Προς το περιεχόμενο

πρόβλημα με authorization virtual guitarist 2


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 67
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγω πιστεύω πώς εχω καταλαβει καλα τι εννοείς....και δεν εχει νοημα να συνεχιστεί αυτη η συζητηση.....

 

Τεσπα....

 

Αν θελεις να συζητηθει το θεμα....Ανοιξε ενα αινουργιο thread για να μην χαλασουμε αλλο ενα thread (το οποιο έχει ηδη χαλασει...αλλα τεσπα... :))

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πρόβλημα με το bfd παραμένει ως έχει...το έβγαλα και το ξαναέβαλα με το τελευταίο update απο νετ και πάλι τα ίδια. Μου ζητάει κωδικό το βάζω μου λεει οτι το δέχτηκε επιτυχώς και με το που πάω να κάνω οποιαδήποτε κίνηση μου τον ξαναζητάει αμέσως.

πρίν έρθει το μακ είχα κάνει install to ίδιο πρόγραμμα στο pc μου. Μπορεί να έχει επηρεάσει αυτό και να μη δέχεται δεύτερη φορά τον κωδικό? πώς μπορώ να το βγάλω απο το πσ για να το δεχτεί στο μακ? επίσης πώς δέχεται τον κωδικό και αμέσως τον ξαναζητάει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πρόβλημα με το bfd παραμένει ως έχει...το έβγαλα και το ξαναέβαλα με το τελευταίο update απο νετ και πάλι τα ίδια. Μου ζητάει κωδικό το βάζω μου λεει οτι το δέχτηκε επιτυχώς και με το που πάω να κάνω οποιαδήποτε κίνηση μου τον ξαναζητάει αμέσως.

πρίν έρθει το μακ είχα κάνει install to ίδιο πρόγραμμα στο pc μου. Μπορεί να έχει επηρεάσει αυτό και να μη δέχεται δεύτερη φορά τον κωδικό? πώς μπορώ να το βγάλω απο το πσ για να το δεχτεί στο μακ? επίσης πώς δέχεται τον κωδικό και αμέσως τον ξαναζητάει???

Να κάνω μια ηλίθια ερώτηση; Αφού τα προγράμματα είναι αυθεντικά, γιατί δεν επικοινωνείς με την εταιρία; Αυτός άλλωστε είναι ο δεύτερος βασικός λόγος (μετά τη νομιμότητα) να αγοράζει κανείς αυθεντικά, να έχει τη δυνατότητα να πάρει ένα τηλέφωνο ή να στείλει ένα mail στην εταιρία και να απαιτήσει υποστήριξη! Το λέω γιατί δεν έχεις αναφέρει πουθενά ότι έχεις ζητήσει βοήθεια από τις επίσημες πηγές.

 

Ρίξε άκυρο στα παραπάνω αν έχεις ήδη ζητήσει βοήθεια στην εταιρία αλλά από την άλλη, αν δεν μπόρεσαν να βγάλουν άκρη οι αρμόδιοι, θα μπορέσουμε εμείς; :roll:

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι έχεις δίκιο δεν έχω στείλει mail ακόμα γιατί περίμενα μήπως βρώ την άκρη μόνος μου με τη βοήθεια κάποιου συνφορουμίτη αλλά αν δε βρώ μέχρι αύριο θα στείλω. Γιατί πραγματικά με έχει ξενερώσει το θέμα. Και ας με κράξουν όσοι θέλουν,ναι ξενερώνω γιατί τα σπασμένα στο pc παίζουν αβίαστα ενώ τα γνήσια με έχουν ταλαιπωρήσει τόσο. Δε λέω έχουν τα καλούδια τους...update k.a. αλλά τι να το κάνω αν μου κάνουν τα νεύρα κουρέλια για να παίξουν?

Και μη θεωρηθώ προκλητικός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα, μην γινεσαι και υπερβολικος. 1-2 μερες παιδεμα με τετοιο θεμα, δεν θεωρειτε και "βουνο" κιολας.

Η εταιρια μαλλον ειναι η μονη λυση σου.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι έχεις δίκιο δεν έχω στείλει mail ακόμα γιατί περίμενα μήπως βρώ την άκρη μόνος μου με τη βοήθεια κάποιου συνφορουμίτη αλλά αν δε βρώ μέχρι αύριο θα στείλω. Γιατί πραγματικά με έχει ξενερώσει το θέμα. Και ας με κράξουν όσοι θέλουν' date='ναι ξενερώνω γιατί τα σπασμένα στο pc παίζουν αβίαστα ενώ τα γνήσια με έχουν ταλαιπωρήσει τόσο. Δε λέω έχουν τα καλούδια τους...update k.a. αλλά τι να το κάνω αν μου κάνουν τα νεύρα κουρέλια για να παίξουν?

Και μη θεωρηθώ προκλητικός...[/quote']

Anyway, θεωρώ ότι στην περίπτωση original προγραμμάτων, πρώτα παίρνουμε την εταιρεία (στην οποία έχουμε δώσει τα ωραία μας λεφτά, μην το ξεχνάμε) και μετά ψάχνουμε μόνοι μας. Γενική συμβουλή αυτή. :wink:

 

Η διαφορά με τα σπασμένα είναι ότι μπορεί να παίζουν αμέσως αλλά ποτέ δεν ξέρεις τη στιγμή που θα σε κρεμάσουν, ούτε μπορείς να ζητήσεις τα ρέστα από κανέναν όταν γίνει κάτι τέτοιο. Τέσπα, πάλι αλλού θα πάει το θέμα, ας το ξεχάσουμε καλύτερα.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tελικά δεν κατάλαβα...επειδή είδα αργά το όλο θέμα...το έλυσες το πρόβλημα ή όχι? Επειδή δουλεύω MAc από το '86 (άρα θεωρώ ότι κάτι ξέρω) νομίζω ότι το πρόβλημά σου είναι στο Ιντελ. Oh yes τα Ιντελ δεν παίζουν τα παλαιά vst's (χρησιμοποιούν τη Ροζέτα που αποδεδειγμένα στα μουσικά δεν παίζει-μόνο τα του Garageband παίζουν), γι αυτό κι' εγώ δεν αλλάζω μηχάνημα...Εάν τα προγράμματα που χρησιμοποιείς έχουν την ένδειξη (Universal Binary) τότε -κανονικά- δεν πρέπει να έχεις πρόβλημα, εάν όχι μην περιμένεις να δουλέψουν.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά σήμερα κατάφερα και μπήκα ιντερνετ και έτσι έκανα πιστοποίηση στο virtual guitarist 2. Το θέμα είναι οτι δε λείτουργει σωστά σαν αυτόνομο (δηλαδή καθόλου!ακόμα ήχο του δεν έχω ακούσει!).Επίσης μέσα στο cubase,στο κλασικό F11 δεν εμφανίζεται το v.g.2 . Δέν ξέρω τι έχει γίνει γιατί και την εγκατάσταση την έκανα ακριβώς με τις οδηγίες και το πατσάκι που λές για τους ιντελ το έχω βάλει. Τώρα υπάρχει κάποια επιπλέον ρύθμιση που δεν την έχω προσέξει?...παίζει! τι να πώ?

Το bfd συνεχίζει τα δικά του...έστειλα μειλ στην εταιρία αλλά ακόμα τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά σήμερα κατάφερα και μπήκα ιντερνετ και έτσι έκανα πιστοποίηση στο virtual guitarist 2.

 

Το θέμα είναι οτι δε λείτουργει σωστά σαν αυτόνομο (δηλαδή καθόλου!ακόμα ήχο του δεν έχω ακούσει!)

 

Περιμενες να κανεις πιστοποιηση, δηλαδη να λειτουργησει χωρις ιντερνετ 8O 8O :?

 

Αμα ανοιγει ως εφαρμογη stand alone(και λειτουργει μεσα απο το cubase), πιθανολογω οτι απλα δεν εχεις κανει σωστες ρυθμισεις.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου