Προς το περιεχόμενο

πρόβλημα με authorization virtual guitarist 2


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες 1 έχω να πω.

 

 

Με κάτι περίεργα συνομοσιολογικά ποστ, που σκάσαν και σε αυτό το θέμα, αλλά και γενικότερα κατά καιρούς στο νοιζ (αλλά όχι μόνο σε αυτό το site), καταλαβαίνω γιατί ο Λιακόπουλος (και διάφοροι άλλοι όμοιοί κατά καιρούς) κάνει χρυσές δουλείες!

 

Και μόνο ο H2O να διάβαζε πουθενά ότι δουλεύει για την steinberg θα του ήταν αρκετό για να τα παρατήσει.

Μιας και το έθιξα, λέτε να τον καταλάβανε και να την έκανε με ελαφρά πηδηματάκια από την σκηνή;

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 67
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Με κάτι περίεργα συνομοσιολογικά ποστ' date=' που σκάσαν και σε αυτό το θέμα, αλλά και γενικότερα κατά καιρούς στο νοιζ (αλλά όχι μόνο σε αυτό το site), καταλαβαίνω γιατί ο Λιακόπουλος (και διάφοροι άλλοι όμοιοί κατά καιρούς) κάνει χρυσές δουλείες!

 

Και μόνο ο H2O να διάβαζε πουθενά ότι δουλεύει για την steinberg θα του ήταν αρκετό για να τα παρατήσει.

Μιας και το έθιξα, λέτε να τον καταλάβανε και να την έκανε με ελαφρά πηδηματάκια από την σκηνή;[/quote']

 

 

Σωστος:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Απο την αλλη τοσο δυσκολο ειναι να καταλαβουμε οτι δεν εχει σπασει ακομα το cubase 4 γιατι δεν εχει patch ακομα? Μα ετσι γινεται πλεον, δεν μπορω να καταλαβω γιατι μπηκα οι EL στο παιχνιδι :lol:

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που θελω να πω και να τελειώνω είναι ότι όποιος μπορει να χρησιμοποιει σπασμενα' date=' το κανει. οποιος δεν χρησιμοποιει σπασμένα γαιτι δε μπορει, τοτε τα πληρώνει και μετα τι να κάνει? καυχιέται και το παίζει νόμιμος. :wink:[/quote']

Να το αναδιατυπώσω;

 

Όποιος μπορεί και αγοράζει αυθεντικά, δεν το παίζει νόμιμος. ΕΙΝΑΙ νόμιμος! Τι άλλο περιλαμβάνει η νομιμότητα δηλαδή εκτός από το αυθεντικό software και δεν το ξέρουμε;

Όποιος δεν μπορεί και κυρίως όποιος δεν ΘΕΛΕΙ να αγοράζει αυθεντικά, είναι παράνομος και δεν το κάνει μόνο γιατί μπορεί. Το κάνει και λόγω του ότι δεν αντιλαμβάνεται και δεν ενδιαφέρεται για το γεγονός ότι το software είναι ένα τυπικό αγαθό με αξία και τιμή. Καμιά φορά υπερεκτιμημένο, συμφωνώ. Και μια τηλεόραση B&O είναι υπερεκτιμημένη, δεν είδα κανέναν να τις κλέβει στο χαλαρό, right;

 

Έχω κάπου λάθος; :roll:

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίτα eyes πως έχουν τα πράγματα απο μέρους μου :

1. που βρήκες δικά μου ποστ για κρακαρισμενα???Εγω όσες φορές εχω ποστάρει είναι για να ρωτήσω και ευχαριστώ όσους με έχουν βοηθήσει.Ποτέ δεν πρότεινα κάτι γιατι δεν θεωρώ τον εαυτό μου έτοιμο να προτείνω,έτσι απλά...

2. Δεν γκρίνιαξα για τίποτα!!!ποτέ δε το κάνω στη ζωή μου!!!ερώτηση έκανα αν δείς το ποστ μου.

Το οτι δε λειτουργούν τα γνήσια προγράμματα με τον τρόπο που τα έβαλα προσπαθώ να λύσω γι αυτό και έκανα την ερώτηση. Πώς προκάλεσα???

 

Επι του θέματος:

1. to virtual guitarist δε λειτουργεί παρόλο που έχω ακολουθήσει κατα γράμμα τις οδηγίες.τα έχω κάνει βέβαια απο άλλον υπολογιστή συνδεδεμένο στο νετ.δεν το αναγνωρίζει το κλειδί του cubase.

2.το bfd παρόλο που μπαίνει κανονικά μετά ζητάει συνέχεια serial n. το οποίο αποδέχεται κ την ίδια στιγμή το ξαναζητάει. Επίσης οταν ανοίγει στο cubase δε λειτουργεί και απλά μένει το αποτύπωμα του μόνιμα στη οθόνη.

 

Αυτά προς το παρόν και sorry στα υπόλοιπα μέλη εκτός eye για την ταλαιπωρία που υπέστησαν 2 μέρες.

Για τον eye , αι....σαλάγατα!!!!οτι να ναι...οτι σου ρθει στο μυαλό το πετάς χωρίς να ξέρεις ... ασχολίαστο απο δω και πέρα,τραγούδα μόνος σου.

 

Κάθε βοήθεια δεκή!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης απ εγκατέστησα και τα δύο προγράμματα που είχαν πρόβλημα και αύριο ή μεθαύριο που θα βάλω το μακ ιντερνετ θα ξαναπροσπαθήσω. αν και το bfd δεν έχει σχεση με το νετ γιατί είναι με serial οπότε μάλλον κάτι άλλο παίζει...αύριο με ξεκούραστο μυαλό ξανά προσπάθεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου τα προγράμματα τα έχεις αγοράσει και έχεις άδεια χρήσης, αστα στην άκρη και βάλε τα ίδια αλλα σπασμενα. Με τα σπασμενα θα δουλευεις μια χαρα. :wink:

 

¶βυσσος η ψυχή του κομπιούτερ :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που θελω να πω και να τελειώνω είναι ότι όποιος μπορει να χρησιμοποιει σπασμενα' date=' το κανει. οποιος δεν χρησιμοποιει σπασμένα γαιτι δε μπορει, τοτε τα πληρώνει και μετα τι να κάνει? καυχιέται και το παίζει νόμιμος. :wink:[/quote']

Να το αναδιατυπώσω;

 

Όποιος μπορεί και αγοράζει αυθεντικά, δεν το παίζει νόμιμος. ΕΙΝΑΙ νόμιμος! Τι άλλο περιλαμβάνει η νομιμότητα δηλαδή εκτός από το αυθεντικό software και δεν το ξέρουμε;

Όποιος δεν μπορεί και κυρίως όποιος δεν ΘΕΛΕΙ να αγοράζει αυθεντικά, είναι παράνομος και δεν το κάνει μόνο γιατί μπορεί. Το κάνει και λόγω του ότι δεν αντιλαμβάνεται και δεν ενδιαφέρεται για το γεγονός ότι το software είναι ένα τυπικό αγαθό με αξία και τιμή. Καμιά φορά υπερεκτιμημένο, συμφωνώ. Και μια τηλεόραση B&O είναι υπερεκτιμημένη, δεν είδα κανέναν να τις κλέβει στο χαλαρό, right;

 

Έχω κάπου λάθος; :roll:

 

 

η νομιμότητα περιλαμβάνει και νόμιμη τιμή! αν κόστιζε 50ε αντι για 750ε τότε θα είχες δίκιο. η τηλεόραση B&O είναι υλικό αγαθό και η ύλη έχει κόστος. το σοφτ είναι απλά ένα κόπυ που αν έπερεπε κάποιος να το πληρώσει δεν θα το αγόραζε. ποιον έκλεψε? η εταιρεία τί έχασε?

αν δουλευε με άλλα σόφτ που είναι free, αυτο θα άρεσε στην εταιρεία? που τα δικάτης θα έμπεναν σιγά σιγά στην άκρη!

 

Η λογική σου είναι πως αν δεν υπήρχαν σπασμένα, ο κόσμος που τα δουλεύει θα τα αγόραζε? αυτό νομίζεις?

 

 

το μόνο κακο που βλέπω είναι πως ο κόσμος δουλεύει σε σπσμάνα τις μεγάλες πλατφόρμες όπως κιουμπέισ σόναρ .... και μένουν στην άκρη τα φρεε. αυτό όμως δεν θέλουν και οι εταιρείες? :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα daws συγκεκριμένα πιστεύεις ότι δεν υπάρχει μελέτη; Η ποιότητα ήχου και οι διάφοροι αλγόριθμοι που χρησιμοποιούνται, από που βγαίνουν; Ουρανοκατέβατα; Εσύ πιστεύεις ότι επειδή 1 πρόγραμμα daw είναι γραμμή κώδικα, δεν μετέχει ολόκληρο team, που κάνει την έρευνα πάνω στον ήχο;

 

Εξάλλου το γεγονός ότι δεν ασχολούνται πολλοί με τα free οφείλεται στην πολιτική των μεγάλων εταιριών, ή στην ασχετοσύνη μας που θεωρούμε ότι free=χάλια;

 

Κι επειδή είναι τόσο συμφέρουσα για τις εταιρίες τα σπασμένα, γιαυτό όλες έχουν εξαγοραστεί από κολλοσούς ( η steinberg από την yamaha, η digidesign από την avid και όλες οι άλλες που ασχολούνται με το άθλημα εκτός του soundforge που ανήκει στην sony! )

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. εγώ δεν είπα πως δεν υπάρχει έρευνα.

2. και τα φρεε έρευνα έχουν, γιατι όμως είναι φρεε?

3. αν δεν ήταν συμφέρουσες αυτές οι εταιρείες λογισμικού, δεν θα τις αγόραζαν οι άλλες (κολοσοί)κερδοσκοπικές εταιρείες ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου