Προς το περιεχόμενο

Ενισχυτές κιθάρας...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπική γνώμη μην πάρεις zoom και boss.Δεν έχει κανένα νόημα.Οι ανάγκες σου θα αλλάξουν πολύ γρήγορα όσο αναπτύσετε το κριτήριο σε ότι αφορά τους ήχους και μετά το θα σου έχει μείνει κάτι με χαμηλή μεταπωλητική αξία.Αν δεν είσαι διατεθιμένος να δώσεις πολλά λεφτά απλά μην αγοράσεις κάτι άμεσα δοκίμασε πράγματα και περίμενε να μπορείς να αξιολογήσεις με βάση το δικό σου κριτήριο αυτά που θέλεις να αγοράσεις.

Σε ότι αφορά την vox μάλλον θα σου απαντήσει ο superfunk... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

η tonelab είναι μικρή και κουβαλιέται πανεύκολα,επιπλέον δεν θα την πεταξεις στα σκουπιίδια (όπως θα κάνεις σίγουρα με τη zoom η τη φθηνη bOSS όταν τις ακους να "τζιτζικιάζουν" τον ηχο σου :D ) με την Tonelab & σωστο προγραμματισμό καθάρισες ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ! ακουσε με... :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα με την vox γινεται ενας πανικος. αν θελεις να την παρεις απο ελλαδα( η οποια παραδοξως ειναι φτηνοτερη στην ελλαδα απ'οτι στον thomann!) θα πρεπει να μπεις σε λιστα αναμονης , εκτος κι αν εισαι τυχερος και βρεις καμια ξεχασμενη σε κανενα μαγαζι της επαρχιας. εδω και 4 μηνες περιμενουν καποιια μαγαζια να την παραλαβουν απο τον κεντρικο διανομεα και να τις δωσουν στους πελατες που περιμενουν στην ουρα.Συγκεκριμενα εχω ρωτησει με email στο musicorama.gr και μου ειπαν τα παραπανω , οπως επισης και σε μαγαζι του βολου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι μεταξύ Peavey Triple XXX 112 και Ashdown Fallen Angel 212.Κλείνω προς τον Peavey γιατί διάβασα ότι ο Fallen Angel δεν είναι τόσο High-gain όσο λένε αντίθετα με τον Peavey που στα samples που έχει στο site μπορώ να πώ ότι μου άρεσαν πιο πολύ απο οτιδήποτε high-gain ενισχυτή έχω ακούσει.Υπάρχει κανείς που να τους έχει ακούσει να μου πεί μια γνώμη;Εκ των προτέρων αναφέρω οτι δε θα στραφώ σε MESΑ.Είναι δοκιμασμένη λυση και χρησιμοποιημένη απο πολλές μπάντες.Θα ήθελα να βρώ κάτι άλλο.Για αυτό ήθελα να τσεκάρω τον Fallen Angel μήπως και και βρώ το κάτι άλλο.

Αλλά ο άτιμος ο Peavey ανέβασε τα επίπεδα αδρεναλίνης μου. :D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

γεια σε ολους.ειμαι νεοσ(17)και ασχετος με τα τοιαυτα και βρισκω πολυ ενδιαφεροντα τα οσα λεγονται.στο θεμα μου λοιπον :θελω εναν ενισχυτη κιθαρας με 200-350¤(profanvs oxi lampatos etsi)(ο πρςτοσ μου)σκεφτομαι οτι καλυτερα ειναι ενα top παρα combo γιατι οτι θα γλυτωσω απ το ηχειο θα παει σε ποιοτητα στον ενισχυτη.το λοιπον ωρικα μερικουσ(crate gt 1200 , laney mxd120h ,hughes&kettner matrix 100 ,marshall 100dfx), kai θα θελα γνωμες και προτασεις . διαφωτιστε με please......

Let's make some NOIZ !!! (αφου αυτο μπορουμε.....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λαμπάτος ε;Oκ...άς κάνουμε ένα μικρό gallop.Πόσοι από εσάς έχετε λαμπάτο ενισχυτή εδώ μέσα;Πόσοι μένετε σε διαμέρισμα;Και πόσοι τον έχετε ανοίξει πάνω από το 3;(χωρίς να φωνάξουν οι γείτονες την αστυνομία εννοείται)

Αν τον έχετε για να παίζετε live,δεκτόν και σεβαστόν.Κατ'εμένα χαραμίζεται ο κακόμοιρος ο λαμπάτος αν τον έχεις σε ένα διαμέρισμα και δεν παίζεις αλλού.Για να ακουστεί "σωστά" πρέπει να ζεσταθεί και λίγο(άποψη μου)..αλλά αυτό πρακτικά δεν γίνεται στο σπίτι.Σκεφτόμουν να αγοράσω τον LC-30...αλλά είναι

πολύ δυνατός (και δεν θέλω να του βάλω powerbrake),ή να αγοράσω κανα Trademark 60(που επίσης είναι δυνατός,αλλά ίσως να ακούγεται καλά σε χαμηλές εντάσεις)

 

feather αν διαβάζεις,θα το εκτιμούσα να μου πείς τη γνώμη σου.

Occam's razor makes the cutting clean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λαμπάτος ε;Oκ...άς κάνουμε ένα μικρό gallop.Πόσοι από εσάς έχετε λαμπάτο ενισχυτή εδώ μέσα;Πόσοι μένετε σε διαμέρισμα;Και πόσοι τον έχετε ανοίξει πάνω από το 3;(χωρίς να φωνάξουν οι γείτονες την αστυνομία εννοείται)

 

εγω έχω στο διαμέρισμα μου εναν Mesa Boogie Mark III & τον χρησιμοποιώ χωρίς κανενα πρόβλημα (βέβαια τον εχω στο class A setting οπότε βγάζει γυρω στα 22 βαττ) :wink:

 

οταν ενοχλώ απλά τον χαμηλώνω.....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα για 3-4 χρόνια μία κεφαλή Mesa-Boogie 50 caliber+.

Καταπληκτικός ενισχυτής.

Παίζοντας κατα κύριο λόγο στο σπίτι θεώρησα "λογικό" να

το δώσω, και τώρα έχω βολευτεί με ένα Roland Cube 30.

Περαστικά μου!!

Make a married woman laugh and youre halfway there

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω ένα Peavey Bravo 112 25W και ευτυχώς δεν μένω σε διαμέρισμα. Κακά τα ψέματα πάντως, δεν μπορείς να δυναμώσεις τον οποιοδήποτε λαμπάτο ενισχυτή, χωρίς να αρχίσεις να παίρνεις τα αυτιά των άλλων !

i]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου