Προς το περιεχόμενο

Ποια είναι η γνώμη σας για τους ABBA?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

@Tthawth

@db548

 

Ρε παιδιά' date=' αυτό που προσπαθεί να πει το thread είναι "μήπως αξίζει να ακούσουμε και κάτι διαφορετικό;" και εσείς βάζετε links για τις καφροτσουμπλεκιές των χαρντοχεβιμεταλάδουδροκέφαλων που ακούτε όλον τον υπόλοιπο καιρό...

 

Και είναι και απαράδεκτες διασκευές επί τη ευκαιρία. 8O 8O 8O[/quote']

 

Ότι θέλουμε θα ποστάρουμε. ¶μα δε σ'αρέσει δε το πατάς το link κ δεν ασχολείσαι μαζί μας. Αντε σε παρακαλώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Όπως έχει ειπωθεί πολλές φορές και από τον ίδιο τον yameth ότι θέλουμε ποστάρουμε στο τσατ και όχι στο φορουμ :wink:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ήρθε ειδοποίηση στο email μου και είπα να' ρθω στο noiz να διαβάσω κάποια άποψη......και διαβάζω αυτο:

 

...

Ότι θέλουμε θα ποστάρουμε. ¶μα δε σ'αρέσει δε το πατάς το link κ δεν ασχολείσαι μαζί μας. Αντε σε παρακαλώ...

 

Πολύ ωραία τοποθέτηση. Και εις ανώτερα db548. Ας πούμε db550.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλεια μπάντα. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να μην αρέσει σε κάποιον αν και πολλοί είναι αυτοί που σνομπάρουν (μέχρι να ακούσουν σοβαρά)

 

Προσθέτω στις κομματάρες

Dancing Queen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ τους θεωρώ πολύ μεγάλη μπάντα με κομμάτια διαχρονικά που παραμένουν επίκαιρα. Εξάλλου με αυτούς μεγάλωσα, ως ενος σημείου, γιατί μετά ήρθε η κλασική ιστορία του μέταλ, αλλά ποτέ δεν έπαψα να τραγουδώ τις μελωδίες τους ή να χορεύω στους ρυθμούς τους. Μακάρι και οι νέοι να τους ακούσουν για να εμπλουτίσουν τις μουσικές τους επιρροές.

THE WORLD IS A VAMPIRE....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πολύ ωραία τοποθέτηση. Και εις ανώτερα db548. Ας πούμε db550.

 

Εξυπνάδες...

 

Μα είναι δυνατόν να μου την 'λέει' ο modulator επειδή έβαλα ένα Link με μια διασκευή Abba? Οποιος θέλει πατάει το ποντικάκι του κ βλέπει το video...

 

Κ ας μη μιλήσω για το πόσο εντός θέματος είναι τα περισσότερα post σε τέτοια θέματα...

 

Υ.Γ: Α βλέπω ανέβασε κ ο Panagiotis μεταλ video...Στην πυρά ΤΩΡΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Tthawth

@db548

 

Ρε παιδιά' date=' αυτό που προσπαθεί να πει το thread είναι "μήπως αξίζει να ακούσουμε και κάτι διαφορετικό;" και εσείς βάζετε links για τις καφροτσουμπλεκιές των χαρντοχεβιμεταλάδουδροκέφαλων που ακούτε όλον τον υπόλοιπο καιρό...

 

Και είναι και απαράδεκτες διασκευές επί τη ευκαιρία. 8O 8O 8O[/quote']

 

Βαι Βαι! Παρεξήγησις! Απεχθάνομαι Goth και Malmsteen! Πίστευα οτι το Post μου δείχνει την αξία των ABBA, αφού ακόμα και metal μπαντες δημιούργησαν album φόρο τιμής.

Προσωπικά ακούω οτιδήποτε ακούγεται αληθινό (δλδ αποκλέιω ΠυξΛαξ *1) και έχει μία αξιόλογη σύνθεση να 'γαργαλήσει' τα αυτιά μου. Τι κι αν ειναι λίγες νότες σαν το Wonderfull World τι κι αν ειναι το 'She's got the look' των Roxette τι κι αν ειναι το "Μαζι σου" της Παπαρίζου. Θα κοροιδεύω τον εαυτό μου οτι δεν γουστάρω? Δημοκρατία κυρίες και κύριοι.

 

Μου αρέσουν τραγούδια του Michael Jackson (dirty diana, smooth criminal κλπ), της Madonna (τα νεότερα αλλα αναγνωρίζω την αξία των αρχικών της pop προσφορών), λατρεύω την ατμόσφαιρα της Disco και παρα πολλά τραγούδια της.

Εκστασιάζομαι με την απίστευτη διασκευή του Marc Almond στο Days of pearly spencer και δεν βρήκα ούτε ένα τραγούδι των Sugababes να με κάνει να αλλάξω σταθμό. Χάζεψα με την καλή έννοια ακούγοντας Tori Amos.

Εαν λοιπόν υπάρχει ένας καλλιτέχνης ή ενα γκρουπ που έχει προσφέρει τόσα hit και τόσο προσεγμένες συνθέσεις (ισορροπώντας με μαεστρία τις δυο γυναικείες φωνές) σαν τους Abba, ε τότε θα το σεβαστώ και δεν θα κάτσω να κρύψω και οτι γουστάρω να τους ακούω. Γιατι και οι ίδιοι με μεράκι είχαν κάτσει και σεβάστηκαν το κοινό τους και αυτο ειναι κάτι που κάποια στιγμή θα το λάβεις. Όσο κάφρος και να θες να το παίξεις.

Θα έθετα το ερώτημα του ποιοι ειναι καλύτεροι μεταξύ ABBA Και Beatles αλλα θα βρω τίποτα σφαγμένα γατιά στην πόρτα μου :Ρ .

 

 

*1:Μου αρέσει το "μονο για εκείνη μη μου λες" γιατι πετάγεται η Τσάτσου και σώζει την βαρεμάρα. Μου αρέσε και το Βαλκανιζατέρ (άσχετο) και σιχάθηκα όλα τα επόμενα του Πορτοκάλογλου γιατί αντέγραψε τον εαυτό του να ξαναπιάσει την καλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mou αρεσουν οι αbba,αλλα κρινοντας απο τα σχολια των φιλων μου και τα δικα σας πρεπει να μου αρεσουν λιγοτερο απο οσο αρεσουν σε πολλους :wink: :wink:

 

Μπραβο db548 που εισαι ΜΑΓΚΑΣ και postareiς οτι θελεις!Εισαι μεγαλος

και ασε τους αλλους του ξεπλενηδες που δεν μπορουν να καταλαβουν πως η μεγαλη προσφορα των abba στην μουσικη ειναι οτι εδωσαν υλικο για να κανουν οι beseech αυτη την ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑΤΙΚΗ ΔΙΑΣΚΕΥΗ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .

Eυγε νεε μου συνεχισε ετσι,ασυμβιβαστα και με καλαισθησια :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι ΑBBA ειναι απλα απο τις πιο ..'γιουπιγιαγια' μπαντες ever!!! :o

Εκπληκτικη πηγη ενεργειας ,δυναμισμου,ταλεντου .

Και τι φωνες θεε μου :) Και να φανταστει κανεις οτι παλιοτερα

ημουν απο αυτους που 'ντρεποταν ' να τους ακουσει λογω κλισε

και φλωριας 8)

 

Στον χρυσο δισκο του Voyager επρεπε να βαλουν το gimme gimme

μαζι με την 9η ! :lol: :lol: :lol: :wink:

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου