο και μόνο γιατί δίνει στον καθένα 1 Gb upload (δε νομίζω να μη σας φτάνει κι αυτό). Τέλος να πω ότι γενικώς ανταλλάσουμε ιδέες, τις ακούμε και όταν σε κάποια ιδέα του άλλου προκύψει κάποια ιδέα καινούρια, την ηχογραφούμε, κάνουμε ένα πρόχειρο mixdown, το ακούμε και αποφασίζουμε πως θα γίνει τελικά (από το msn, ποτέ από το τηλέφωνο) οπότε και ξαναηχογραφείται και μιξάρεται κανονικά (από το φίλο μου γιατι εγώ, είπαμε, ντεν κσέρει).

The World Was A Mess But His Hair Was Perfect...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γώ μέσα αν με παίζετε και μενα.... :D

Εχω και γώ ένα κομμάτι που με φωνή έχω πρόβλημα και με πλήκτρα...Ξέρει ο Nemo...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Λοιπόν έκανα μια εγγραφή στο emasters για να το δοκιμάσω και σας ανεβάζω ένα κομμάτι που έχει πρόβλημα στα drums.

ίναι αρκετά ενδιαφέρον το βασικό πιάνο σόλο το έχει γράψει ένας drummer τηνς συμφωνικής της Νέας Υόρκης (!!!! και παρ όλα αυτά δεν μου αρέσουν τα drums) και εγώ έχω επεξεργαστεί τα υπόλοιπα. Λογικά θα το κάνω το Σαββατοκύριακό (γιατί σήμερα έχει μπάλλα.....)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ανεβάσει, http://www.emasters.co.uk/marathon/

το περί ου ο λόγος κομμάτι. Πάρτε λοιπόν μια πρώτη δόση, σκεφτήτε το και δώστε μου χρόνο να ανεβάσω και τα layers...τώρα που το σκέφτομαι δεν θα με χάλαγε να ξαναγράψουμε το μπάσο.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ο χώρος που προσφέρεται στο My uploads είναι 10mb που είναι υπερ αρκετός για ν' ανεβάσετε tracks.

 

όσες φορές προσπαθησα να ανεβάσω οτιδήποτε ειναι πανω απο 5Mb δεν το δέχτηκε το σύστημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...DRUMS!!!!! θέλουμε!!!!! (Πλάκα κάνω)

 

Παιδιά μπορώ να βάλω εγώ drums!!! Γουστάρω!! Βέβαια δεν ξέρω πόσο άμεσα (λόγω εξετάσεων). Και μάλον θα είναι λίγο πιο αισθητά από αυτά που ακούγονται (μη φανταστείτε καφρίλες... καμία σχέση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου